stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Koncert Karnawałowy: Słowiańska Dusza

Fundacja Wspólnota Gdańska zaprasza do Oliwskiego Ratusza Kultury na Koncert Karnawałowy Słowiańskiej Duszy - Ostatni 2018. Ten międzynarodowy polsko-ukraińsko-białoruski zespół zabierze Was w muzyczną podróż w ostatni dzień karnawału.

bilety 33 zł
Kup bilet
bilety 60-130 zł
Kup bilet


Słowiańska Dusza to zespół międzynarodowy, w którym rozbrzmiewa gitara, akordeon i skrzypce. Chociaż członkowie zespołu pochodzą z Ukrainy, Polski i Białorusi, łączą ich wspólne słowiańskie korzenie i radość obcowania z piękną muzyką. Repertuar zespołu to piosenki folkowe polsko-ukraińsko-rosyjskie, ballady Wysockiego i Okudżawy, piosenki popularne, piosenki o tematyce morskiej oraz utwory autorskie.

W muzyce można dostrzec słowiańską kobiecą duszę, ukraiński temperament i polską wrażliwość.

Mariana Myslitska - skrzypce; absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku w zakresie gry solowej i kameralnej. Doświadczenie sceniczne zdobywała występując jako muzyk w zespołach oraz orkiestrach, m.in. Orkiestrze Symfonicznej Akademii Muzycznej w Gdańsku, orkiestrze TUTTA FORZA, Orkiestrze Młodych Artystów Sinfonia Artistica Juwenilia w Gdańsku i Capelli Gedanensis. Pochodzi z Ukrainy z Truskawca. Występowała z wybitnymi muzykami m.in. Nigelem Kennedym oraz Adamem Makowiczem.

Igor Dubicki - gitara, wokal; kompozytor, autor tekstów. Pochodzi z Ukrainy z Kamieńca Podolskiego. Ukończył Wydział Muzyczny Państwowego Uniwersytetu. Laureat ogólnoukraińskich i międzynarodowych konkursów. Wydał 8 płyt. Koncertował na Ukrainie,
w Rosji, Polsce, Niemczech i Norwegii. Przyjechał do Polski w 2010. Śpiewa od lat z wielką pasją.

Ada Majdzińska - wokal; od lat związana wokalnie z trójmiejskimi zespołami. Jej głos charakteryzuje się pełnym brzmieniem o głębokiej barwie. Zajmuje się rzeźbą, rysunkiem, edukacją artystyczną na Wydziale Rzeźby w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Od 2015 współkoordynuje WL4 Przestrzeń Sztuki, niezależną społeczność artystyczną.

Basia Skarżyńska - wokal; współtwórczyni programu "Od przedszkola do Opola" dla TVP. Z wykształcenia skandynawistka. Zamiłowanie do śpiewania odnalazła i realizuje
w Słowiańskiej Duszy.

Gala Audzeyenka - wokal; absolwentka Szkoły Muzycznej w Brześciu. Pochodzi z Białorusi. Wrażliwość muzyczna i pasja śpiewania skłoniły ją do przystąpienia do zespołu. Z zawodu lekarka okulistka.

Leszek Muchowiecki -  akordeon; absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Współpracował ze sceną teatralną Centrum Kultury w Gdyni w projektach Recital Café Piosenka francuska oraz Piosenka żydowska, a także Teatrem Wybrzeże w Gdańsku w spektaklach Fado i Fatum. Autor wielu projektów i opracowań muzycznych.

Patronat medialny: Portal Trójmiasto.pl
Oliwski Ratusz Kultury jest prowadzony przez Fundację Wspólnota Gdańska.
 
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

wydarzenia

Najnowsze artykuły