• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

XI Charytatywny Bal z Sercem - ponad 200 tys. zł na działalność hospicyjną

goch
22 maja 2022, godz. 13:00 
Opinie (11)
XI Charytatywny Bal z Sercem uświetnił wokalno-taneczny występ Stefano Terrazzino. Impreza odbyła się w klimacie kultury włoskiej, a na sali bawiło się 240 gości. XI Charytatywny Bal z Sercem uświetnił wokalno-taneczny występ Stefano Terrazzino. Impreza odbyła się w klimacie kultury włoskiej, a na sali bawiło się 240 gości.

Fundacja Hospicyjna już po raz 11. zorganizowała Charytatywny Bal z Sercem. Tym razem w Olivia Star Top. Impreza odbyła się w atmosferze kultury włoskiej, a dochód z licytacji zostanie przekazany na pomoc dzieciom i dorosłym - podopiecznym prowadzonego przez fundację Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku oraz realizację jej nowego projektu wsparcia rodzin, które opiekują się swoimi ciężko chorymi bliskimi w domach - budowę Centrum Opieki Wytchnieniowej. Organizatorzy szacują, że zebrano ponad 200 tys. złotych.Najbliższe imprezy charytatywne w TrójmieścieTegoroczny Bal z Sercem miał włoski klimat, a patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Ambasada Włoch w Warszawie oraz pan Maurycy Chodorowski, konsul honorowy Włoch. Warto wspomnieć, że Fundacja Hospicyjna opiekuje się 2 tys. osób rocznie. Są to pacjenci hospicjum, ich rodziny oraz dzieci i dorośli po stracie najbliższych. Nowo powstające Centrum Opieki Wytchnieniowej wspierać będzie ok. 60 rodzin dziennie.

W tym roku na miejsce balu wybrano Olivia Star Top. Lokal umiejscowiony na 34. piętrze oliwskiego biurowca to nie tylko eleganckie wnętrze, ale też gwarancja widoków jak z pocztówki.

- Trzeba wspomnieć, że na decyzję dotyczącą wyboru miejsca Balu wpłynęło bardzo przyjazne podejście prezesa zarządu Olivia Centre. Pan Maciej Grabski, który od wielu lat wspiera działalność Fundacji Hospicyjnej, przekazał nam piękną salę balową do dyspozycji. Wiedzieliśmy, że nasi goście poczują się tam jak domu - mówi Paweł Ryta z Fundacji Hospicyjnej, koordynator ds. PR i kontaktu z mediami.
Na XI Charytatywnym Balu z Sercem w Olivia Star Top zgromadzeni goście mogli licytować w trakcie aukcji głośnej i cichej ponad 50 przedmiotów i przygód. Na XI Charytatywnym Balu z Sercem w Olivia Star Top zgromadzeni goście mogli licytować w trakcie aukcji głośnej i cichej ponad 50 przedmiotów i przygód.
Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią bal wrócił do kalendarza trójmiejskich imprez. Jak zapewniają organizatorzy, cele imprezy się nie zmieniły. W trakcie sobotniego balu zbierano fundusze na statutową działalność Fundacji Hospicyjnej. W tym zapewnienie dalszej  wysokiej jakości opieki paliatywno-hospicyjnej, która w dalszym ciągu nie jest odpowiednio finansowana z krajowego budżetu. Dodatkowo Fundacja zbiera środki na trwającą już budowę Centrum Opieki Wytchnieniowej w Gdańsku. 

Bal charytatywny nie mógłby się odbyć bez licytacji wyjątkowych przedmiotów. Wśród pozycji, które licytowali hojnie zgromadzeni goście, były prawdziwe perełki: koszulka z autografem Igi Świątek, indywidualna lekcja tańca ze Stefano Terrazzzino, garnitur szyty na miarę, kolacja w słynnej restauracji Cracco w Mediolanie, nauka jazdy najnowocześniejszymi samochodami marki Mercedes czy notatki z meczu Polska - Szwecja od trenera Czesława Michniewicza. Łącznie do licytacji w aukcji głośnej i cichej wystawiono ponad 50 przedmiotów. 

Imprezę prowadzili znany wokalista i aktor Maciej Miecznikowski oraz prezeska Fundacji Hospicyjnej, Anna Janowicz.

