wiadomości - Aktualności

stat

Warsztaty zapachowe z Martą Siembab

W czwartkowy wieczór, w Hotelu Puro Gdańsk odbyły się warsztaty z senselierką Martą Siembab. Spotkanie zostało zrealizowane w ramach projektu Akademia Mistrzów. Jego uczestniczki miały okazję dowiedzieć się więcej o kreowaniu wizerunku poprzez zapach oraz komponowaniu garderoby zapachowej.Akademia Mistrzów to projekt, za którym stoją Barbara Wandachowicz-Kowalczyk, Lucyna RawskaAgnieszka Zarembska. Składa się ze spotkań z mistrzami, pokazów mody, spotkań biznesowych, seminariów, konferencji i warsztatów, a jego celem jest dzielenie się doświadczeniem przez osoby, które odniosły sukces w biznesie, inspirowanie do działania, przekazywanie pozytywnej energii i zarażanie pasją. W czwartkowy wieczór gościem Akademii Mistrzów była Marta Siembab. Współorganizatorką wydarzenia była Monika Rogo.

Marta Siembab jest jedynym polskim senselierem, czyli ekspertem przekazującym wiedzę związaną ze zmysłem węchu.

- Senselier zajmuje się tłumaczeniem języka zapachu. Stworzyłam ten zawód dwanaście lat temu z zamiarem popularyzowania wiedzy o zapachu. Dzisiaj będziemy rozmawiać o jego roli w tworzeniu wizerunku osoby, o tym, jak stylizować się zapachem, w jaki sposób dopasować go do wykonywanego zawodu, do stanowiska, a także do roli, jaką pełnimy w danej chwili. Będę też mówić o uwodzeniu zapachem, w jaki sposób się perfumować i gdzie się perfumować - powiedziała Marta Siembab.
Wieczór rozpoczął się od krótkiego pokazu mody. Na wybiegu pojawiła się modelka, Dorota Porożyńska, która zaprezentowała zgromadzonym paniom sześć wiosennych stylizacji, składających się z ubrań marki Cocho oraz butów Hammer. Stylizacje oraz obowiązujące w tym sezonie trendy szczegółowo omówiła Barbara Wandachowicz-Kowalczyk.

Drugą część spotkania stanowiły warsztaty z Martą Siembab. Na początku senselierka przybliżyła zgromadzonym prawidłową technikę zapoznawania się z nowymi zapachami. Warsztaty składały się z trzech modułów dotyczących zapachów codziennych, formalnych oraz zmysłowych. Goście spotkania dowiedzieli się m.in., które zapachy potrafią odjąć lat, a które dodać powagi. Marta Siembab radziła też, jak prawidłowo używać perfum i jak dobrać odpowiedni do okazji zapach.

Do zilustrowania omawianych przykładów posłużyła się dostępnymi na rynku perfumami, m.in. Eau de Sisley 3, Miu Miu L'Eau Bleue, Ulrich Lang Nightscape, Versace Eros Pour Femme czy Yves Saint Laurent Black Opium.

- Za każdym razem, kiedy oddychamy, z każdym naszym wdechem do naszego mózgu trafia mnóstwo informacji związanych z zapachem i moją rolą jest uświadamianie tego, że coś pachnie, co pachnie, jak pachnie i jak to na nas działa - tłumaczyła Marta Siembab.
Po części oficjalnej spotkania uczestniczki warsztatów mogły osobiście porozmawiać z ekspertką oraz wymienić się wrażeniami przy lampce wina i poczęstunku.

Opinie (20) 8 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze artykuły