wiadomości - Moda & Uroda

W imię piękna: laserowy zawrót głowy

Jeżeli odmładzać, to skutecznie. Na trójmiejskim rynku jest dostępnych wiele zabiegów wykonywanych laserem. Jeżeli stosujemy się do zaleceń lekarza, jest to metoda nieinwazyjna i bezpieczna.
Jeżeli odmładzać, to skutecznie. Na trójmiejskim rynku jest dostępnych wiele zabiegów wykonywanych laserem. Jeżeli stosujemy się do zaleceń lekarza, jest to metoda nieinwazyjna i bezpieczna. fot. fotolia.com

W jednym z trójmiejskich gabinetów kosmetycznych pojawiła się nowość - laserowy zabieg biobotuliną, redukujący zmarszczki. Ta alternatywa dla botoxu była dla nas inspiracją, aby zrobić przegląd zabiegów laserowych na twarz w trójmiejskich gabinetach dermatologii estetycznej.Medycyna estetyczna:

to doskonały sposób na zachowanie młodego wyglądu 30%
powinna być stosowana tylko w przypadku mocnych defektów 14%
tak, ale z umiarem 33%
to głupota, ostatecznie nikt nie wygra z procesem starzenia 9%
jest dla ludzi słabych, którzy nie potrafią starzeć się z godnością 14%
zakończona Łącznie głosów: 124
W dermatologii estetycznej, laseroterapia pozwala uzyskać doskonałe efekty lecznicze oraz kosmetyczne. Nieinwazyjnie, bez użycia skalpela, zachowując delikatną strukturę skóry twarzy można usunąć wszelkie niedoskonałości, blizny, przebarwienia oraz drobne zmarszczki mimiczne, a także poprawić jędrność, elastyczność i nawilżenie skóry.

- Trudno mówić o przewadze lasera, każda metoda ma swoje zalety, a najlepsze efekty uzyskuje się umiejętnie łącząc różne metody tak, aby wzajemnie się uzupełniały - mówi dr Jacek Toboła z Centrum Dermatologii, Medycyny Estetycznej i Chirurgii Skóry Proderm.
Przeciw zmarszczkom mimicznym - biobotulina

Biobotulina plus retinol to bezinwazyjny zabieg błyskawicznie redukujący zmarszczki mimiczne. Wygładza m.in. te na czole i "kurze łapki" wokół oczu oraz eliminuje tzw. "bruzdy myśliciela". Po takim zabiegu poprawia się również koloryt skóry, owal twarzy i zagęszczenie naskórka. Skóra staje się jędrna i nawilżona oraz uaktywniają się jej procesy samonaprawcze. Zabieg jest przeznaczony dla osób po 35 roku życia.

- Zabieg trwa półtorej godziny i jest bezbolesny. Wstępem jest zastosowanie maski AH, która w delikatny sposób rozpuszcza naskórek, co może powodować lekkie mrowienie. Następnie laserowo wtłacza się ampułki kwasu hialuronowego oraz biobotulinę. Kolejnym etapem jest nałożenie maski biobotulina + 20-karatowe złoto oraz wmasowanie kapsułek z biobotuliny pochodzenia roślinnego i kremu ze złotem. Sam zabieg nie powoduje uczuleń i mogą go stosować panie z wszystkimi rodzajami skóry, również z przebarwieniami czy popękanymi naczynkami. Można robić go latem, a na słońce wystawić twarz już po dwóch dniach od zabiegu - mówi Joanna Kopicka, Studio Jenny.

Jak podaje Joanna Kopicka, zaleca się wykonanie maksymalnie 5 zabiegów, 2x w miesiącu. Regularna cena jednego zabiegu w Studio Jenny wynosi 299 zł, a w promocji sezonu letniego - 199 zł. Aby efekt utrzymać, dobrze jest na co dzień stosować lekki krem z biobotuliny o równowartości 179 zł.

