wiadomości - Kulinaria & Wino

Dietetyczny catering - zdrowa żywność na telefon

Zestaw składający się z pięciu posiłków.
Zestaw składający się z pięciu posiłków. mat. prasowe

Pośpiech związany z pracą i codziennymi obowiązkami to sprzymierzeniec niezdrowego i nieregularnego odżywiania się. W rezultacie źle się czujemy, tyjemy, a w najgorszym przypadku możemy mieć problemy ze zdrowiem. Aby pozbyć się złych nawyków żywieniowych, warto zastanowić się nad dietą na telefon.



Twarożek z żurawiną i orzechami.
Twarożek z żurawiną i orzechami. mat. prasowe
Dietetyczny catering polega na codziennym dostarczaniu przez kuriera pod wskazany adres gotowych, całodziennych zestawów posiłków, przygotowywanych zgodnie z zaleceniami dietetyka. Menu jest dostosowane indywidualnie lub może być określone zgodnie z zasadami wybranego programu żywienia.

- Na podstawie wywiadu żywieniowego dietetyk opracowuje kaloryczność i odpowiedni skład posiłków, uwzględniając przy tym produkty nielubiane przez klienta oraz takie, których nie może spożywać ze względu na chorobę - tłumaczy Joanna Matuszyńska, dietetyczka w gdańskiej firmie Na zdrowie.

Natomiast program firmy LightBox opiera się na rekomendacjach Instytutu Żywności i Żywienia w zakresie norm żywieniowych i zaleceń opracowanych dla diet, które mogą być stosowane w profilaktyce i leczeniu chorób układu naczyniowo-sercowego i w stanach przedcukrzycowych. Układając menu dietetycy zwracają szczególną uwagę na urozmaicenie posiłków, żeby uniknąć monotonii.

Co sądzisz o dietetycznym cateringu?

jest to dobry pomysł dla osób, które myślą o zdrowym odżywianiu 49%
jest to dobra opcja dla osób, które planują schudnąć 16%
zdecydowanie domowe jedzenie jest lepsze 8%
szkoda pieniędzy na taki zestaw 27%
zakończona Łącznie głosów: 427
- W trakcie bilansowania zestawów wykorzystuje się jak najszerszą gamę asortymentową produktów ze wszystkich grup żywnościowych w proporcjach zgodnych z Piramidą Zdrowego Żywienia Instytutu Żywienia Człowieka w Warszawie - tłumaczy Małgorzata Chylewska, dietetyczka z firmy LightBox w Gdańsku. - Poprzez odpowiedni dobór składników dieta zapewnia prawidłowy rozkład energetyczny posiłków w ciągu dnia i zalecane proporcje pomiędzy białkami zwierzęcym i roślinnym.

Liczba posiłków dopasowywana jest do trybu życia. Składa się z pięciu posiłków: trzech głównych (śniadania, obiadu i kolacji) oraz dwóch przekąsek (drugiego śniadania i deseru). Dietetyczny catering przeznaczony jest dla osób, które chcą się zdrowo odżywiać, ale również dla chcących zgubić zbędne kilogramy, poprawić wygląd skóry i sylwetki, poprawić stan zdrowia, zwiększyć masę ciała lub tych wszystkich, którzy nie mają czasu na codzienne przygotowywanie posiłków dla siebie i swojej rodziny.

- Przygotowujemy również posiłki dla osób o specjalnych zaleceniach żywieniowych: sportowców, wegetarian, chorujących na cukrzycę, celiakię czy alergie pokarmowe - dodaje Joanna Matuszyńska.

Koszt zestawu pięciu pełnowartościowych posiłków na dzień wynosi od 42 do 62 zł.

Przykładowy zestaw składający się z pięciu posiłków

Śniadanie: twarożek z żurawiną i orzechami.

Obiad: roladki z kurczaka z serem, ogórkiem i papryką, ryż pełnoziarnisty, surówka z kapusty pekińskiej, pomidora i ogórka z oliwą.

Przekąska deserowa: jogurt z gruszką i jabłkiem.

Przekąska: sałatka z fetą i oliwkami.

Kolacja: sałatka z wołowiną po tajsku.

