wiadomości - Samochody

Szampan i szofer w taksówce


Ekskluzywne auta z klimatyzacją, terminalem, na życzenie - także szampan. Kierowca, który ma zakaz narzekania czy rozmów o polityce, zamiast tego jest elegancko ubrany, a do jego obowiązków należy m.in. otwieranie drzwi klientowi. Chcesz komfortowo i elegancko dojechać do wybranego celu, zamów luksusową taksówkę.

Na życzenie klienta taksówka może być nieoznakowana.
Na życzenie klienta taksówka może być nieoznakowana. fot. Taxi S-Klasa

Przejazd luksusową taksówką jest średnio o 20 proc. droższy niż tradycyjną
Przejazd luksusową taksówką jest średnio o 20 proc. droższy niż tradycyjną fot. Gold Taxi

Auta w luksusowych korporacjach są nie starsze niż kilka lat.
Auta w luksusowych korporacjach są nie starsze niż kilka lat. fot. Merc Taxi
W Trójmieście takich firm jest kilka. Najczęściej obsługują konferencje, sympozja, festiwale i inne duże wydarzenia, w których uczestniczą biznesmeni, naukowy czy gwiazdy. Obsługują też firmy i hotele. Czym się wyróżniają? Przede wszystkim flotą aut, wysoką kulturą osobistą kierowców, ale też - co zrozumiałe - wyższą ceną usług, niż tradycyjne taksówki.

- Byłem częstym klientem korporacji taksówkarskich i delikatnie mówiąc z tych usług często nie byłem zadowolony - opowiada nam o swoich początkach Jakub Sobiecki z Taxi S Klasa w Gdyni. - Taksówki, którymi jeździłem były często brudne, w ich wnętrzu zapach pozostawiał wiele do życzenia, a o stanie technicznym niektórych nawet nie chcę wspominać. Do tego kierowcy, którzy narzekali na wszystko od polityki, przez stan dróg, po religię. - opowiada Sobiecki.

Firmę założył 3 lata temu, bo jak wyjaśnia zauważył niszę na rynku. Zaczynał od trzech aut, teraz na wyposażeniu ma ich 50.

- Wszystkie to mercedesy klasy S - podkreśla. - Najważniejszym celem dla nas jest ciągłe podwyższanie poziomu świadczonych usług oraz zadowolenie klienta. Dla nas liczy się punktualność, niezawodność naszych kierowców, oraz nienaganny wygląd naszych samochodów. Nasi kierowcy są zawsze czysto i elegancko ubrani, pomocni i przyjaźni, przez co klienci czują się nie jak w zwykłej taksówce, lecz jak w prywatnym samochodzie z własnym szoferem.

Podobne założenia przyświecają Michałowi Bujko, właścicielowi Gold Taxi z Gdańska. - Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów stawiamy na jakość i standard świadczonych usług. Koncentrujemy się na estetyce i  profesjonalnej obsłudze - wyjaśnia. - Firma nastawiona jest na klientów spoza Trójmiasta. Doradzamy, co warto zobaczyć, polecamy miejsce na zakupy czy takie, gdzie miło i przyjemnie można spędzić wolny czas.

Czy korzystasz z usług luksusowych korporacji taksówkarskich?

tak, ceny nie są dużo wyższe, a mam gwarancje komfortu i punktualności 24%
zdarzyło mi się kilka razy, na specjalne okazje 8%
nie, są zbyt drogie 68%
zakończona Łącznie głosów: 284

Oprócz terminali, które są na wyposażeniu większości luksusowych taksówek, Gold Taxi oferuje także możliwość korzystania z bezgotówkowych przejazdów na terenie całego kraju.

- Obsługa taka odbywa się przy pomocy telefonów komórkowych lub jednorazowych kart elektronicznych. Skierowana jest do firm, których pracownicy korzystają z naszych usług -
mówi Michał Bujko. - Taki system obsługi przejazdów bezgotówkowych pozwala zaoszczędzić koszty firmie i daje komfort pracownikom.

Na wyposażaniu Gold Taxi są mercedesy klasy S i E. Podobnie jak w firmie Merc Taxi z Gdyni. Auta oprócz standardowych przeglądów technicznych dodatkowo kilka razy w roku poddawane są kontroli stanu technicznego, dokładnie sprawdzany jest także wygląd pojazdów.

Większość firm z luksusowymi taksówkami na specjalne życzenie klienta przygotowuje auto bez żadnych oznaczeń, innymi słowy nie widać, że jest to taksówka. Korzystają z tego klienci biznesowi, ale także gwiazdy.

Właściciele korporacji przyznają, że najwięcej pracy mają w sezonie, kiedy w Trójmieście odbywa się wiele festiwali. Znane osoby raczej nie korzystają z usług zwykłych korporacji. Ze względu na komfort, ale też obawę, że ktoś mógłby zrobić im zdjęcie, które później znajdzie się na portalu plotkarskim.

Nasi rozmówcy nie chcą zdradzać kogo wozili, z obawy przed tym, że taka gwiazda nie skorzysta już z ich usług w przyszłości.
Jakub Sobiecki z Taxi S Klasa przyznaje jednak, że jeden z jego kierowców woził Shakirę, podczas Euro 2012, kiedy przyjechała do Trójmiasta dopingować swojego chłopaka Gerarda Pique.

Ona pewnie nie zwracała dużej uwagi na cenę, ale wszystkich innych zainteresuje informacja, że opłaty za luksusowy przejazd są mniej więcej 20 proc. wyższe od tych standardowych. Opłata początkowa jest podobna i wynosi ok. 7 zł. Bardziej zróżnicowane są ceny za kilometr, które wahają się od 2,40 do 8 zł, w zależności od pory dnia i tygodnia.

Nietypowe zamówienia wyliczane są indywidualnie.

Opinie (118) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze artykuły