Jeżeli nie chcemy korzystać z lasera, maski biobotulinowe proponuje min. Profesjonalna Klinika Zdrowia i Urody Spamed w Gdańsku.

Na jędrność i elastyczność - piling laserowy


Z poprawą elastyczności i jędrności skóry oraz drobnymi zmarszczkami doskonale poradzi sobie piling laserowy. W klinice Dermis przeprowadza się go za pomocą lasera erbowego, który mocno nawilży skórę naszej twarzy. Podczas zabiegu, za pomocą wiązki laserowej usuwa się powierzchniową warstwę naskórka. Efektem jest znaczne wygładzenie faktury skórnej, wyrównanie kolorytu oraz zmniejszenie porów.

Zabieg jest bezbolesny, ale podczas jego trwania pacjent może odczuwać pieczenie. W przypadku lasera erbowego zaczerwienienie twarzy pojawia się z opóźnieniem i może utrzymywać się przez kilka dni.

Z kolei w Centrum Dermatologii, Medycyny Estetycznej i Chirurgii Skóry Proderm wykonuje się innowacyjny zabieg laserowy Spectra Pell, wykorzystujący moc impulsu lasera Spectra. Dzięki tej unikalnej procedurze, wykorzystującej krem węglowy, wskazany w leczeniu trądziku. Zabieg jest przeznaczony dla pacjentów, którzy zmagają się z trądzikowymi zmianami zapalnymi, zaczerwienioną skórą trądzikową oraz zaskórnikami. Ostatecznie, po zabiegu twarz wygląda na młodszą, ponieważ następuje również redukcja drobnych zmarszczek oraz korekcja przebarwień skórnych.

Usuwanie zmian skórnych laserem CO2

Laserem CO2, z dużą precyzją można usunąć łagodne, jak również te przednowotworowe zmiany skórne na twarzy - włókniaki, naczyniaki, brodawki wirusowe, blizny, ziarniaki czy narośla skórne. Wiązka laserowa poradzi sobie z trudno dostępnymi i wrażliwymi obszarami skóry, np. z powiekami czy wargami. Wśród pozytywnych skutków stosowania lasera, z pewnością można wymienić precyzję i minimalną możliwość nawrotu zmiany. Wśród negatywnych - niewielki ból, który towarzyszy nam podczas trwania i po zabiegu.

- Dużym plusem zabiegów laserem CO2 jest jego precyzja, a następnie krótki czas rekonwalescencji skóry. Stosujemy go wybiórczo w zmianach łagodnych i niektórych złośliwych - mówi dr n. med. Igor Michajłowski z Clinica Dermatologica.
Czas trwania jednego zabiegu wynosi od kilku do kilkudziesięciu minut. Jest to zależne od wielkości zmiany, którą trzeba usunąć. Zabieg jest bezpieczny i bezkrwawy, a całość wykonywana bezdotykowo. Podczas zabiegu, na wcześniej odkażonej i znieczulonej skórze, odseparowuje się zmianę za pomocą wiązki laserowej. Działa się miejscowo i bezboleśnie, a efekt jest widoczny natychmiastowo. W większości przypadków wystarcza jedno podejście. Uszkodzone miejsca goją się maksymalnie do dwóch tygodni, powodując jedynie lekki ból wokół wytworzonego strupka. Jeżeli zadbamy o odpowiednią pielęgnację skóry oraz zabezpieczymy ją przed słońcem, zabieg nie spowoduje dodatkowych blizn.

Laserowe usuwanie zmian skórnych oferują m.in. Clinica Dermatologica, Proderm oraz Gabinet Medycyny Estetycznej Estetic Time.

