• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Nie tylko Depeche Mode na Przymorzu. Światowe gwiazdy "przyłapane" w Trójmieście

Alicja Olkowska
6 lutego 2024, godz. 10:35 
Opinie (120)
Klawiszowiec Peter Gordeno i Martin L. Gore z Depeche Mode (od lewej) odwiedzili wegańską restaurację na Przymorzu aż trzy razy w ciągu roku. Klawiszowiec Peter Gordeno i Martin L. Gore z Depeche Mode (od lewej) odwiedzili wegańską restaurację na Przymorzu aż trzy razy w ciągu roku.

Takie spotkania w Trójmieście to rzadkość, zwłaszcza w ostatnich kilku latach, gdy światowe sławy koncertowały u nas nieco rzadziej niż kiedyś. Coś w tym temacie zaczyna się na szczęście zmieniać, bo np. latem zawitają tu Ed Sheeran (są jeszcze bilety na drugi koncert) i Sting. Tradycją jest też Open'er. Przypomnijmy sobie zatem trzy niespodziewane spotkania z zagranicznymi gwiazdami w Trójmieście.IMPREZY I WYDARZENIA Popularne nadchodzące koncerty w Trójmieście

Piotr Rubik
mar 8
Piotr Rubik
Kup bilet


Jennifer Lopez biega nad MotławąCzy spotkałe(a)ś kiedyś np. na ulicy lub w restauracji jakąś znaną gwiazdę?

Trudno uwierzyć, że od pierwszego i jedynego koncertu Jennifer Lopez w Polsce minęło już 12 lat. Latynoska piosenkarka odwiedziła Gdańsk w 2012 r. i dała na PGE Arenie efektowny show, który obejrzało 25 tys. widzów. Był to też pierwszy tak duży koncert na nowym stadionie w Letnicy.

Ogólnopolskie media szczegółowo relacjonowały pobyt JLO w Trójmieście. Paparazzi na krok nie odstępowali hotelu Hilton, w którym nocowała. Towarzyszyli jej również podczas porannego treningu na Długim Pobrzeżu.

 • Opatulona Jennifer Lopez w towarzystwie ówczesnego partnera i ochroniarzy biegała Długim Pobrzeżem w 2012 r.
 • Jennifer Lopez nocowała w hotelu Hilton w Gdańsku.
Co zaskakujące, piosenkarka, która przyzwyczaiła fanów do oryginalnych i drogich kreacji oraz burzy loków, podczas joggingu spokojnie mogłaby wtopić się w tłum i raczej mało kto by rozpoznał w niej wielką gwiazdę. Obok biegł jej ówczesny partner, choreograf Casper Smart. Oczywiście obecna była również dyskretna ochrona.

Wielki show Jennifer Lopez w Gdańsku Wielki show Jennifer Lopez w Gdańsku

Depeche Mode na Przymorzu i to... trzy razy!To musiało być ogromne zaskoczenie nie tylko dla ekipy wegańskiej knajpki Faloviec (wtedy jeszcze Avocado), ale też dla klientów, którzy się tam znajdowali. 11 lutego 2018 r., w dniu koncertu w Ergo Arenie, w drzwiach niespodziewanie stanęli muzycy Depeche Mode i na dodatek wrócili tu dzień później.- Wczoraj koncert w Ergo Arenie poprzedzony był obiadkiem i kawą u nas, a dzisiaj gościliśmy ich znowu! - chwaliła się ekipa lokalu na Facebooku.
Tak brzmi legenda. Po koncercie Depeche Mode w Ergo Arenie Tak brzmi legenda. Po koncercie Depeche Mode w Ergo Arenie

Współtwórca Depeche Mode, Martin L. Gore, oraz współpracujący od ponad 20 lat z zespołem klawiszowiec Peter Gordeno, musieli na tyle polubić wegańską knajpkę, że po kilku miesiącach odwiedzili ją ponownie - na początku lipca. Grali wtedy koncert na Open'erze i byli jedną z największych gwiazd tej edycji.

