wiadomości - Design

stat

Ukryte czy odkryte? Nietypowe pomysły na drzwi

Takie rozwiązanie możemy zastosować zarówno w przypadku drzwi przesuwnych jednoskrzydłowych, jak i dwuskrzydłowych.
Takie rozwiązanie możemy zastosować zarówno w przypadku drzwi przesuwnych jednoskrzydłowych, jak i dwuskrzydłowych. mat. prasowe Flader

Drzwi nie są już wyłącznie przymusowym wyposażeniem wnętrza. Coraz częściej starannie je dobieramy i jak najdokładniej wkomponowujemy w stylistykę domu lub mieszkania. Z pomocą przychodzą rozwiązania, które pomagają ukryć drzwi.Jak postrzegasz innowacyjne drzwi wewnętrzne?

nie mam zdania - nie znam się kompletnie

4%

interesuję się innowacjami, ale te rozwiązania są mi akurat obce

4%

obawiam się, że to jest wyłącznie chwilowa moda

14%

nie podobają mi się

7%

niektóre są całkiem ciekawe, warte zastanowienia

32%

bardzo mi się podobają, chcę mieć takie w swoim domu

26%

mam i bardzo sobie chwalę

9%

mam, ale to nie była dobra decyzja

4%
  • zakończona

  • łącznie głosów: 251
Wizualne ukrycie

Ukryte drzwi sprawiają, że wnętrze jest odczytywane jako spójna, integralna całość. Świetnie sprawdzą się zarówno w dużych domach, jak i niewielkich mieszkaniach. W przypadku tych drugich okażą się tym bardziej przydatne, że optycznie powiększają przestrzeń. Dzieje się tak dlatego, że wtapiają się w sąsiadujące ściany i wyposażenie, nie dzieląc jednocześnie przestrzeni.

- Drzwi chowane w ścianie to bardzo ergonomiczne, ekonomiczne i bardzo atrakcyjne wizualnie rozwiązane. Schowane skrzydło drzwiowe w ścianie pozwala zyskać co najmniej metr kwadratowy powierzchni użytkowej mieszkania - ocenia Artur Meler z Flader.
Okażą się szczególnie przydatne w korytarzach, które łączą wiele pomieszczeń. Nie są punktem skupiającym uwagę, dlatego wizualnie porządkują wnętrze.

- Jest to fantastyczne wizualnie rozwiązanie. Ten rodzaj drzwi wyjątkowo efektownie prezentuje się we wnętrzach minimalistycznych, gdzie działa się bardziej bryłą niż detalem lub sztukaterią - mówi Katarzyna DudkoFormativ.
Decydując się na takie rozwiązanie, powinniśmy wiedzieć, że ten rodzaj drzwi może być pokryty identycznym materiałem jak ściana. Drzwi ukryte są zlicowane ze ścianą. Unikamy w ten sposób nieestetycznych i niefunkcjonalnych uskoków w ścianach.

Drzwi ponad podziałami

Drzwi ukryte to takie, które nie uwidaczniają łączeń i podziałów.

- Możliwości materiałowe na takich drzwiach są praktycznie nieograniczone. Mamy do wyboru malowanie farbą, tapety, tkaniny czy lustra. Jest to jednak rozwiązanie wymagające niezwykłej staranności wykonania - dodaje Katarzyna Dudko.
Najprostszym pomysłem jest pomalowanie drzwi tą samą farbą co ściany. Kolejną możliwością jest pokrycie ściany i drzwi betonem architektonicznym, drewnem, listwami sztukateryjnymi, lakobelem, tapetą czy panelami ściennymi. Wszystko zależy od tego, jaki efekt końcowy chcemy uzyskać.

Nie musimy wykonywać tego samodzielnie - istnieje wiele gotowych rozwiązań, które możemy dopasować do swojego wnętrza. Bardzo często są one konfigurowane wedle naszych pomysłów i upodobań. W rezultacie otrzymujemy drzwi szyte na miarę wnętrza, które jest idealnie dopasowane kolorem i stylistyką do otoczenia.


Drzwi przesuwne chowane w ścianie

Innym rozwiązaniem scalającym wnętrze jest umieszczenie drzwi przesuwnych w ścianie. W odróżnieniu od drzwi ukrytych, nie muszą być identyczne jak otaczająca je przestrzeń. Zróżnicowana kolorystyka wysuwana z wnętrza ściany urozmaica wnętrze. Możemy się zdecydować na systemy przesuwne jedno- lub dwudrzwiowe. Do ich montażu służą specjalne systemy, które składają się ze specjalnej kasety albo ramy wykonanej z materiałów do zabudowy suchej.

Większość standardowych modeli drzwi można przekształcić w drzwi chowane w ścianę.

- Do aranżacji takiego rozwiązania konieczne jest wstawienie odpowiedniej kasety o odpowiedniej grubości. Drzwi chowane w ścianie mogą mieć ościeżnicę z opaskami, która powinna być zgodna z pozostałymi drzwiami w mieszkaniu - stwierdza Artur Meler.
Istnieje możliwość całkowitego schowania drzwi w ścianie. Żeby to jednak było wykonalne, musimy wybrać model ze specjalnymi uchwytami.

- Coraz bardziej modne są drzwi chowane w ścianie bez opasek drzwiowych, które podkreślają minimalizm wnętrza. Drzwi chowane w ścianie są ponadczasowe zarówno ze względu na walory użytkowe, jak i uniwersalność rozwiązań wizualnych - mówi Artur Meler.
Ceny drzwi wykonanych na konkretne zamówienie rozpoczynają się od około 5000 zł. W przypadku gotowych produktów możemy liczyć się z mniejszym kosztem. PIU Design oferuje produkty w cenach pomiędzy 1600 zł a 3500 zł netto. W przypadku drzwi chowanych w ścianę powinniśmy liczyć się z kosztami w granicach od 1500 do około 3000 zł. Ze względu na wiele zmiennych, takich jak rodzaje kaset czy materiały wykończeniowe, ceny mogą być jednak wyższe.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (21)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Najnowsze artykuły

wydarzenia