wiadomości - Aktualności

stat

Ostrowski Design: pracownia z autorską biżuterią

Otwarcie pracowni Ostrowski Design we Wrzeszczu.
Otwarcie pracowni Ostrowski Design we Wrzeszczu. fot. Lucyna Pęsik

1 grudnia Wrzeszcz wzbogacił się o nową, kameralną galerię i pracownię autorskiej biżuterii w jednym. W salonie Ostrowski Design Gallery, położonym przy ul. Do Studzienki 3/1 na klientów czekają unikatowe, personalizowane i ręcznie tworzone kolekcje. W planach są również spotkania z inspirującymi artystami.Wrzeszczańska pracownia to kameralne miejsce z autorską biżuterią. W pierwszym pomieszczeniu znajduje się galeria z projektami Jacka Ostrowskiego. To tutaj odbywać się będą również wernisaże i spotkania z artystami, nie tylko związanymi z biżuterią. W drugim pracownia, w której powstają unikatowe modele. Klienci mogą tam zajrzeć i wspólnie z artystą stworzyć biżuterię jedyną w swoim rodzaju.

- Zawsze marzyłem o otwartej pracowni, w której mogę tworzyć biżuterię i jednocześnie ją sprzedawać. Oprócz tego zależy mi, by było to miejsce oferujące nie tylko piękne przedmioty, ale też prezentujące prace artystów. W planach mam wernisaże i cykliczne spotkania z ciekawymi twórcami, nie tylko z Trójmiasta - mówi właściciel Ostrowski Design Gallery, Jacek Ostrowski.
Nazwisko Ostrowskiego dobrze kojarzą miłośnicy oryginalnej, autorskiej biżuterii. Gdański artysta tworzy ją od ponad 18 lat i doczekał się wielu sukcesów, m.in. pierścionek jego projektu pojawił się w sesji zdjęciowej do niemieckiego wydania magazynu "Vogue".

Pierwsze projekty skoncentrowane były na bursztynie, który jest dla Ostrowskiego wręcz magicznym materiałem, a dzięki dużej plastyczności, może go wyszlifować niemal do każdej formy. Potem nadszedcczas zachwytu kryształkami Swarovskiego, barwioną żywicą, srebrem i złotem. Choć każdy projekt jest osobnym biżuteryjnym bytem, wszystkie łączy nowoczesny, maksymalnie dopracowany i chwilami odważny pod względem doboru materiałów styl. Wszystkie modele są robione ręcznie od początku do końca z naciskiem na detal oraz autorską koncepcję.

- Stawiam na wyjątkową biżuterię, którą każdy może spersonalizować. Ważne są dla mnie uwagi klientów, np. nowożeńców, którym zależy, aby ich obrączki były czymś więcej niż tylko kawałkiem złota czy srebra - mówi Jacek Ostrowski.


Dlaczego Wrzeszcz?- W Gdańsku Głównym można już w kilku miejscach znaleźć moją biżuterię. Wrzeszcz natomiast to ciekawa dzielnica, z piękną handlową historią, niestety już teraz trochę zapomnianą. Chcę się w nią wpisać mając tutaj swoją pracownię. Pamiętam, że w dzieciństwie na zakupy chodziło się właśnie do Wrzeszcza. Mam nadzieję, że kiedyś tutejsza główna ulica będzie nową Świętojańską w Gdyni: pełną sklepów, butików, galerii i pracowni artystycznych - dodaje właściciel Ostrowski Design Gallery.
Sobotnie otwarcie przyciągnęło przede wszystkim fanów biżuterii Jacka Ostrowskiego, którzy od godz. 10 mogli przekonać się, jak wygląda wnętrze galerii. Dla tych, którzy dokonali zakupów (pierwsze 18 osób), przygotowano specjalne upominki. Natomiast po godz. 18 rozpoczęła się druga część otwarcia, lecz już dla najbliższych przyjaciół projektanta.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze artykuły

wydarzenia