• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Zabiegi modelujące sylwetkę - fakty i mity

Katarzyna Lepianka-Głuszkiewicz
24 sierpnia 2017 (artykuł sprzed 6 lat) 
Kliniki medycyny estetycznej proponują coraz więcej metod, które mają za zadanie pomóc nam w pozbyciu się niechcianych kilogramów. Kliniki medycyny estetycznej proponują coraz więcej metod, które mają za zadanie pomóc nam w pozbyciu się niechcianych kilogramów.

Liposukcja, zwana potocznie odsysaniem tłuszczu, to metoda, która budzi wiele kontrowersji. Wzięliśmy pod lupę wszystkie krążące wokół zabiegu mity i zapytaliśmy o zdanie ekspertów. Dowiedzieliśmy się również, jakie inne zabiegi nas wysmuklą.
Liposukcja - co to?Czy zdecydował(a)byś się na zabieg liposukcji?

Co to jest liposukcja? Popularny zabieg nazywany inaczej odsysaniem tłuszczu pozwala zyskać szczupłą sylwetkę i skutecznie wymodelować problematyczne partie ciała. Nie jest to metoda dla osób otyłych, ale dla szczupłych, które nie mogą pozbyć się małych złogów tłuszczu. W zależności od budowy ciała, może być eliminowany z brzucha, ud, pośladków, ale również z szyi, pleców i ramion. Przede wszystkim należy pamiętać, że liposukcja nie zastąpi odchudzania i diety, może jedynie je wspomagać.

- Zabieg polega na odessaniu rozbitej tkanki tłuszczowej, która znajduje się pod skórą. W przypadku zabiegu w znieczuleniu miejscowym podaje się środek znieczulający, lek obkurczający naczynia krwionośne oraz roztwór soli. Tak przygotowany roztwór uwalnia komórki tłuszczowe z tkanki łącznej, zaś środek obkurczający naczynia krwionośne minimalizuje krwawienie. Zbędny tłuszcz zostaje odessany poprzez zastosowanie specjalnej kaniuli. Tą metodą można usunąć 100-500 ml tkanki tłuszczowej. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, a pacjent bezpośrednio po zabiegu wraca do domu - mówi Magdalena Czwartek, managerka salonu Derm-Estetyka.

Liposukcja - cena. Ile kosztuje liposukcja?Oprócz zdrowego trybu życia i ćwiczeń, modne stało się poprawianie urody zarówno jeśli chodzi o twarz, jak i inne partie ciała. Modelowanie sylwetki za pomocą zabiegu liposukcji jest jedną z nich. Mimo że nadal jest drogim zabiegiem (w zależności od obszaru ciała - od 2500 do około 10 tys. zł), to ma swoich zwolenników - zarówno kobiety, jak i mężczyzn.

Drenaż limfatyczny - efekty, cena, przeciwwskazania- Rzeźbienie sylwetki to jeden z kluczowych obszarów działalności i rozwoju oferty klinik zajmujących się medycyną estetyczną i regeneracyjną. Proponują zazwyczaj szeroki wachlarz zabiegów manualnych i maszynowych. Jednak z roku na rok zainteresowanie tym obszarem działalności wzrasta w bardzo szybkim tempie. Pacjenci coraz częściej są niecierpliwi i poszukują szybszych i skuteczniejszych metod pozbycia się niechcianych fałdek, wałeczków, oponek i innych krągłości mniejszych bądź większych - stwierdza Karolina Sozańska, dyrektor zarządzający Holistic Clinic w Gdyni.

Lipoliza iniekcyjna - efektyPopularność zabiegów związanych z kształtowaniem sylwetki spowodowała, że na rynku dostępnych jest wiele metod, które pomogą w pozbyciu się zbędnego tłuszczu. Istnieje kilka różnych rodzajów liposukcji. Oprócz niej popularna staje się tak zwana lipoliza iniekcyjna.

