Sprzęt audio jak dzieło sztuki

Duńskie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją sprzętu audiowizualnego Bang&Olufsen, którego rozwiązania cenione są za jakość dźwięku, design i cenę. Na zdjęciu: Bang&Olufsen BeoLab90.
Duńskie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją sprzętu audiowizualnego Bang&Olufsen, którego rozwiązania cenione są za jakość dźwięku, design i cenę. Na zdjęciu: Bang&Olufsen BeoLab90. mat. prasowy

Czy połączenie niesamowitego designu z najwyższą jakością dźwięku jest możliwe? Bez wątpienia tak - udowodniają to producenci hi-endowych systemów audio, których rozwiązania skierowane są do najbardziej wymagających odbiorców, ceniących sobie wyśmienitą jakość dźwięku oraz wykonanie.Czy warto inwestować w sprzęt audio?

Zobacz wyniki (212)
Design, czyli dźwięk zamknięty w pięknej formie

Podobno o gustach się nie dyskutuje, dlatego na bok odstawiamy polemikę dotyczącą tego, co jest ładne, a co nie. Bardzo szerokie pole do popisu w tym obszarze mają projektanci systemów audio, których futurystyczne lub klasyczne konstrukcje wprawić mogą w zachwyt niejednego użytkownika.

Jedni klienci preferują klasyczny wygląd kolumn głośnikowych wykonanych z drewna w różnych wariantach kolorystycznych, które mają świetne parametry akustyczne. Dla innych z kolei liczy się nie tylko jakość dźwięku, ale również bardzo istotnym elementem jest design, dlatego poszukują nieszablonowych konstrukcji i różnych materiałów dopasowanych do ich potrzeb.

- W segmencie głośników prestiżowych jest olbrzymia konkurencja związana z walką o klienta. Wynika to z poniesionych dużych nakładów na nowe technologie, które oczywiście producentom muszą się zwrócić. Z droższych konstrukcji sprzedajemy najczęściej tzw. kompromisowe rozwiązania - gdzie zachowaną mamy najlepszą relację ceny do jakości. Wynika to z dużej świadomości potencjalnych klientów, którzy wstępnie zrobili już rozeznanie na forach dyskusyjnych, przeczytali testy w prasie fachowej oraz dysponują określonymi zasobami finansowymi - komentuje Andrzej Czyżycki z gdańskiego sklepu Cinematech.
Godna polecenia jest seria HECO Celan np. model. GT 702 (8 tys. zł) i szczytowy model HECO The New Statement (16 tys. zł) za komplet. Ciekawym rozwiązaniem są również propozycje producenta: Martin Logan MOTION 60 XT (14 tys. zł).

Andrzej Czyżycki uczula, że jeśli chcemy przedstawić przepis na udaną konstrukcję, pod uwagę należy wziąć trzy kluczowe czynniki: obudowa powinna być solidna, najlepiej o nieregularnych kształtach, co zapobiega powstawaniu rezonansów; przetworniki, czyli głośniki powinny posiadać doskonały układ magnetyczny, co da nam pewność, że przy cichym słuchaniu usłyszymy każdy dźwięk, oraz zwrotnica dzieląca niskie, średnie i wysokie tony na wysokiej klasy elementach.

- Proszę pamiętać, że klienci bardzo często kupują oczami, dlatego powszechnym uznaniem cieszą się naturalne lakierowane okleiny w odcieniach dopasowanych do reszty wyposażenia - dodaje Andrzej Czyżycki.

- Kolumny AudioSolutions Vantage to realizacja dążenia do perfekcyjnej kolumny hi-end. Naszym głównym celem było stworzenie bezkompromisowej konstrukcji, która w gronie najlepszych konstrukcji znajdzie się nie ze względu na astronomiczną cenę, ale przede wszystkim ze względu na oferowane walory brzmieniowe i doskonałą jakość wykonania. Z dumą prezentujemy model Vantage. Kolumny zostały wyposażone w topowe głośniki niskotonowe Scan-Speak Revelator SPC oraz aluminiowy woofer zamontowany wewnątrz obudowy. Głośnik wysokotonowy, to również topowy model Scan-Speak AirCirc6 z jedwabną kopułką o super płaskiej charakterystyce. Za pasmo średnich tonów odpowiada wybitny głośnik średniotonowy SB Acoustics SATORI z membraną ze specjalnego egipskiego papirusu z zaawansowanym systemem BIMAX, zapewniającym świetną liniowość. Ten konkretny przetwornik pracuje jako doskonały szerokopasmowy głośnik o bardzo płaskiej charakterystyce częstotliwościowej pokrywając pasmo od 200Hz do 10000Hz. Jak można zauważyć, zawsze staramy się "wycisnąć" z głośnika średniotonowego jak najszersze pasmo, dlatego ten model świetnie się do tego nadaje. Wszystkie instrumenty muzyczne operują w paśmie średniotonowym, tylko nieliczne osiągają wyższe lub niższe częstotliwości. Umożliwiając, aby ten ważny zakres częstotliwości był odtwarzany przez jeden głośnik, osiągnęliśmy "nieposzatkowany" dźwięk o szybkim ataku i wysoce naturalnej barwie - mówi Arkadiusz Sztander z Salonu HiFi - Premium Sound Gdańsk.
Połącz elementy w doskonałą całość

Idea kompletowania zaawansowanych systemów hi-fi ma sens wówczas, gdy na etapie samego projektowania pomieszczenia, w którym użytkownik zamierza cieszyć się wysoką jakością dźwięku, zadbamy o takie elementy, jak instalacja przewodów głośnikowych, mająca istotny wpływ na jakość odtwarzanego dźwięku; rozmiar oraz elementy wyposażenia wnętrz, które szczególnie wpływają na akustykę pomieszczenia, odbicia dźwięków czy jego pochłanialność. Kolumny można dopasować w taki sposób, aby wkomponowały się w przestrzeń, tworząc swoiste dzieła sztuki.

