• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Sopot Fashion Days (31 opinii)

 • sobota - niedziela, 14 - 15 lipca 2012
 • Lokalizacja
  Sopot
  Organizator: BART
 • Bilety
  wstęp wolny

14 - 15 lipca 2012 r. to dwa najmodniejsze dni tego roku - Sopot Fashion Days 2012. Imprezę zainauguruje wernisaż zdjęć fotografów Sopockiej Szkoły Filmowej, dokumentujących poszukiwania stylowo ubranych osób.

Fotografowie wraz z dziennikarkami Wirtualnej Polski w projekcie Fashion WP.PL szukali wśród przechodniów na ulicach Trójmiasta stylu, szyku i zrozumienia trendów.

W tegorocznej edycji wybiegiem będzie plaża. Specjalnie zaaranżowana przy Zatoce Sztuki posłuży do prezentacji najnowszych kolekcji sygnowanych nazwiskami cenionych polskich i zagranicznych projektantów.

14 lipca (sobota), godz. 17.00 "Popołudnie na plaży"
Pokaz kolekcji Nick-Nack, MoMi-Ko, Pigeon, Jarosława Juźwina, Beaty Mielewczyk, Alicji Alchimionek oraz Anety Larysy Knap. Ten ostatni wzbogacony muzyką na żywo w wykonaniu Future Folk (Staszek Karpiel Bułecka). W trakcie Popołudnia na plaży zobaczymy też pokaz specjalny, w którym zamiast modelek wystąpią zwycięzcy konkursu Fashion WP.PL.

14 lipca (sobota), godz. 20.00 "Wieczór na plaży"

Pokaz z udziałem kolekcji Warrena Bardsley'a, Karoliny Górskiej, Agi Pou, Gavla, Katarzyny Kmiecik oraz Michała Starosta zatytułowanej "Personal Sopot by Michał Starost", inspirowanej uzdrowiskowym charakterem miasta i twórczością Oskara Per Dahlberga.
Gościem specjalnym pokazu będzie muzyczny duet Alec Sun Drae & Jamie RUZ.

15 lipca (niedziela), godz. 17.00 "Ogród Sofitel Grand Sopot"
- wstęp na zaproszenia
W ogrodzie Grand Hotelu, na tle morza i plaży odbędzie się pokaz najnowszych kreacji ubiegłorocznego zwycięzcy Sopot Fashion Days 2011 Fresh Look - Jacka Kłosińskiego oraz Natashy Pavluchenko.

Imprezy towarzyszące:
14 lipca, godz. 13:00, Zatoka Sztuki - wernisaż fotograficzny projektu Fashion WP.PL
14 lipca, godz. 14:00, Zatoka Sztuki - wystawa kapeluszy HOT HAT autorstwa Shumik 100%, Bożeny Kamińskiej, Oli Romanowskiej, Katarzyny Rajczyk-Bauć ,,Kobiety O.K.'' oraz Beaty Miłogrodzkiej. W trakcie wystawy przewidziano konkurs na najbardziej awangardowe nakrycie głowy.
15 lipca, godz. 12.00 - 20.00, Zatoka Sztuki, Sala Kryształowa - Strefa Showroom - możliwość zakupu kreacji pokazanych na Sopot Fashion Days 2012.


Zobacz naszą relację z ubiegłorocznej edycji Sopot Fashion DaysSOPOT FASHION DAYS 2012 - PROGRAM:

14 lipca 2012 (sobota)
Zatoka Sztuki


13:00 FASHION WP.PL
wernisaż wystawy fotograficznej finalistów akcji
Fashion wp.pl

14:00 HOT HAT
wystawa kapeluszy:
- Shumik 100%
- Bożena Kamińska "Amberways" i Ola Romanowska, Katarzyna Rajczyk-Bauć ,,Kobiety O.K.''
- Beata Miłogrodzka
oraz konkurs na najbardziej awangardowe nakrycie głowy

17:00 Popołudnie na plaży:
Nick-Nack
MoMi-Ko
Pigeon
Beata Mielewczyk
Fashion wp.pl
Jarosław Juźwin
Alicja Alchimionek
Aneta Larysa Knap

20:00 Wieczór na plaży:

Gość specjalny - Alec Sun Drae & Jamie RUZ

Warren Bardsley
Karolina Górska
Aga Pou
Gavel
Katarzyna Kmiecik
Michał Starost

15 lipca 2012 (niedziela)
Ogród Sofitel Grand Sopot

wstęp wyłącznie na zaproszenia

17:00 Popołudnie w ogrodzie:
Jacek Kłosiński
Natasha Pavluchenko

Strefa SHOWROOM
Zatoka Sztuki, Sala Kryształowa (II p.)
12:00-20:00
Projektanci:

Aga Pou
Alicja Alchimionek
Aneta Larysa Knap
Beata Mielewczyk
Gavel
Jacek Kłosiński
Jarosław Juźwin
Karolina Górska
Katarzyna Kmiecik
Michał Starost
Momi - ko
Natasha Pavluchenko
Nick - Nack
Warren Bardsley
Aga Pou

Najnowsza kolekcja Agi Pou inspirowana jest jednym z bardziej charakterystycznych trendów sezonu - eksplozja barw, szaleństwo kwiatowych wzorów, żywych, świeżych, jak spod pędzla malarza...