- Lipoliza iniekcyjna polega na podaniu preparatu Aqualyx, w skład którego wchodzi deoksycholan sodu. To właśnie ta substancja jest głównie odpowiedzialna za zniszczenie błony komórki tłuszczowej - zachodzi proces adipocytolizy. Utrata tkanki tłuszczowej widoczna jest już po 1-2 zabiegach. Do osiągnięcia pożądanego efektu wykonujemy zazwyczaj około 3-4 zabiegów przeprowadzanych raz na 4-6 tygodni. Zabieg zaliczany jest do mało inwazyjnych. Wykonywany jest specjalnie opracowaną techniką intralipoterapii, dzięki której preparat podany zostaje równolegle do tkanki tłuszczowej, co umożliwia równomierne rozprzestrzenianie preparatu - mówi dr Iwona Cimaszkiewicz, lekarz medycyny estetycznej w Infinity Med.
 • Kliniki medycyny estetycznej oferują wiele alternatywnych metod na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej.
 • Urządzeniem, które wykorzystuje się do redukcji cellulitu, miejscowego otłuszczenia, ale także przy wiotkości skóry do jej obkurczenia i jej ujędrnienia jest VelaSmooth firmy Syneron. Wykonuje głęboki masaż podciśnieniowy i jednocześnie emituje podczerwień, która delikatnie podgrzewa płytkie warstwy tkanki tłuszczowej oraz prąd RF, który podgrzewa tkankę tłuszczową na głębokości 2 cm. Dzięki tym dwóm energiom kolagen podlega obkurczeniu, a następnie jest wymieniany na nowszy o bardziej sprężystej strukturze.
 • Zabieg endermologii wspomaga liposukcję.
 • Zabieg urządzeniem Ultracontour w Centrum Zdrowia i Piękna HB Med.
W trójmiejskich klinikach często proponuje się także zabiegi łączone w celu uzyskania lepszych efektów.

- Urządzenie, które wykorzystuje fale ultradźwiękowe to Ultracontour. Ultradźwięki, uszkadzając błony komórek tłuszczowych, doprowadzają do uwolnienia ich zawartości do przestrzeni międzykomórkowej. Tłuszcz jest przekazywany do wątroby przez układ limfatyczny i krwionośny, gdzie ulega przekształceniu i wydaleniu. Jako jedyne tego typu urządzenie posiada możliwość drenażu limfatycznego. Ma za zadanie odprowadzenie płynów z przestrzeni międzykomórkowych do układu limfatycznego za pomocą ultradźwiękowego masażu drenującego. Skutecznie walczy z miejscową otyłością i zaawansowanym cellulitem - przekonuje Hanna Olszewska, właścicielka Centrum Zdrowia i Piękna HB Med. I dodaje:

- Najczęściej zalecana jest seria 3-6-9 zabiegów wykonywanych w odstępach 7-10 dni. Często łączymy zabiegi Ultracontourem z endermologią, aby uzyskać jeszcze lepszy efekt, ponieważ endermologia jest zabiegiem polegającym na masażu rolkami, które zasysają stopniowo fałdy skóry, przy kontrolowanym podciśnieniu. Dzięki temu mamy dodatkową poprawę jędrności i ukrwienia skóry. Trzecią opcją jest zabieg urządzeniem VelaSmooth firmy Syneron, wykonującym głęboki masaż podciśnieniowy i jednocześnie emitującym podczerwień. Dzięki tym dwóm energiom kolagen podlega obkurczeniu, a następnie jest wymieniany na nowszy, o bardziej sprężystej strukturze, dzięki czemu skóra staje się gładsza i bardziej elastyczna. Przy tej metodzie częstotliwość zabiegów wygląda następująco: jeden raz w tygodniu przez miesiąc, a następnie raz w miesiącu przez trzy kolejne miesiące. Wszystkie wymienione zabiegi są nieinwazyjne, bezbolesne i nie wyłączają z codziennych zajęć. Wykonuje je się również w lecie, nie powodują żadnych zmian na skórze, można się kąpać i opalać.

Liposukcja - ultradźwiękowa, wodna, ssącaNajbardziej rozpowszechnioną, standardową metodą jest liposukcja ssąca, którą wykonuje się za pomocą kaniuli podłączonej do urządzenia wytwarzającego podciśnienie. Chirurg wykonuje ruchy plastikową rurką, którą rozbija tkanki tłuszczowe, zasysane następnie przez podciśnienie i odprowadzane na zewnątrz. Inną techniką jest liposukcja wibracyjna, bardzo dobrze sprawdzająca się w przypadku zabiegów w okolicach pośladków i pleców. Ultradźwiękowa metoda polega na wykorzystaniu fali akustycznej uważanej obecnie za dość skuteczną nieinwazyjną metodę rozbijania komórek tłuszczowych. W sposób dużo bardziej bezpieczny, precyzyjny, mało bolesny i z dużo krótszą rekonwalescencją, niż dzieje się to w przypadku liposukcji tradycyjnej.

- Obecnie w naszej klinice w myśl holistycznego podejścia do pacjenta oferujemy kształtowanie sylwetki z wykorzystaniem urządzenia do liposukcji, produkcji amerykańskiej, o nazwie VASER. Jest to aktualnie najnowocześniejsza generacja urządzeń do liposukcji, która wykorzystuje łagodne działanie ultradźwięków. Technologia ta używa energii ultradźwięków do wyselekcjonowania tkanki i nakierowania na niechcianą tkankę tłuszczową. Pozwala w mniejszym stopniu oddziaływać na otaczające operowany obszar tkanki - nerwy, naczynia krwionośne, tkankę łączną, zmniejszając w ten sposób uraz po zabiegu i przyspieszając rekonwalescencję. Pełna rekonwalescencja trwa 4-12 tygodni - mówi Karolina Sozańska.
Coraz większą popularnością cieszy się także liposukcja wodna - w trakcie zabiegu z zastosowaniem tej techniki, za pomocą igły wiązka wody spulchnia tkanki tłuszczowe, które są odsysane.

