wiadomości - Aktualności

stat

Holiday Inn wraca do Gdańska

Tym razem nowy hotel znanej marki powstaje na samym cyplu w północnej części Wyspy Spichrzów zobacz na mapie Gdańska. Będzie to obiekt wyjątkowy ze względu na ogólnodostępny taras z widokiem na Gdańsk, jakiego nie doświadczymy z żadnego innego miejsca na wyspieCo ciekawe, ponad 10 lat temu marka Holiday Inn zniknęła z Gdańska (hotel działał vis a vis dworca głównego), ale teraz wraca w jeszcze lepszym wydaniu. Nowy hotel Holiday Inn Gdańsk - City Centre powstaje w standardzie obiektu czterogwiazdkowego i tworzą go dwa nowoczesne budynki, o wyróżniającej się, białej elewacji.

Znajdzie się w nich restauracja i sky bar z tarasem widokowym umiejscowionym na siódmym piętrze, o powierzchni 100 m kw. Będzie można z niego podziwiać przepiękną panoramę Gdańska. Z racji usytuowania budynku, tak rozległego widoku w kilku kierunkach nie będzie miał żaden inny obiekt na wyspie.

- Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Trójmiasta oraz turystów, aby poznali to nowe, wyjątkowe miejsce na mapie Gdańska. W naszej restauracji serwowane będą dania kuchni międzynarodowej, które latem będzie można zjeść również w wewnętrznym ogrodzie, a zimą przy kominku - mówi Kamil Gąsiorowski, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Holiday Inn Gdańsk - City Centre.
Do hotelu, a tym samym i restauracji będzie można dotrzeć w szybki i atrakcyjny sposób, po obrotowej kładce, która właśnie powstaje. Część jej nawierzchni będzie przezroczysta, więc można będzie odnieść wrażenie, że idzie się po wodzie.

Wchodząc do Holiday Inn Gdańsk - City Centre głównym wejściem natkniemy się na wkomponowane w fasadę łuki jednego z najcenniejszych zabytków na wyspie - spichlerza "Książę".

Hotel będzie oferował 240 pokoi, w tym 86 typu executive i cztery luksusowe apartamenty z niepowtarzalnym widokiem na Żuraw i marinę. Wnętrza nawiązują do tematyki marynistycznej, która podkreślona jest poprzez użycie kolorów kojarzących się z morzem oraz przez elementy dekoracyjne takie jak liny portowe i wiosła.

Oprócz tego w hotelu znajdzie się pięć profesjonalnie wyposażonych sal konferencyjnych, o łącznej powierzchni 270 m kw. Największa z nich będzie mogła pomieścić 85 osób. Każda posiadać będzie osobne foyer na przerwę kawową oraz, co ważne dla organizatorów konferencji i spotkań, dostęp do światła dziennego i fantastyczny widok na marinę.

W budynku hotelowym będzie też podziemny parking oraz siłownia czynną przez całą dobę.

Otwarcie Holiday Inn Gdańsk - City Centre planowane jest na początku lata.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie (44) 7 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze artykuły

wydarzenia