Klawiszowiec Peter Gordeno i Martin L. Gore z Depeche Mode (od lewej) odwiedzili wegańską restaurację na Przymorzu aż trzy razy w ciągu roku. Klawiszowiec Peter Gordeno i Martin L. Gore z Depeche Mode (od lewej) odwiedzili wegańską restaurację na Przymorzu aż trzy razy w ciągu roku.
- Muzycy Depeche Mode byli u nas trzy razy, dwa razy zimą i raz latem 2018 r. Za pierwszym razem nasza młoda ekipa ich nie rozpoznała, ale goście już tak. Kolejnego dnia, gdy przybyli ponownie, wiedzieliśmy już, z kim mamy do czynienia. Choć to słynni muzycy, to w ogóle się nie wyróżniali, starali się na zwracać na siebie uwagi, byli też bardzo mili. Zamówili nasze flagowe danie: pad thaia (wciąż jest w naszym menu) - wspomina Daniel Jaroć, szef Falovca. I dodaje:

- W lipcu, gdy grali na Open'erze, musiał być jakiś przeciek, bo gdy zespół do nas przyjechał, to przed lokalem czekał na niego tłum dziennikarzy, kamery i fani. Finalnie wypuszczałem ich tylnymi drzwiami przez kuchnię (śmiech). Bardzo zależało im, aby uniknąć spotkania z mediami, a ja to uszanowałem. Potem dzwonili do nas fani Depeche Mode i pytali, czy mamy na sprzedaż talerze i sztućce, którymi u nas jedli.

Depeche Mode na Open'erze: muzyka, która łączy pokolenia Depeche Mode na Open'erze: muzyka, która łączy pokolenia

Rihanna wygrzewa się na sopockiej plażyW 2013 r. Opener zaskoczył fanów dodatkowym dniem: choć festiwal zakończył się w sobotę, to w niedzielę zorganizowano dla posiadaczy karnetów specjalny koncert, na którym wystąpiła Rihanna, a wszystko to bez dodatkowych opłat. Oczekiwania były ogromne, wszak piosenkarka była już jedną z najbardziej popularnych gwiazd muzyki pop i miała na koncie sporo hitów.

 • Rihanna na sopockiej plaży w 2013 r. Niedługo później wystąpiła na Open'erze.
 • Rihanna na sopockiej plaży w 2013 r. Niedługo później wystąpiła na Open'erze.
 • Rihanna wystąpiła na specjalnym koncercie w ramach Open'era w 2013 r.
 • Rihanna nie była zadowolona ze spotkania z fanami w Sopocie.
Zanim jednak Rihanna przyjechała do Kosakowa, wygrzewała się na sopockiej plaży w przyhotelowej zamkniętej strefie vip. Wokół leżaków zebrał się nie tylko tłum fotoreporterów, ale też fanów i gapiów, których przyciągnęło zamieszanie. Niestety piosenkarka nie wspomniała tego najlepiej, o czym wprost napisała na swoim Instagramie.

- Próbowałam dziś spędzić dzień na plaży, to była porażka! Siedzimy tu w klatce jak pie..one zwierzęta!
A koncert? Ostatecznie nie spełnił oczekiwań fanów - wielu miało pretensje, że Rihanna zachowywała się tak, jakby zwyczajnie nie miała ochoty śpiewać, i dała z siebie minimum. Do tego weszła na scenę mocno spóźniona, czym już na wstępie zdenerwowała wielotysięczną publiczność. Byli jednak i tacy, którzy wracali do domu zadowoleni i nie mieli podobnych negatywnych wrażeń.

Rozczarowujący koncert Rihanny Rozczarowujący koncert Rihanny

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (120)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Big Five Tasting Chateau Margaux

1300 zł
degustacja

Dinner in the Sky Trójmiasto

990 zł
degustacja

Najczęściej czytane

Inwestycje Deluxe

Gaja Park

Gaja Park

DORACO Investment

Gdańsk Żabianka, ul. Pomorska Mapa

30 do 175 m2
Powierzchnia
w budowie
Realizacja
Monolit

Monolit

Herzinvest

Straszyn, ul. Marsa Mapa

223 do 268 m2
Powierzchnia
zakończona
Realizacja