Opinie (78) 3 zablokowane

  • MNIEJ ŻREĆ I TYLE (9)

    ludziom w d...ach się przewraca od nadmiaru pieniędzy

    • 85 44

    • (1)

      braki w kieszeni nadrabiasz wyśmiewaniem?

      • 20 13

      • bzdura..MŻ to najlepsza dieta a nie cudowanie w tym miesiącu taka dieta a potem inna i efekt jojo..mniej jeść ale z głową...nikt nie daje pewności na ile zdrowo jest to wszystko przygotowywane, na ile świeże, jak smażone itd itp....ale jak ktoś chcesz proszę zamawiać..

        • 5 4

    • Mniej wcale nie znaczy taniej (3)

      Taniej znaczy gorzej, przede wszystkim dla zdrowia

      • 17 3

      • prosze Cie :) (2)

        taniej czy drożej .. Z GŁOWĄ !

        • 5 2

        • mniej czy wiecej (1)

          ja tu widze danie dla pań z siedzącym trybem życia którym d*pęcje rozrosły sie do rozmiarów foteli na których siedzą,myślących że po czymś taki wyskoczą jako "modelki" na plaże,chodź jest to na pewno zdrowe, jedna rada bez ruchu to i dieta nie pomoże a ćwiczyć należało zacząć zaraz po świętach bożego narodzenia.

          • 6 7

          • Re: mniej czy wiecej

            d*pencje piszemy

            • 0 0

    • czyli wystarczy jeść mniej hamburgerów? ;) no chyba upraszczasz. Owszem, i mniej, ale i zdrowiej.

      • 4 0

    • żreć co to za słownictwo

      Nie wiem czy to ludzka zazdrość , że ty musisz mniej "żreć"a innych stać na taką przyjemność, z góry informuje nie pracuje w tego typu firmie ani sama nie korzystam z takich usług ale gdybym mogła i miała takie finanse pewnie bym korzystała.Dla ludzi zapracowanych lub takich które nie potrafią same się kontrolować podczas gotowania to świetne rozwiązanie, co znaczy mniej żreć, ludzi są otyli chcą zgubić kilka kilo zdrowo i mądrze to też źle, naprawdę nie rozumiem nie których.

      • 5 2

    • Re: mniej żreć i tyle

      cóż za zazdrość :D

      • 0 0

  • dobry nawet bardzo dobry pomysł na biznes!! Sam o takim myslałem :)

    Ale sam bym z tego nie korzystał :) Jesli ktos nie potrafi sobie posiłków przygotowac to niech kupują i jesli go stać
    :) Wiecej nie pisze bo niebede robił anty reklamy.

    • 31 2

  • JEZU ! ZA TAKĄ CENE MOZNA DZIEN W DZIEN JESC KAWIOR ! (7)

    Trzeba byc cudakiem dziecinnym aby na jedno danie wydac 50 - 60 zlotych ! Nawet bardzo bogaty wie ze za taki szmal mozna zjesc lepiej i taniej. Bogaty zawsze wie ze nalezy zyc zdrowo ale oszczednie. Super sushi wychodzi taniej i super zdrowiej. Diabli wiedza ile zdrowia w tych zestawach i czy jakas pani Jola monola sobie w nosie nie dlubie przygotowujac te zestawy eeeeeee .

    • 36 32

    • vip: czytaj ze zrozumieniem (4)

      To jest cena za zestaw na cały dzień, a nie za jeden posiłek. A pomysł super, mnie się podoba.

      • 16 2

      • Zestaw na cały dzień warty 5 złotych! (3)

        Co z tego, że zestaw na cały dzień, skoro składa się z garstki twarożku, 3 truskawek i plastra ryby. Wartość takiego 5 elementowego zestawu, gdzie jeden element to łyżeczka musli, jest warte 5 zł, a nie 60!

        • 15 7

        • (1)

          Na tym polega biznes gastronomiczny danie sprzedawane za 30 zł kosztuje w hurcie 5 zł.

          • 9 0

          • Dokładnie. Na tym polega biznes. Kupić taniej, drożej sprzedać.
            A towar jest tyle wart ile jest w stanie zapłacić nabywca.

