• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Domy za miliony. 4 najdroższe domy na sprzedaż w Trójmieście

Joanna Stolp
6 lipca 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Najdroższe domy na sprzedaż w Trójmieście - sprawdziliśmy ceny takich nieruchomości. Są w ofercie trójmiejskich agencji nieruchomości. Najdroższe domy na sprzedaż w Trójmieście - sprawdziliśmy ceny takich nieruchomości. Są w ofercie trójmiejskich agencji nieruchomości.

Najdroższe domy na sprzedaż w Trójmieście - sprawdzamy, ile kosztują najbardziej wartościowe domy w naszym serwisie ogłoszeniowym i czym się wyróżniają. O tym, że wiele domów w Trójmieście osiąga niebotyczne ceny, wiadomo nie od dziś. Najdroższy dom kosztuje aż 16 mln zł.
Czy chciał(a)byś zamieszkać w jednym z najdroższych domów w Trójmieście?

1. Dom w Gdyni-Orłowie za 16 mln złTo najdroższa oferta domu z rynku wtórnego w naszym serwisie ogłoszeniowym, ale wiadomo o niej niewiele. Nieruchomość jest położona w pierwszej linii zabudowy, z widokiem na Zatokę Gdańską, przy ul. Przebendowskich w Orłowie. Zajmuje powierzchnię 416 m kw., dwie kondygnacje i liczy siedem pokoi. Mieszkańcy cieszą się spokojem klimatycznego Orłowa, otoczeniem terenów zielonych i bezpośrednim sąsiedztwem plaży.

Szukasz sprawdzonej agencji nieruchomości? Sprawdź nasz Katalog firm


Najdroższy dom wolnostojący w Trójmieście znajduje się w Orłowie. Najdroższy dom wolnostojący w Trójmieście znajduje się w Orłowie.

Domy na sprzedaż w Trójmieście z rynku wtórnego będą taniały. Barometr Cen Nieruchomości2. Willa Wernera w Sopocie za 14 mln złDrugi w kolejności najdroższy dom na sprzedaż w Trójmieście to Willa Wernera, której budowa rozpoczęła się w 1891 r. na zlecenie Leona Władysława Piotrowskiego, właściciela m.in. fabryki czekolady, cukrowni oraz rafinerii "Michałowice". Działkę przemysłowiec nabył na letnią rezydencję dla swojej rodziny. Pałacowa posiadłość z ogrodem została zaprojektowana przez architekta Wilhelma Wernera. Jej budowa zakończyła się jeszcze przed sezonem letnim 1892 r.

- Na szczególną uwagę, oprócz wnętrz obiektu, zasługuje klasycystyczna altana, wsparta na korynckich kolumnach. Jest zwana świątynią dumania lub altaną Afrodyty, zaprojektowana przez sopockiego architekta Carla Kupperschmitt, pojawiła się w ogrodzie w 1897 r. W willi na przestrzeni lat siedzibę miało kilka konsulatów, m.in. amerykański, szwedzki i brazylijski - wyjaśnia Marcin Marczak, opiekun oferty, specjalista ds. nieruchomościInvilla.
Sopocka Willa Wernera sprzedana czy nie? Transakcja za blisko 12 mln zł Sopocka Willa Wernera sprzedana czy nie? Transakcja za blisko 12 mln złPowierzchnia całego budynku wynosi 530 m kw., a ogród zajmuje powierzchnię 1,7 tys. m kw. Obiekt składa się z dwóch kondygnacji i piwnicy z funkcją mieszkalną. Na parterze znajduje się pięć pokoi, z których jeden posiada balkon, a drugi wyjście do ogrodu, hol, łazienkę z prysznicem i toaletę, a także pomieszczenie gospodarcze. Również na piętrze znajduje się pięć pokoi. Z dwóch z nich można wyjść na balkon. Na tej kondygnacji jest również kuchnia i przestronny korytarz. W piwnicy zaś mieści się pomieszczenie gospodarcze oraz dodatkowa przestrzeń mieszkalna.