Ubiory wykonane m.in. z delikatnych tkanin satynowo-bawełnianych, szyfonów oraz skór ekologicznych.

Kolekcję tworzą zabawne, ale jednocześnie szykowne zwiewne sukienki, spódnice, kolorowe spodnie, kwieciste kurtki, koszule i marynarki męskie.


Alicja Alchimionek

Alicja Alchimionek skończyła studia na kierunku Fashion Design w Ravensbourne w Londynie. Miała okazję pracować dla takich projektantów jak Louise Goldin, Green Square i Lungta de Fancy. Urodzona w Wejherowie, aktualnie mieszka i pracuje w Londynie.

Kolekcja o tytule "Glamgirl in the city" powstała w 2011 roku i składa się z 12 sylwetek. Pierwszych 6 sylwetek zostało zaprezentowanych jako kolekcja dyplomowa w szkole Ravensbourne w Londynie. Kolekcja zaprojektowana jest dla kobiety odważnej, pewnej siebie, o silnej osobowości. Zainspirowana wielkim miastem i nowoczesną architekturą zawiera dużo kontrastów. Zwiewne, delikatne sylwetki, półprzezroczyste tkaniny, interesujący detal.

Aneta Larysa Knap

Twórczyni kierpców na obcasie i jeansów ręcznie haftowanych w góralską parzenicę. Łączy tradycję z nowoczesnością. Inspiruje się strojem górali podhalańskich. Właścicielka marki Folk Design.

Producentka oraz współorganizatorka największego pokazu mody folkowej w Polsce - Polki Folki.
Dwukrotna finalistka Warsaw Fashion Street w kategorii "New Look", "Talent", finalistka Mody Folk Łódź, Finalistka Off Fashion Kielce.

Swój ostatni pokaz miała 23 maja we Francji w Cannes na rozdaniu nagród filmowych. Jej projekty noszą m.in. Staszek Karpiel Bułecka wokalista Future Folk, uczestnik "Tańca z Gwiazdami", Anna Dudek finalistka programu "Mam Talent", "X-Factor", Iwona Pavlovic.

Beata Mielewczyk

Kolekcja "Fall in colour" inspirowana latami 50-tymi i 60-tymi. Całość kolekcji tworzy 15 sylwetek. Powstała ona w marcu 2012 r. Poszczególne ubrania wykonane są z tkanin jedwabnych, bawełnianych oraz poliestru limitującego naturalną skórę. Bazowymi kolorami są żółcie, kolory niebieskie i pomarańczowe oraz pochodne tych kolorów.

Kolekcję tworzą sukienki, spodnie, płaszczyki z charakterystycznymi baskinkami, zaznaczoną talią i przymarszczeniami.

Gavel

Mimo młodego wieku i stażu w branży mody Gavel Grzegórski wkrada się przebojem na salony. W ubraniach projektanta zakochali się dziennikarze, styliści, aktorzy, piosenkarze i prezenterzy. Na galach Złotych Kaczek, Telekamer, Viva Comet czy pokazach mody pojawiają się w jego stylizacjach, ceniąc sobie ich oryginalność i indywidualny charakter.

GAVEL na dobre zaakcentował swoją obecność w świecie polskiej mody w czasie zeszłorocznego Fashion Week w Łodzi. Jego kreacje zostały docenione przez modowych blogerów z Polski, Stanów Zjednoczonych czy Francji. W styczniu tego roku GAVEL oficjalnie znalazł się w piątce najlepszych młodych projektantów z całej Polski w kategorii Premier Vision w konkursie GRYF FASHION SHOW 2011. Na początku lutego tego roku GAVEL, na zaproszenie agencji Kickbeat i klubu Krakowska 180, wziął udział w interaktywnym, audiowizualnym show, które prezentowało jego stroje. W kwietniu 2011 w klubie SHOW w Warszawie został zorganizowany pokaz jego kolekcji, w którym udział wzięli liczni celebryci i specjaliści ze świata mody.