Zapewne wielokrotnie słyszeliście informacje, że odessany tłuszcz może zostać wszczepiony w inną partię ciała, stanowiąc tym samym rolę wypełniacza. Postanowiliśmy zapytać ekspertów, czy to prawda.

- Faktem jest, że tkanka tłuszczowa jest idealnym materiałem do wypełniania innych części naszego ciała. Można połączyć oba zabiegi jednocześnie: odessanie tłuszczu z jego przeszczepieniem. Nowoczesna technologia umożliwia uzyskanie nieuszkodzonych komórek tłuszczowych, które lekarz może wykorzystać do powiększania ust, bruzd nosowo-wargowych, wypełniania kości policzkowych czy ujędrniania piersi - potwierdza Magdalena Czwartek.

Czy liposukcja jest bezpieczna?Lekarze na całym świecie zapewniają, że liposukcja należy do jednych z najbezpieczniejszych zabiegów chirurgicznych. Jednakże, jak po każdym zabiegu inwazyjnym, mogą nastąpić powikłania. Należy mieć na uwadze ilość redukowanej tkanki tłuszczowej - im mniej, tym mniejsze ryzyko wystąpienia komplikacji. Może wystąpić opuchlizna, ból, drętwienie oraz ograniczona mobilność. Po zabiegu trzeba też nosić uciskowe ubrania lub pasy, dlatego warto tak zaplanować zabieg, żeby nie kolidował np. z wakacyjnym wyjazdem.

- Zawsze przed podjęciem decyzji o wykonaniu liposukcji odbywają się konsultacje z lekarzem, cały proces kwalifikacji pacjenta do zabiegu. To jest idealny czas, by podzielić się z lekarzem swoimi wątpliwościami, pytaniami. Przed zabiegiem wykonywany jest cały szereg badań lekarskich, które mają na celu zweryfikowanie stanu zdrowia pacjenta i podjęcie ostatecznej decyzji o zabiegu - zapewnia Karolina Sozańska.

Miejsca

Zobacz także

Opinie (27) 9 zablokowanych

 • Wystarczy patrzeć co się je i jakakolwiek aktywność fizyczna. W dodatku za darmo. Likwiduje się tak nie tylko tłuszcz ale i złe nawyki. Po odessaniu złe nawyki sprawiają że po pewnym czasie sylwetka wróci do tej samej postaci ;)

  • 26 5

 • Ale ukochanego ciała

  -Nigdy zawiele

  • 8 9

 • suuper (1)

  tylko ile czasu zajmie mi uzbieranie takiej kwoty

  • 15 1

  • od szejka raptem

   dwa klocki

   • 6 1

 • Jedyne pewne (1)

  Wystarczy codzienny ruch i zmiana żywienia a efekt będzie murowany ale do tego potrzeba samozaparcia i motywacji a z tym już gorzej bywa

  • 25 3

  • za dużo zachodu

   łatwiej zapłacić i mieć na kilka miesięcy spokój
   a potem się znów operację zrobi

   • 0 1

 • Nie zgodzę się, że wystarczy dieta i ruch. W pewnym wieku jest po prostu trudniej zrzucić kg czy pozbyć się problemów. (7)

  Trzeba wiedzieć też na jakie zabiegi się pisać i co daje rzeczywiste efekty. Miałam sporo zabiegów. Oczekiwane rezultaty przyniosła mi jedynie kriolipoliza, którą robiłam w Yasumi na Suchaninie i endermologia w Mana SPA w Gdyni.

  • 18 16

  • Ja robiłam kriolipolize w Yasumi co prawda w Warszawie ale tez jestem zadowolona

   • 4 6

  • wystarczy chodzić głodnym (1)

   a nie wyrzucać pieniądze na pozbawianie nas tkanki chroniącej od zimna

   • 4 1

   • chodzić glodnym ? po co ?

    po 50-tce więcej ruchu, inna dieta i utrzymamy sylwetkę.

    Od g.20.00 jem tylko warzywa- pod postacią zmiksowanej zupy lub koktajli ( szybkie, łatwe i tanie w przygotowaniu),
    wysiadam dwa przystanki wcześniej przed domem gdy wracam z pracy i nie tyję.

    • 1 3

  • Znam ten drugi gabinet od strony zaplecza (2)

   Chyba żartujesz?
   Piękne miejsce ale okropnie niehigieniczne. Tam jest brudno! Sprzęty sa brudne, brak autoklawu, części które maja styczność z otwarta tkanka nie sa sterylizowane! Sa wielokrotnego użytku.... nigdy bym tam nie poszła.