            Odnośnie komentarza wyżej; prowadzenie biznesu nie polega na prowadzeniu go po kosztach. Firma ma zarabiać.

            • 5 0

        • zestaw

          nie wiem jak ty ja tam widze 2 truskawki ;)

          • 6 0

    • to sobie jedz

      • 1 0

    • No tak, bo przygotowując sushi na pewno nikt sobie w nosie nie dłubie ;)

      • 5 0

  • Próbowałam :) (2)

    Przez tydzień wypróbowywałam taki catering, właśnie od LightBox. Jest to wygodne, nawet bardzo. Nie trzeba martwić się o gotowanie i robienie zakupów, codziennie je się coś innego, nie trzeba liczyć kalorii, dostaje się tyle, ile się chce (lub ile zaleci dietetyk). Naprawdę wygodne rozwiązanie dla leniuszków i osób, które zupełnie nie orientują się w tym, w jaki sposób liczyć kalorie i co przygotowywać, gdy jest się na diecie. Niestety, minusem cateringu tego typu jest dość wysoka cena. Dla mnie zdecydowanie zbyt wysoka. Podejrzewam, że gdybym była nieźle zarabiającą singielką i musiałabym się martwić tylko o siebie, z wygody bym się zdecydowała. Jest to naprawdę smaczne, aż byłam zdziwiona wysoką jakością dań, ale cena... dla mnie mur nie do przebicia.

    • 53 12

    • A potem wyrasta taka singielka niedorajda co wodę na harbatę przypali.

      • 9 4

    • "gdybym była nieźle zarabiającą singielką"

      pisz po Polsku "starą panną"

      • 11 5

  • TEN ZESTAW NIE JEST WARTY WIECEJ NIZ 20 ZLOTYCH ! POWAZNIE! LICZE JUZ MARZE , OPLATY, ZE KTOS TO ROBI ITD. (7)

    Spojrzcie na ten zestaw logicznie i sami policzcie. Mam znajomych w podobnej branzy,,,,,, wszystko ma w hurcie groszowe ceny , warzywa ,oliwki , feta itd liczcie po cenie nie sklepowej ale hurtowej . Parzac na ten zestaw licze juz ich zysk bo wiadomo ze musi to miec zyskowny smak ale nie jest takie danie liczac nawet wysoko ,,,,, nie jest warte niz gora 20 zl. Tu taka cena to lekka przesada jak wiele biznesow w polsce lakomstwo na szmal raczej sie dieta zakonczy :))) W zyciu bym 50 zlotych za to nie zaplacil , bo nawet w drogim sklepie ''alma '' czy podobny super zestaw na dzien wychodzi za wysokie ceny taniej. Gdzies zapomniano troche o normalnosci tego dania.

    • 36 13

    • (1)

      Za sam kawałek łososia zapłacisz 10 zł, już nie przesadzaj.

      • 8 3

      • '' a ''

        zalezy co rozumiemy przez '' kawalek łososia '' :)))) bo dla restauracji rozprasowany 10 gramowy losos to tez kawalek za 10 zl :)))) daj spokoj z tymi kawalkami , bo widac na foto te kawalki 2 truskawki na krzyz plus troche twarozku , jakies kiełki w salacie i cos tam z drobiu :))) nie powiem ze to nie smaczne , bo zapewne bardzo smaczne , ale zbyt drogie i tu jest szkopul. Dania jako samo danie jak najbardziej zdrowe i godne polecenia ,,,, ale cena psuje ten dobry smak. A skoro wspomniales o łososiu to za ta cene zalezy gdzie i jaki ale prawie kilogram łososia mozna sobie kupic i sie wrecz opchac.:)))

        • 8 3

    • nie przesadzaj sam dojazd to 10zł minimum!! (1)

      muslisz ze ktos bedzie ci rowerem posiłki dowoził :) masz opieke dietetyka itp zobacz sobie ile inne podobne firmy koszą to niejest tani interes a biznes ma przynosic zyski a nie nagranicy oplacalnosci.