Wysokość parteru i części piętra sięga nawet 3,7 m, piwnica ma wysokość od 2,4 do 2,5 m. W części pomieszczeń zachowały się oryginalne freski na sufitach i pięknie zdobione sztukaterie.

Willa znajduje się w sercu Sopotu, ale jednocześnie pośród zieleni. Budynek oraz altana Afrodyty zostały wpisane do rejestru zabytków.

 • Willa Wernera
 • Wnętrze willi Wernera w Sopocie

3. Dom w w Gdańsku-Wrzeszczu za 10,9 mln złTrzeci najdroższy luksusowy dom na sprzedaż w Trójmieście jest położony w bezpośrednim sąsiedztwie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Stylistyką świetnie współgra z otoczeniem. Dom o powierzchni 457 m kw. został wybudowany w 2016 r. z zastosowaniem technologii skandynawskiej.

Strefa dzienna obejmuje pokój dzienny ze strefą telewizyjną, kuchnię z jadalnią oraz biuro z widokiem na ogród. Nad pokojem dziennym umieszczona jest siatka służąca do zabawy, relaksu i obserwacji życia w strefie dziennej. Od strony kuchni znajduje się wyjście na taras o powierzchni 60 m kw., z którego rozpościera się widok na las.

Na poziomie wejścia do budynku usytuowana jest przestrzeń sportowa z sauną i łazienką oraz pomieszczenie gospodarcze z pralnią. Na kolejnej kondygnacji znajduje się sypialnia z łazienką, garderobą i balkonem, dwa pokoje dla dzieci oraz łazienka. W drugiej części domu znalazły się podobne funkcje - zarówno ze strefą dzienną, jak i prywatną. Dom ma dwa osobne wejścia. Aranżacja wnętrza zapewnia dostęp do naturalnego światła ze wszystkich kierunków.

 • Dom we Wrzeszczu za 10,9 mln złotych
 • Dom we Wrzeszczu za 10,9 mln złotych
 • Dom we Wrzeszczu za 10,9 mln złotych
 • Dom we Wrzeszczu za 10,9 mln złotych
 • Dom we Wrzeszczu za 10,9 mln złotych


Domy na sprzedaż. Gdańsk-Wrzeszcz - co warto wiedzieć?4. Rezydencja za 9,5 mln w SopocieOstatni w naszym zestawieniu najdroższy dom z rynku wtórnego w Trójmieście to budynek z 1922 r. o szlachetnej, klasycznej bryle. Mieści się w Górnym Sopocie, przy ul. Abrahama. Obiekt o powierzchni 450 m kw. przeszedł gruntowny remont w uzgodnieniu z konserwatorem zabytków. Składa się z wysokiego parteru, pierwszego piętra, poddasza i piwnicy. Wysoki parter jest sercem domu - znajduje się tam hol z historycznym kominkiem, pokój dzienny z jadalnią i kominkiem, pokój wypoczynkowy, biblioteka i kuchnia z wyjściem do ogrodu, a także łazienki. Pierwsze piętro stanowi strefę prywatną. Znajduje się tam sypialnia z garderobą i łazienką, skąd można wyjść na taras, a także dwie sypialnie oraz łazienka. Na poddasze o powierzchni 45 m kw. prowadzą historyczne schody. W piwnicy znajduje się garaż, pięć pomieszczeń, sauna, toaleta, prysznic i kotłownia.

Dom jest położony w otoczeniu innych ponad stuletnich kamienic i lasu. Działka, na której znajduje się budynek, ma 1079 m kw. i jest zagospodarowana zielonymi nasadzeniami i kamieniami.

Najdroższe domy z ogrodem w Trójmieście • Dom w Sopocie za 9,5 mln złotych
 • Dom w Sopocie za 9,5 mln złotych
 • Dom w Sopocie za 9,5 mln złotych
 • Dom w Sopocie za 9,5 mln złotych

Zobacz także

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (150)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

#Luksus czasu

250 zł
spotkanie

Degustacja win od Castello del Terriccio

549 zł
degustacja

Najczęściej czytane