   • 4 0

   • (1)

    o którym gabinecie konkretnie piszesz?

    • 2 0

    • Autorka wymieniła w głównym poście 2 nazwy gabinetów.

     • 0 0

  • Wystarczy dieta i ruch.

   Tyle, że najwyraźniej więcej ruchu i lepsza dieta.

   • 5 0

 • gdzie te fakty i mity? (1)

  • 18 0

  • w artykule mity, w komentarzach fakty

   • 4 0

 • ja sie chce to mozna... (2)

  sam opracowałem diete z elementami makrobiotyki i majac cukrzyce 2 typu schudłem 32kg,nie ma cudów w przyrodzie potrzebna aktywnosc fizyczna,pozytywne myslenie i duzo dystansu do siebie...w tej chwili jest nas grupa ok 40osób(z róznymi efektami-wszyscy pacjenci UCK w Gdansku)...niestety nas nie stac na takie zabiegi...ale sobie radzimy...pozdrawiam

  • 14 0

  • super, że schudłeś , jednak pamiętaj, że jeśli brałeś w tym czasie leki z Metforminą, to one bardzo pomagają zrzucić wagę, (1)

   wiem, bo sama schudłam gdy stwierdzono u mnie cukrzycę, jednak gdy porównam stopień trudności chudnięcia przed lekami i podczas przyjmowania, to "ziemia a niebo".

   Moja przyjaciółka schudła ponad 21 kg, i w ogóle "pozbyła się" cukrzycy (dwa lata brała leki 3 x 850 Glucophage) --- odkąd odżywia się wegańsko. (odstawienie leków uzgodnione z lekarzem)
   Miała kiedyś cukry 180- 200 na czczo, teraz 86, ma dużo sił, pracuje fizycznie.
   Zazdroszczę jej, bo nie mam silnej woli i "smaku", by tak jeść.

   • 1 1

   • można "oszukać" trochę

    nadal jeść tłusto i smażone ale jakby mniej

    • 1 2

 • Wyrzucone pieniądze (1)

  Szkoda kasy na te kłamstwa !!!!

  • 4 1

  • na kłamstwach najlepszy dochód jest

   zawsze handel marzeniami kokosy przynosił,
   a to olej z węża a to totolotek czy wiara w boga,

   wszystko aby zrzucić odpowiedzialność na coś innego
   i poczuć się na chwilę lepiej z samym sobą

   • 2 0

 • aktywność, dieta, ale też zabieg (3)

  Fakt, zgodzę się, że bez diety i aktywności nie osiągnie się żadnych efektów. Są jednak takie sytuacje, ze pewne partie ciała nie chcą poddać się w walce o idealną sylwetkę. Ja na przykład nie mogłam pozbyć się tłuszczyku z d, zawsze ta strefa była dla mnie problematyczna. Zdecydowałam się na zabieg – usuwanie tłuszczu ultradźwiękami. Powiem, że efekty są super. Ja zyskałam lepsze samopoczucie, mając świadomość i widząc, ze moje uda wyglądają tak, jak zawsze chciałam. :)

  • 1 0

  • (1)

   A gdzie wykonywałaś takie coś ?

   • 0 0

   • Laser Line

    W Laser Line w Gdyni. :)

    • 0 0

  • trochę dystansu

   hej,
   mam 30 lat. Od zawsze ćwiczę (dużo, nawet bardzo), dieta zbilansowana, zdrowa, ułożona przez dietetyka, systematyczne pomiary, z czasem już nie potrzebowałam diety, zdrowe nawyki weszły w krew... i co??? mój organizm dopuszcza spadek wagi 3kg, może 4kg... mówię serio, przebadalam się wzdłuż i wszerz... jestem okazem zdrowia... NIGDY nie uzyskałam sylwetki jakiej pragnę. NIGDY. są fałdki na brzuchu i plecach... co wy na to kochane hejterki ? ruch, nie żreć i nie wydawać pieniędzy? ja się poddaje.... dziś idę na pierwszy zabieg endermologii.

   • 0 0

 • Bandaże Arosha

  Moim problemem był głównie cellulit i mało elastyczna skóra. Bardzo fajnym zabiegiem, który przyniósł widoczny efekt były bandaże Arosha. Zabieg robiłam w Artimex w Raciborzu. Mają bardzo rozbudowaną ofertę jeśli chodzi o medycynę estetyczną i nie jest to pierwszy raz kiedy u nich byłam. Jestem zadowolona z tej terapii, cellulit bardzo widocznie się zmniejszył, na pewno zabieg jeszcze powtórzę.

  • 1 0

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Il Palagio Trudi Styler i Stinga

650 zł
degustacja

Otwarcie Lobster House Gdańsk

dni otwarte

Dinner in the Sky Trójmiasto

990 zł
degustacja

Najczęściej czytane