- Na sali pojawiło się 240 gości - informuje Paweł Ryta. - Wszystkich możemy nazwać przyjaciółmi, wolontariuszami Fundacji Hospicyjnej. 

Podczas XI Charytatywnego Balu z Sercem znalazło się wiele perełek do wylicytowania. Wśród pozycji, o które walczyli zgromadzeni goście, były prawdziwe perełki: koszulka z autografem Igi Świątek, kolacja w Mediolanie, nauka jazdy najnowocześniejszymi samochodami marki Mercedes czy notatki z meczu Polska - Szwecja od trenera Czesława Michniewicza. Podczas XI Charytatywnego Balu z Sercem znalazło się wiele perełek do wylicytowania. Wśród pozycji, o które walczyli zgromadzeni goście, były prawdziwe perełki: koszulka z autografem Igi Świątek, kolacja w Mediolanie, nauka jazdy najnowocześniejszymi samochodami marki Mercedes czy notatki z meczu Polska - Szwecja od trenera Czesława Michniewicza.
XI Charytatywny Bal z Sercem uświetniła także część artystyczna. Na głównej scenie pojawił się Stefano Tarrazzino, łączący śpiew z tańcem, Magdalena Milczarska śpiewająca włoskie arie oraz zespół Riverboat Ramblers Swing Orchestra, który grał do późnych godzin nocnych. 

Zabawa zabawą, ale jednak to cel balu był najważniejszy. Pieniądze wciąż są liczone, ale organizatorzy mówią, że kwota będzie pokaźna.

- Pełną kwotę będziemy znać dopiero w poniedziałek, ale z samej licytacji głośnej uzyskaliśmy ponad 104 tys. złotych, to już wiemy oficjalnie - mówi Paweł Ryta z Fundacji Hospicyjnej. - W poniedziałek zostaną policzone aukcja cicha, puszki oraz dodana do tego kwota z cegiełek i od sponsorów. Mogę powiedzieć już dziś, że kwota będzie zdecydowanie wyższa niż 200 tys. złotych. 
goch

Wydarzenia

XI Charytatywny Bal z Sercem

bal, imprezy i akcje charytatywne

Miejsca

Opinie (11) 10 zablokowanych

Wszystkie opinie

 • Opinia wyróżniona

  i świetnie!

  Hospicjum jest po prostu potrzebne, i opiekuje się podopiecznymi, potrzebującymi - bezpłatnie. Jakoś trzeba finansować jego działalność. Bal to jedna z form zbierania gotówki. Super, że są ludzie, którzy chcą pomagać!

  • 40 0

 • no i git

  przyjemne z pozytecznym

  • 19 0

 • (1)

  Piękna inicjatywa ale prawda jest taka ,że przez chory system i brak profilaktyki nawet po wczesnym wykryciu raka bardzo dużo ludzi trafia w niedługim czasie do hospicjum.Wielkie ludzkie dramaty.O pacjentach onkologicznych artykuł był tu...a komentarze mówią same za siebie.

  https://zdrowie.trojmiasto.pl/Pacjenci-onkologiczni-w-trakcie-leczenia-czesto-czuli-sie-osamotnieni-n167067.html

  • 18 4

  • Aktualnie szybko wdraża się chorego do leczenia, moja koleżanka lat 56 - 12 dni od wyniku diagnozy miała operację

   • 2 1

 • gość

  Świetnie zorganizowana impreza , piękne miejsce , fajna włoska muzyka i tańce. A przy okazji można wspomóc i wesprzeć szczytny cel !

  • 9 6

 • czy trudno jest podpisać zdjęcia, żeby było wiadomo kto na nich jest? (1)

  • 10 7

  • W jakim celu ?

   • 3 1

 • Wszyscy sie zachwycają

  A nikt nie wie,że w tej fundacji nic nie załatwisz. Znam 3 osoby co się tylko od drzwi odbiły, tak pomagają

  • 11 3

 • (1)

  Ale fajnie, świetna inicjatywa. Mam tylko nadzieję za całość tych pieniędzy zostanie przekazana a nie tylko jakiś procent.

  • 4 1

  • większośc zostanie przeznaczona na pokrycie kosztów jego zorganizowania :)

   • 6 0

 • Audyty są zrobione

  Bo jest wiele zastrzeżeń do fundacji

  • 4 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane

Ogłoszenia polecane

Inwestycje Deluxe