Wieczór z lokalnymi twórcami w hotelu Mercure

Podczas wydarzenia Local Days odbyły się trzy pokazy mody, występ muzyczny oraz prezentacja lokalnych twórców.
Podczas wydarzenia Local Days odbyły się trzy pokazy mody, występ muzyczny oraz prezentacja lokalnych twórców. fot. Edyta Steć/Trojmiasto.pl

W środku tygodnia odbyło się wydarzenie Local Dayshotelu Mercure w Gdyni. Na gości czekała moc wrażeń przygotowanych przez trójmiejskich twórców. Odbył się koncert zespołu Afrocake, pokazy mody Kalskiej, Michała Starosta i Ismeny Warszawskiej. Kulinarne doświadczenia zapewnił szef kuchni restauracji Winestone.W Trójmieście ciągle brakuje miejsc i wydarzeń promujących lokalnych twórców. Projektantów, rzemieślników, osób, które ze swojej pasji uczyniły ciekawy zawód, jednak nie brakuje. Dlatego warte uwagi było wydarzenie zatytułowane Local Days, które odbyło się w hotelu Mercure w centrum Gdyni.

W środowy wieczór pojawiło się prawie 200 gości, wśród nich znalazły się również Reni JusisKatarzyna Figura. Zaraz po wejściu do hotelu goście mogli oglądać produkty przygotowane przez lokalnych twórców: meble lokalne Tamo, Edyta Kleista, Misstery z kapeluszami, Ania Koraletti z biżuterią, Mia Mia z torebkami, Anna Świetlicka z ceramiką oraz marka Batycki z galanterią skórzaną.

Wydarzenia w Trójmieście: najbliższe dni


Zebranych powitał Mateusz Szymkowiak, który wprowadził gości w temat wydarzenia, jakim jest lokalność. Wszyscy zaproszeni twórcy związani są z Trójmiastem i właśnie o inspiracje płynące z tego miejsca pytał ich prowadzący w trakcie wieczoru.

Jednym z głównych punktów wieczoru były pokazy mody trójki projektantów. Jako pierwszy odbył się pokaz kreacji Michała Starosta. Michał Starost stawia na klasykę w swoich projektach, z myślą o każdej kobiecie, która chce wyglądać w jego ubraniach atrakcyjnie. Modelki okryte białymi kreacjami wyglądały niczym nowoczesne panny młode. Pojawiły się również dwie czerwone, wieczorowe suknie. W charakterystyczny sposób modelki poruszały się po wybiegu, sunęły po nim. Projektant powiedział, że kolekcja jest skierowana do wszystkich kobiet.

Następnie odbyła się krótka rozmowa z szefem kuchni restauracji Winestone, Tomaszem Kaniewskim. Opowiedział, że na ten wieczór przygotowano sześć bufetów. Wszyscy wystawcy na stałe współpracują z hotelem. Goście mogli skosztować między innymi artystycznych wypieków z cukierni Agusia i cukierni Więcej, czy serów z Kaszub.

Kolejny pokaz to projekty Ismeny Warszawskiej - młodej projektantki, którą doceniły już celebrytki. Autorka łączy niebanalne kroje i wzory. Na wybiegu dominowały wieczorowe suknie i kombinezony. Przekrój fasonów był duży: od sukienek maxi po mini. Projektantka postawiła na satynę, bawełnę i koronki podkreślające najatrakcyjniejsze części kobiecego ciała. Biel, czerń, granat i czerwień to kolory, w których utrzymana została kolekcja.


Kalska, czyli marka Karoliny Kalskiej, to propozycje ubrań dla nowoczesnych kobiet. Znakiem rozpoznawczym Kalskiej są kimona z charakterystycznymi zdobieniami. Tego wieczoru projektantka zaprezentowała jesienną kolekcję. Widoczne było to zarówno w stonowanej kolorystyce, jak i poszczególnych projektach, np. długim bordowym swetrze czy jasnym płaszczu z falbanami, który ochroni nas w chłodniejsze dni. Nie zabrakło też kilku wyrazistych akcentów, jak neonowe bluzki, cekiny czy wielkoformatowe nadruki na ubraniach. Podczas pokazu zaprezentowano również torebki marki Batycki.

W przerwie między pokazami odbyła się loteria wizytówkowa, w której goście mogli wybrać vouchery do hoteli i restauracji.

Wieczór umilały występy zespołu Afrocake.

Opinie (9) 3 zablokowane

 • nieobecni

  Nie było Kamy i Maćka ?

  • 7 1

 • Jest mi to zupełnie obojętne.

  • 12 2

 • To jakiś odpust?

  • 6 2

 • (1)

  Pani Katarzyno, jeśli pisze Pani artykuł o tak wysublimowanej sprawie, jak moda, to wypadało by opisać to na odpowiednim poziomie, bo tekst sprawia wrażenie skleconego na szybko z pisanych na bieżąco notatek i nie zredagowanego. Z całym szacunkiem, ale to brzmi jak praca domowa pt.: "Mój wymarzony wieczór" z trzeciej klasy podstawówki, w dodatku niezbyt uzdolnionego ucznia. Może poza bywaniem na pokazach mody przydało by się przeczytać czasem coś ambitniejszego?

  • 12 1

  • Jaki pokaz, taki artykuł. Przecież 3miejska moda to 4-5 przewijających sie na każdym pokazie nazwisk i kółeczko wzajemnej adoracji. A poziom tych projektów.. nazwijmy go lokalnym, bo chociażby do krajowego, jeszcze daleka droga :)

   • 9 1

 • a to ładnie blokowac krytyczne opinie?

  po prostu cienko było i tyle

  • 8 2

 • Bardzo słabo (1)

  Hotel Mercury Gdynia schodzi na psy, brudno, śmierdzi w pokojach, wykładzina poplamiona jak by ktoś się wcześniej zwymiotował

  • 4 0

  • A byłeś na basenie tam :) tam dopiero chlew

   • 0 0

 • Modelka w czerwonej

  Wymiata. Poza nia slabo.

  • 3 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ogłoszenia polecane

Inwestycje Deluxe

Apartamenty willowe Cumowników

Apartamenty willowe Cumowników

Kameralnie

Gdynia Orłowo, ul. Cumowników

128 do 128 m2
Powierzchnia
zakończona
Realizacja
Apartamenty willowe Zacisze

Apartamenty willowe Zacisze

Kameralnie

Sopot Górny Sopot, ul. Zacisze

117 do 117 m2
Powierzchnia
zakończona
Realizacja
Wzgórze Zielenisz

Wzgórze Zielenisz

Hossa

Gdynia Wiczlino, ul. Bernarda Myśliwka

197 do 265 m2
Powierzchnia
planowana
Realizacja