Sztuka w prywatnej rezydencji. Wystawa The Bridge

- The Bridge to wizja nas samych jako platformy dialogu między światem twórców architektury i sztuki a światem ich odbiorców, których potrzeby stawiamy w sercu wszystkiego, co robimy - mówią organizatorzy wydarzenia.
- The Bridge to wizja nas samych jako platformy dialogu między światem twórców architektury i sztuki a światem ich odbiorców, których potrzeby stawiamy w sercu wszystkiego, co robimy - mówią organizatorzy wydarzenia. fot. Piotr Hukało/Trojmiasto.pl

W czwartek, 15 października, w prywatnej rezydencji w Gdyni przy ulicy Technicznej 37Mapka odbył się wernisaż wystawy The Bridge. W kameralnym gronie można było podziwiać prace zarówno początkujących, jak i już rozpoznawalnych na świecie artystów, także trójmiejskich, m.in. Tomasza Radziewicza czy Marcina Kowalika. Otwarciu wystawy towarzyszyła też prelekcja dotycząca łączenia sztuki z architekturą.Wystawy w Trójmieście


Czwartkowy wernisaż otworzył pierwszą wystawę odbywającą się w formule Galerii Pop Up, cyklu realizowanego w ramach projektu The Bridge, organizowanego przez Partners International w najpiękniejszych rezydencjach z portfolio agencji. Kuratorami wystawy są Art in Architecture oraz gdańska Akademia Sztuk Pięknych, a mecenasem - Partners International, najstarsza agencja specjalizująca się w sprzedaży i najmie nieruchomości premium w Warszawie, od kwietnia posiadająca swój oddział także w Trójmieście.

Projekt stanowi pomost pomiędzy sztuką a architekturą. Dedykowany jest przede wszystkim osobom zainteresowanym inwestowaniem w luksusowe nieruchomości i sztukę. Jest też okazją do nawiązania bądź podtrzymania cennych relacji biznesowych i pokazania się na lokalnym rynku.

Wernisaż odbył się w jednej z rezydencji należących do katalogu nieruchomości premium agencji Partners International. Nowy, piętrowy budynek utrzymany jest w modernistycznym stylu i składa się z zachodzących na siebie brył. Liczne drewniane elementy wykończenia wnętrza korespondują z leśnym krajobrazem, widocznym dzięki przeszkleniom i dużym oknom. Widoczne jest to zwłaszcza w salonie, gdzie jedna ze szklanych, przesuwanych ścian pozwala dostrzec ogród, który staje się przez to niejako przedłużeniem pokoju.

Czytaj także: Wina na jesienne wieczoryW trakcie wieczoru, poza możliwością obejrzenia rezydencji, przede wszystkim można było podziwiać prace: rzeźby i obrazy wykonane przez uznanych, jak i początkujących artystów m.in. z Trójmiasta. Zostały one wyeksponowane w każdym pomieszczeniu domu, począwszy od piwnicy i garażu, gdzie wystawiono prace studentów gdańskiej ASP, przez przeróżne zakątki domu: łazienki, garderobę czy nawet wnętrza mebli. Z kolei niewykończone, puste pokoje zamieniły się w prawdziwe sale wystawowe. Podziwiać można było m.in. obraz Marcina Kowalika, ukryty w ciekawym miejscu rezydencji, a także rzeźbę Tomasza Radziewicza - najdroższe dzieło znajdujące się w mieszkaniu (warte 33 333 zł). Agnieszka Leszczyńska-MieczkowskaArt in Architecture wygłosiła prelekcję na temat łączenia sztuki w architekturze. Była też okazją do porozmawiania z ekspertami zajmującymi się rynkiem nieruchomości premium w Trójmieście, Warszawie i Portugalii.

- Tutaj wprowadzenie sztuki jest nie tylko powieszeniem obrazu i postawieniem rzeźb, jest wprowadzeniem pewnej emocji i bazowaniem na dużej wiedzy z dziedziny sztuki w architekturze. Tego typu zajęcia prowadzę na uczelni i tym chcę zarażać innych: aby być wrażliwym na sztukę, żeby widzieć, jaką emocję może wywołać, żeby chodząc po mieście zwracać uwagę na perspektywy, na budowanie atmosfery miejsca. Takie perspektywy widzimy też tutaj - mówiła Agnieszka Leszczyńska-Mieczkowska, właścicielka Art in Architecture.
Ekspozycja ma charakter zamknięty. Prezentowana będzie w dniach 16-18 października wyłącznie dla gości posiadających zaproszenia. W przyszłości planowane jest jednak zorganizowanie wystawy o otwartym charakterze.

