stat
Impreza już się odbyła

Serce dla Pawła Adamowicza

"Gdańsk jest szczodry. Gdańsk dzieli się dobrem. Gdańsk chce być miastem solidarności... To jest cudowny czas dzielenia się dobrem. Jesteście kochani. Gdańsk jest najcudowniejszym miastem na świecie. Dziękuję Wam."

te ostatnie słowa prezydenta Pawła Adamowicza, wypowiedziane 13.01.2019 roku ze sceny Wielkiej Orkiestry Świątecznej w Gdańsku brzmią ciągle w naszych sercach. Pamiętając o Nim, Gdańsk będzie dzielił się dobrem.

Obrys Wielkiego Serca dla Pawła Adamowicza w Gdańsku zostanie wyznaczony (tak jak dzieje się to od dwóch lat), przez wolontariuszy i członków Komitetu Obrony Demokracji 13.01.2021 STARTUJEMY o 18:00 KOŃCZYMY symbolicznie do godziny 19:55.

Podczas akcji swój udział zapowiedzieli: Magdalena Adamowicz, Piotr Adamowicz i Aleksandra Dulkiewicz, którzy o godz. 18.00 zabiorą głos, a następnie przyłączą się do ustawienia zniczy.

14.01.2021 dzięki współpracy z Fundacją Gdańską wypełnimy Serce 30 tysiącami zniczy STARTUJEMY symbolicznie o 14:40 KOŃCZYMY o 18:00.

14 stycznia 2021 mija kolejny rok od śmierci prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Pamiętając o tym, że zaplanowana mowa nienawiści doprowadziła do tej tragedii, odtwórzmy tego dnia symbol naszej solidarności z jego ideami. Rozpalmy jeszcze raz Wielkie Gdańskie Serce dla Pawła Adamowicza na Placu Solidarności w Gdańsku.

Serca dla Pawła Adamowicza zapłoną w całej Polsce, ale w Gdańsku, będzie to Serce szczególne. W tych trudnych czasach, w dobie pandemii:
- nie będzie potrzeby przynoszenia własnych zniczy!
- nie będzie potrzeby ich układania i przychodzenia i na plac!

Naszą uroczystość połączy dwa hasła :
#StopHejt
#GdańskDzieliSięDobrem, bo to nienawiść powoduje, że ludzie odwracają się od siebie, mówią przykre, raniące słowa, które doprowadzają do tragedii, a przecież Paweł Adamowicz mówił o solidarności ludzi i dzieleniu się dobrem i takim będziemy go pamiętać.

Przypominamy, że wciąż trwa pandemia koronawirusa. Pamiętajcie więc o maseczkach i zachowujcie dystans społeczny.

Przeczytaj także

Opinie 3 zablokowane

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Najnowsze artykuły