Zaletą laserów frakcyjnych jest możliwość dostosowania ich natężenia do potrzeb klienta. Można wykonać zarówno delikatny zabieg frakcyjny, jak i głęboką dermabrazję laserową w przypadku np. mocnych blizn potrądzikowych.
Zaletą laserów frakcyjnych jest możliwość dostosowania ich natężenia do potrzeb klienta. Można wykonać zarówno delikatny zabieg frakcyjny, jak i głęboką dermabrazję laserową w przypadku np. mocnych blizn potrądzikowych. fot. fotolia.com

Odmładzanie laserem frakcyjnym

Jeżeli odmładzać, to skutecznie. Frakcyjny laser CO2 stymuluje głębsze warstwy skóry do produkcji kolagenu. Zamiast jednej wiązki, jak w przypadku klasycznego lasera CO2, ten frakcyjny posiada kilkadziesiąt mikrowiązek, które działają mniej inwazyjnie, a bardziej równomiernie. Cel jest prosty - punktowo uszkadza się skórę, aby ta mogła się zregenerować.

Za jego pomocą możemy odmłodzić wygląd twarzy, a także usunąć wszelkie blizny potrądzikowe, zmiany słoneczne, zmarszczki czy przebarwienia. Dzięki temu twarz będzie wyglądała zdrowo i  promiennie, a co za tym idzie - młodo.

- Lasery frakcyjne wytwarzają siatkę punktowych uszkodzeń skóry i niejako wymuszają procesy naprawcze, których efektem jest odmłodzenie skóry. Terapia laserem frakcyjnym powinna stanowić uzupełnienie innych metod, np. mezotarapii, wypełniaczy czy osocza bogatopłytkowego. Wtedy uzyskane efekty będą najbardziej naturalne i trwałe - dodaje dr Jacek Toboła.
Jedna sesja zabiegu trwa od kilku do kilkudziesięciu minut, w zależności od powierzchni skóry, którą poddajemy działaniu lasera. Aby efekt był zadowalający, zaleca się wykonanie od 3 do 5 zabiegów, pozostawiając pomiędzy nimi co najmniej 2 tygodnie przerwy. Podczas zabiegu na skórze będziemy odczuwać ukłucia oraz lekkie pieczenie naświetlanych miejsc. Jest możliwość skorzystania z maści znieczulającej, jeżeli ból będzie powodował duży dyskomfort. Przez kilka godzin po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, podrażniona i piecze jak po oparzeniu słonecznym. Następnie, maksymalnie do 7 dni może pojawić się świąd i lekki obrzęk, a do 14 - lekko brązowy odcień i łuszczenie.

Opinie (8) 2 zablokowane

 • Na blizny po trądziku może to i zadziała, ale w przypadku podejścia do "klasycznych" blizn pooperacyjnych efekt jest słaby (o ile w ogóle jest jakiś), a zabiegi były bardzo bolesne. Przynajmniej w moim przypadku.

  • 17 0

 • (2)

  Czemu na foto zawsze dziewczę ok. 15 lat??

  • 27 2

  • Ona ma 48 lat... (1)

   ... ale jest po kilku zabiegach :)

   • 17 0

   • trochę się pomyliłeś

    ona ma 68lat i jest na emeryturze.
    stać ją to sobie robi laserowe cuda

    • 1 0

 • No tak, tipsior musi być..

  Wstrętne.

  • 12 1

 • Znowu nagonka na panie. (2)

  Panów estetyka nie dotyczy? Jak wyciągać kasę od idi*tów, to obojga płci, a nie tylko jednej. I ta wyfotoszopowana panienka z 1 zdjęcia. Kto ma taką skórę? Chyba nawet niemowlak nie ma.

  • 18 2

  • Powiedziała (1)

   Dogryzając burgera w oparach spalonego ostatniego z trzeciej dziś paczki papierosa królowa M-3 z blokowiska 50+. Więc wyjaśniam Ci: dbać idzie o siebie nawet jak skończysz 18 lat, czy jak wyjdziesz za mąż.

   • 0 3

   • Panie Stefanie gramatyka się kłania !!!!

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze artykuły