Jacek Kłosiński

Ubiegłoroczny finalista w konkursie młodych projektantów w ramach SFD 2011 - pokaz kolekcji "Hyakinth"

Jacek Kłosiński jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, gdzie studiował projektowanie ubioru oraz druk na tkaninie. Gdy zaczął projektować, odkrył, że jest w stanie dużo bardziej efektywnie wyrazić myśli, historie i nastroje przez ubranie niż kiedykolwiek wcześniej przez sztukę. Jest ubiegłorocznym laureatem Sopot Fashion Days, gdzie w przeglądzie kolekcji dyplomowych wyższych szkół projektowych otrzymał statuetkę Prezydenta Miasta Sopotu.

Projektant jest stałym uczestnikiem Fashion Philosophy Fashion Week Poland, jeden z jego pokazów został nagrodzony statuetką magazynu KMag, przyznawaną za kreatywność najlepszym młodym projektantom. Jego prace publikowały czasopisma takie jak Elle, Instyle, KMag, Exclusiv, Fashion Magazine, Viva!, Viva Moda, Collezioni, Newsweek. Odważnie wkracza na rynek międzynarodowy, ma za sobą udany pokaz ma Mercedes Benz Fashion Week Berlin.

Z inicjatywy Jacka powstała marka HYAKINTH, której celem jest zmiana myślenia o modzie męskiej. To marka dla mężczyzn, którzy nie chcą być ani grzeczni, ani nudni. Ubrania z metką Hyakinth pokochali: Maciej Rock, Adam Sztaba, Mateusz Szymkowiak, Antek Królikowski. Jacek do współpracy zaprasza różnych projektantów, ceni działanie kolektywne.

Jarosław Juźwin

Jarosław Juźwin - projektant który koncentruje się na ubraniach gotowych do noszenia. Nie dzieli kolekcji na sezony. Krótkie serie niepowiązane ze sobą są formą wyrażania własnych poglądów wokół tematu przewodniego.

Ekscentrycy z nutą elegancji, osoby lubiące Street- Wear, które chcą wyróżnić się z tłumu bez problemu znajdą u niego coś dla siebie.

Zima w kolekcji uderza feerią kolorów często na zasadzie mocnego kontrastu. Użyte materiały to wysoko gatunkowe wełny.

Motywem przewodnim jest skandynawska ornamentyka (renifery, norweskie gwiazdy). Różnorodność kompozycyjna, śmiałość doboru i ekspresyjność kolorów nie tylko podnoszą atrakcyjność wizualną kolekcji, ale również silnie ja dynamizują.

Karolina Górska

Młoda projektantka, stawiająca pierwsze kroki w świecie mody, absolwentka Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie z dyplomem z wyróżnieniem.

Kolekcja Vanity powstała pod koniec 2011 roku i jest kolekcją dyplomową w MSKPU - zawiera 10 sylwetek. Jest elegancka i szykowna w stonowanych i delikatnych kolorach.

Ubrania wyróżniają plisowane paski połączone we wzór jodełki oraz unowocześniony krój fraka. Kolekcja zawiera ubrania dzienne, koktajlowe oraz wieczorowe. Kolekcja była prezentowana na szkolnym pokazie dyplomowym.

Katarzyna Kmiecik

Inspiracją do powstania kolekcji był przepowiedziany przez Majów koniec świata. Dla projektantki koniec ten jest początkiem czegoś nowego, nową jakością w męskim ubiorze.

W kolekcji zobaczymy wizję wschodniej magii, połączoną z futuro op-artem, w tańcu tych niepokojących deseni.

Kolekcja "Kalejdoskop" o charakterze premiere vision jest interpretacją estetyki nowej ery: WIOSNY PO KOŃCU.

Michał Starost

Personal Sopot by Michał Starost, to kolekcja strojów mody plażowej, inspirowana kurortem nadmorskim Sopot. Motywem przewodnim są elementy grafik znanego sopockiego artysty Per Dahlberga.

MoMi-Ko

Monika Misiak-Kołsut- tegoroczna dyplomantka MSKPU. Dyplom obroniła z wyróżnieniem.

Tworzy dwie równoległe kolekcje. Pret' a Porter oraz Premiere Vision. Poszukująca nowych rozwiązań, form, kształtów, tkanin. Jej inspiracje to podróże, muzyka, przyroda.

Kolekcja Besarabia prezentowana była w ramach nagrody dyplomowej otrzymanej od Designeria Trendy Show 4 kwietnia 2012 w klubie Paladium w Warszawie.

Natasha Pavluchenko

Projektantka o polskich i ukraińskich korzeniach. Ukończyła studia na Institute of Modern Knowledge w Mińsku. Od 2005 prowadzi swoje atelier w Bielsku-Białej. Jest laureatką wielu polskich i międzynarodowych nagród, w tym "Smirnoff Fashion Awards" (2001), CPD Signatures Awards (2002), Oskary Mody (2005). Jej kolekcje był pokazywane w Polsce, Białorusi, Rosji, Czechach, Hiszpanii i Niemczech.