Opinie (12) 2 zablokowane

 • Dobrze, że nikt o tym nie wiedział i dopiero teraz nagłośniono.

  Ale namierzą, zobaczycie.

  • 3 5

 • Brawo, może przez takie działania uwolnimy się od kiczu ?

  Bo taka inicjatywa doradza, planuje i pomaga sprawić, że każdy kącik, a nawet centymetr Twojego mieszkania będzie funkcjonalny oraz zgodny ze stylem który lubisz, ale i korespondujący z architekturą domu i otoczenia. Powinniśmy dążyć do tego aby kreować przestrzeń, w której poczujemy się naprawdę wyjątkowo, a takie działania do tego prowadzą.

  • 7 5

 • (1)

  Ten apartament to taki na jedno kopyto z autocada. Zaprojektujcie coś niebanalnego. Ale do tego trzeba mieć wyobrażnie a nie tylko program komputerowy :)

  • 2 7

  • Pokaż swoj

   • 1 1

 • Rezy....co?

  Mały dom jednorodzinny, na działce tak około 500m2. Dom wystawiony do sprzedaży za o wiele za wysoką cenę ( początkowo 6 mln), coś w końcu trzeba z nim zrobic, więc.... taki oto pomysł. Autor chyba nie widział w życiu rezydencji - może obejrzy Dynastię alboco.

  • 5 7

 • Zwykle nie komentuję, ale .... Interesowała mnie ta nieruchomość (1)

  1. Szkoda że informacja dociera po wydarzeniu:(
  2. Dom naprawdę fajny, 800 m2 działka w dobrej lokalizacji (w mojej ocenie).
  3. Cena - kompletnie z kosmosu - 4,9 mln zł - wycena na podstawie rynku lokalnego który jest mocno przeszacowany, a nie faktycznie poniesionych kosztów i wartości gruntu. ( to tylko prywatna opinia)
  4. Za 4,9 mln - dwa pokoje do wykończenia, kominek do przestawienia, brak dodatków Premium tj. Siłownia, sauna, basen.
  5. Dom do remontu na tej ulicy kosztował 1,3 mln . Sprzedany w lipcu 2020
  6. Nabywca prawdopodobnie znalazłby się za 3mln.
  Życzę powodzenia i pozdrawiam

  • 3 1

  • niedawno wystawiali go za 4,5 mln, moze nie chodzi o sprzedaz tylko wystawianie:)

   • 1 0

 • Doskonały sposób promocji nieruchomości. Muszę przyznać, że pośrednik w handlu nieruchomościami

  musiał mieć celującą ocenę z marketingu. Nie wiem, czy to autorski pomysł, czy podpatrzył gdzieś taką metodę promocji, ale bezsprzecznie jest skuteczna, jeśli chodzi o szersze zainteresowanie mediów, na co wskazuje przedmiotowy artykuł.

  • 9 0

 • Czy to ta (1)

  czerwona świnka z kokardką kosztuje 33 333,- zł?

  • 2 0

  • obawiam się o zgrozo, że niestety odpowiedź jest twierdząca

   • 0 0

 • Rezydencja

  Jak mozna zwykły dom nazywać rezydencja.A także jak dajecie zdjęcia to niepowtarzajcie je.

  • 0 1

 • hah, widzę na zdjęciach wystrój, który ja chciałabym mieć w swoim mieszkaniu na Nowej Letnicy, gdzie zamieszkam za jakiś czas - chcę mieć duuużo sztuki, plakatów itp. - będzie pięknie :)

  • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Kolacja charytatywna WOŚP Hilton
Kolacja charytatywna WOŚP Hilton
degustacja, imprezy i akcje charytatywne
sty 29
sobota, g. 18:00
Gdańsk, Hotel Hilton

Ogłoszenia polecane

Inwestycje Deluxe

Apartamenty willowe Cumowników

Apartamenty willowe Cumowników

Kameralnie

Gdynia Orłowo, ul. Cumowników

128 do 128 m2
Powierzchnia
zakończona
Realizacja
Apartamenty willowe Zacisze

Apartamenty willowe Zacisze

Kameralnie

Sopot Górny Sopot, ul. Zacisze

117 do 117 m2
Powierzchnia
zakończona
Realizacja
Wzgórze Zielenisz

Wzgórze Zielenisz

Hossa

Gdynia Wiczlino, ul. Bernarda Myśliwka

197 do 265 m2
Powierzchnia
planowana
Realizacja