      • 7 0

      • '' dla mnie za drogo '' wszystko rozumiemy kolego i dietetyka tez :)))

        tylko widzisz tak sie sklada iz bogactwo musi sie wiazac z rozsadkiem. Bogaty jest dlatego ze podjedzie nawet zlotym maybachem do nawet '' almy '' i sie obkupi w polecane przez najlepszych dietetykow szlachetne i drogie jadlo i i tak bedzie taniej . A co do biznesu to malo mnie obchodzi ich liczenie czy kalkulacje bo jak tak bedziemy liczyc to chleb tez moze kosztowac 100 zl , bo czemu nie ! wole alme i najdrozsze frykasy bo sa tansze . Ale skoro ktos ma ochote jesc salate za 50 zl to przeciez oczywiscie wolny wybor .

        • 6 3

    • (1)

      czyli ktoś wpadł na super pomysł na biznes skoro jest w stanie sprzedać towar za 50 zł. Co w tym złego skoro są osoby gotowe taką cenę zapłacić?

      Skoro uważasz, że jesteś w stanie prowadzić taki biznes mając cenę 20 zł za dzienny zestaw - to droga wolna. Otwieraj konkurencyjną firmę.

      • 4 0

      • dobrze mówi!

        jak będziesz taki biznes prowadził mając cenę 20 zł za dzienny zestaw - to na pewno będę u Ciebie kupować :D
        Pomysł super, jedzenie wygląda ok, skład rzeczywiście interesujący - tylko ta cena!
        :(

        • 1 0

    • znawca od 7 boleśni

      czyżbyś był kolejnym kierowcą w pizzerii, znawcy.

      jezu jak czytam tego typu komentarze śmiać mi się chce, ludzie twojego pokroju zapominają że istnieje jeszcze coś takiego jak koszta, wynajęcie pomieszczeń niech dojdzie jeszcze pracownik któremu trzeba płacić pensje i zus, transport oraz cała gama innych dodatkowych kosztów.

      • 2 0

  • mentalność

    Jeśli kogoś stać - świetny pomysł na lepsze odżywianie, zdrowsze i o stałych porach. Drogo? A kto powiedział, że ma być zawsze tanio i oszczędnie? Ktoś wpadł na pomysł biznesu i to jest dobre. A Zaglądanie przez innych do kieszeni i obliczanie marży i porównywanie do cen hurtowych mija się z celem. Ludzie! To po prostu nie jest dla was. Ktoś chce mieć pod nos i lubi pod nos - to ma. Ja się cieszę, że oferta cateringu się poszerza i nie ogranicza tylko do wyschniętej ohydnej pizzy i odgrzewanych pierogów ciągnących się jak guma. Mogę zapłacić więcej za lepszą jakość i zdrowszą żywności. To przecież naturalne. Warto w końcu przyjąć, że nie wszyscy muszą i chcą oszczędzać na jedzeniu!

    • 28 4

  • a to wszystko z Biedronki (6)

    Zapytajcie się tylko jakich firm są jogurty, płatki do tych jogurtów, ...
    Najdroższe z tego wszystkiego to: kartonik, pojemniki i koszt transportu.

    • 34 6

    • a łosie w biurach łykająjak pelikany ten kit (4)

      widzę to u siebie,
      trzeba być nieudacznikiem aby nie przygotowac sobie samemu posiłku

      • 9 5

      • Dobry pomysł

        A chciałoby Ci się przygotowywać sobie codziennie takie posiłki?
        Są osoby, które nie mają na to czasu, ale mają pieniądze by za to zapłacić.

        Jest popyt jest podaż. W czym problem? Przecież to biznes. Nikt nie będzie robił po kosztach.

        • 4 1

      • Jeden woli zrobić sobie kanapki z wędliną i zjeść je na drugie śniadanie w pracy, inny woli twaróg, który ktoś mu przygotował.
        Nie uważam żeby jedno czy drugie świadczyło o byciu nieudacznikiem. Po prostu co kto lubi, na co ma czas i na co ma pieniądze.
        Dlaczego ktokolwiek jest gorszy?