W roku 2009 rozpoczęła współpracę z firmą Marbet Style. Jej "męskie i damskie" meble zostały wyróżnione podczasparyskich targów Meuble Paris 2010. W 2011 roku zaprojektowała specjalną wersję Fiata 500 z okazji dziewięćdziesięciolecia FIAT AUTO POLAND.

Kolekcja wiosna/lato 2012 pod nazwą "Symbiosis", to kreacje stworzone w Berlinie, inspirowane architekturą tego miasta. Projektantka uchwyciła symbiozę ludzi i miasta w postaci połączeń stali i jedwabiu oraz różnorodności struktur materiałów z krojem geometrycznym. Dodatki - pasy i torebki wykonane ze stali szlachetnej powstały przy współpracy z projektantem Slav Nowosad.

Nick-Nack

Zespół NICK-NACK składa się z 2 osób: Agnieszki Nowak (absolwentka ASP im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi - kierunek projektowanie ubioru.) i Laury Leniec (absolwentki Middlesex University w Londynie - kierunek nadruk i projektowanie na tkaninie.) Współpracują razem od roku, rozwijając wspólnie swoje pasje do mody.

Kolekcja "RoundAbout" zainspirowana jest nadchodzący trendem DIMENSIONS w sezon SS13. Jego proste futurystyczne, geometryczne formy wydały się świetną możliwością do zabawy bryłą i kolorem. Zamysłem NICK NACK jest łączenie cienkich przezroczystych materiałów z elementami włóczki oraz tkaniny. Formy są proste i eleganckie, over size. Główną rolę odgrywa kolorystyka oraz kontrastowe łączenie faktur.

Kolekcja RoundAbout jest podzielona na dwa sezony AW12/13 i SS13. Letnią część składającą się z 10-12 sylwetek zostanie zaprezentowana na Sopot Fashion Days.

Warren Bardsley

Warren Bardsley, 37 letni projektant pochodzący z Wielkiej Brytanii, od 12 lat ściśle związany ze światem mody. Swoją karierę rozpoczął kreując męskie koszule na miarę dla wielu producentów, zaś do dnia dzisiejszego poświęcił się tworzeniu mody damskiej gdzie reszta, jak mówi, jest już historią!

Z kolekcją Warrena możemy regularnie spotkać się na czerwonym dywanie w towarzystwie wielu gwiazd. Wszystkie projekty są ręcznie cięte i wykonane w małym studiu w Wielkiej Brytanii, z najwyższej jakości włoskich materiałów oraz oryginalnych kryształów Swarovskiego.

Imprezy towarzyszące 2012

HOT HAT

Zapraszamy wszystkich modowo zakręconych i nie tylko, na wystawę kapeluszy HOT HAT, która odbędzie się 14.07.2012 o godz. 16:00 w Zatoce Sztuki. Każdy, kto odwiedzi wystawę i zaprezentuje się w awangardowym nakryciu głowy, weźmie udział w konkursie. Finalista, poza nagrodą rzeczową, będzie miał wyjątkową szansę zaprezentowania się wszystkim na wybiegu.

PROJEKTANCI/ WYSTAWCY KAPELUSZY:
1.Shumik 100%
2.Bożena Kamińska "Amberways" oraz
Ola Romanowska, Katarzyna Rajczyk-Bauć ,,Kobiety O.K.''
3.Beata Miłogrodzka

www.sopotfashiondays.pl

Przeczytaj także

Opinie (31) 2 zablokowane

 • Ładna dziewczyna

  • 15 5

 • kolejny pusty wieszak takich jest na pęczki

  • 11 20

 • Nie dało się tego po polsku napisać? Dni Mody?

  • 24 9

 • płatność? (1)

  a czy wstępy na wszystko są wolne od opłat?

  • 0 0

  • Wstęp na imprezy w Zatoce Sztuki darmowy .

   • 0 0

 • (1)

  jakies afterparty? ;)

  • 1 0

  • Xx

   Afterparty w Dream Clubie .

   • 0 2

 • powoli zaczyna być światowo !!

  • 0 3

 • (1)

  Nosz kurna,i znow wieszaki...?:P Zupelnie nie kumam tych trendow.I brzydkie to jakies.Idac codziennie ulica mija dziesietki ladniejszych dziewczat.Toz to jakas makabra,kto to wybiera :)

  • 6 3

  • to nie konkurs piękności tylko pokaz mody - modelka nie musi być miss, ważne żeby umiała zaprezentować ciuch w który została ubrana... jak się nie znasz to się nie wypowiadaj...

   • 0 0

 • Bez złośliwości

  Pani Ewie stało się coś z cerą ? Czy tylko mnie jej skóra przyprawiła o nieprzyjemne odczucia ?

  • 1 0

 • a będzie...

  Jacyków?

  • 6 0

 • m

  tylko zaproszenia

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Najnowsze artykuły