        • 2 1

      • trzeba być idiotą aby tak pisać (1)

        kto dał ci prawo opiniować w ten czy inny sposób ludzi, którzy A/mogą nie miec czasu bo pracują a nie jak ty siedzą 24 przy kompie i oceniają innych bo najwyraźniej nie maja swojego życia B/a może nie mają co robić z pieniędzmi, oc by to nie było to nie bądź śmieszny, dla mnie nieudacznikiem są ci bezrobotni pijani którzy stoja po zasiłek jak tylko mogą bo im się tyłka do pracy nie chce ruszyć

        • 4 1

        • żyjemy w wolnym kraju i ma takie prawo,

          a jak ktos nie potrafi przygotowac sobie jedzenia to jest nieudacznikiem i tyle,
          jedzcie dalej te swiństwa,a potem zobaczycie w telewizji taką "wytwórnię" i jak przygotowane było wasze żarcie to wam opadną kopary

          • 0 3

    • z Bierdonki ? chyba z Makro

      • 2 0

  • Jeśli zdrowo to nie catering! (2)

    Problemem jest już co innego niż podła jakość produktów i haniebny stan sanitarny kuchni. Koszmar to transport żywności starymi zdezelowanymi rupieciami.
    Gdybyście poczuli smród z takiego samochodu to nie ruszycie jedzenia!

    • 11 7

    • Tak, a półprodukty na te dania to jadę w sanitarnych warunkach. Przecież czy przygotujesz te dania sam, czy ktoś Ci je przywiezie to składniki też transportowane były w różnych warunkach.

      • 1 0

    • a skąd ty to możesz wiedzieć, i czemu oceniasz wszystkie firmy jedną miarą

      • 1 0

  • Anglicyzmy

    Przerwy obiadowe to mają w fabrykach...ą..,ę..

    ****
    Po imprezie wszyscy rzy....li, tylko Ksiądz Proboszcz wymiotował.

    • 17 2

  • fajny pomysł :-) (2)

    Ciekawe czy rynek 3city jest na tyle już dojrzały żeby go kupił, mam nadzieje że tak i trzymam kciuki :) Co do głupich komentarzy - co komu do tego jak kogoś stać ?!:-) Na dobry lunch trzeba wydać od 50 zł z piciem do 100 zł, zależy co kto i gdzie lubi. LaVita, Pueblo, Bar Przystań,a o Domu Sushi nie wspomnę... więc za całodniowy zestaw, jak za darmo. Nie trzeba chodzić po sklepach, szukać, liczyć kalorii , robić wszystkiego - co jest fajne jak ktoś się tak odżywia przez pierwszy miesiąc, potem często brakuje motywacji, je się to samo i z czasem wraca do złych nawyków... a tu jeszcze gotowe pomysły mają :-)

    • 19 5

    • celsus co ty za bzdury opisujesz !!!!!!!! (1)

      aby dobrze zjesc trzeba wydac na osobe od 50 - 100 zl ! hahaha puknij sie w glowe !!!!!!!! stac mnie aby nawet wydac 500 zl ale puki co jestem normalny .................... za 20 zlotych to mam lunch full wypas ,,,, łosos , salatki co chcesz ,,,,, jak lubisz przeplacac , bo caly sekret w tym to wlasnie przeplacanie ,,,,,,,,, to sobie przeplacaj ,,,nikt nie broni ,,,,,. Sam znam ludzi ktorzy potrafia za bulke z serem zaplacic 15 zl bo mysla ze jest lepsza niz zrobiona w domu . Trzeba byc lekko stuknietym zeby opowiadac ze sie nie ma 10 minut na zrobienie dobrego jedzenia, totalne brednie dla frajerow i wciskanie porad od dietetyka ktory zrobi surowki light w stylu greckim ,,,hahaha ,, filozofia bulki i surowki !!!! jajca jajca.

      • 5 6

      • uświadomiłeś mi coś, uwaga będzie szczere wyznanie - jestem stuknięta ;) nie, nie mam czasu żeby przygotowywać sobie codziennie takie posiłki w domu, pakować w pojemniki itd.

        Zapału starczy mi żeby dzień wcześniej zrobić sobie sałatkę na rano na śniadanie.

        • 6 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze artykuły