Na cenę topowych systemów audio niezaprzeczalnie wpływ mają zastosowane w nich komponenty, myśl techniczna oraz know how producentów. Klient bez wątpienia płaci za bezkompromisowe rozwiązania, które łączą technologię oraz design, przedstawiciele sklepu Top Hi-Fi w Sopocie posługują się nawet stwierdzeniem, że są to konstrukcyjne dzieła sztuki użytkowej. Swoje propozycje w tym segmencie przygotowali producenci kolumn tacy jak: KEF, Usher, T+A czy Bower & Wilkins.

- Rozwiązania hi-end, które zdecydowanie mogę polecić, to propozycje niemieckiego producenta elektroniki oraz głośników T+A, którego systemy audio stawiają konkurencji bardzo wysoką poprzeczkę. Sam producent nazywa swoje produkty nie tylko systemami muzycznymi, ale inwestycją w przyszłość - komentuje Waldemar Cymanowski z salonu Albatros. - Idealne konstrukcje dla audiofila to przykładowo linia T+A Criterion TCD, czyli model wyposażony w duże przetworniki niskotonowe do mniejszych, a nawet i dużych pomieszczeń, koszt to około 46 tys. zł. Inną propozycją może być linia Solitaire T+A, czyli klasyczne bardzo duże głośniki podłogowe dla wymagających, które emitują dźwięk katedralny. Budowa kolumny oparta jest w tym przypadku na linii transmisyjnej, a daje to wymierne korzyści uzyskania bardzo nisko schodzącego basu o dobrej kontroli. Oryginalne konstrukcje w tej tematyce do zaprezentowania ma również brytyjska marka KEF. Model Reference 5 został uhonorowany prestiżową nagrodą EISA czy linia Blade.
Przeznaczenie

Dobór odpowiednich głośników powinien być uzależniony od preferencji użytkownika. Dla miłośników określonych gatunków muzycznych, profesjonalny doradca w drodze wywiadu dobierze interesujące systemy. Zupełnie inny model audio zaprezentowany zostanie koneserowi filmów oraz efektów specjalnych.

Zakup amplitunera to bardzo ważny element kompletowania systemu hi-fi. Amplituner odpowiedzialny jest za perfekcyjne przetwarzanie sygnału dźwiękowego, który dekoduje określone standardy muzyczne. Producenci zaawansowanych modeli amplitunerów: Luxman, Arcam, AVR czy Denon wychodzą naprzeciw takim potrzebom.

Możliwość skorzystania z sali odsłuchowej oferuje większość trójmiejskich salonów sprzedaży hi-end audio, gdzie siadając w wygodnej sofie, można rozkoszować się najwyższą jakością dźwięku, przetestować różne modele oraz ich funkcjonalność, a także uzyskać profesjonalną poradę.

Sprawdź, gdzie jeszcze znajdziesz sprzęt audio w Trójmieście.

Opinie (48) 3 zablokowane

 • Kolumny wyglądają godnie. (1)

  Kosztują podobnie.

  • 24 3

  • ciekwe które z nich ma "Kierowca BMW"

   pewnie te najtańsze z zestawienia ma w kiblu.

   • 7 1

 • Słuchałbym (1)

  Bowers & Wilkins - Nautilus..

  • 19 8

  • A sluchales kiedykolwiek ? Ladnie wygladaja nic poza tym

   • 2 11

 • (6)

  ucho każdego działa odrobinę inaczej - nie to co ładne ale to co się komu podoba. Do tego dochodzą mity, że na dźwięk ma wpływ nawet przewód doprowadzający prąd do wzmacniacza (ciekawe że przed licznikiem już nie) oraz podkładki pod kolce bo niwelują przenoszenie drgań z podłogi na obudowę czy odwrotnie... czarna magia
  Rozgraniczenie wystarczalności potrzeb od snobizmu jest nadzwyczaj płynne

  • 46 6

  • Mieszasz ze soba autentyczna jakosc dzwieku z audovoodo dla frajerow.

   • 13 0

  • To połącz sobie wzmacniacz w aucie na cienkim kablu i odpal przy mrozach a będziesz słyszał różnicę . Mit znikł

   • 7 9

  • " Do tego dochodzą mity, że na dźwięk ma wpływ nawet przewód doprowadzający prąd do wzmacniacza (ciekawe że przed licznikiem już nie)"
   Jakby spektrum częstotliwosci miało znaczenie w dostarczanym prądzie to kable miały by znaczenie. Jak edison próbował wyforsować prąd stały do generalnego użytku to grubość i dlugośc kabli przyczyniły się do pogrzebania jego konceptu.
   Jakby parametry kabla to był mit to wszedzie mielibyśmy nadprzewodniki. W systemach audio skupia się uwage na impedancje kabla która wpływa na odcięcie pasma wysokich częstotliwosci.
   Jeśli chodzi o drgania tutaj również się mylisz. Każda powierznia poddana drganiom czy wibracji działa jak kolejne źródło dżwięku, przykładem może być stukanie sąsiadów w sciane, czy też obcasy stukające o podłoge słyszane piętro niżej pomimo betonowej konstrukcj.
   Sam głośnik to nic innego jak oscylująca masa która wprawia w drgania całą kolumnę, natomiast funkcją obudowy nie jest to by wraz z głośnikiem generować dźwięk ale by odciąc różnice faz poruszającej się membrany. Dużo by gadać...
   Zgodzę się ze snobizmem i nie trzeba wydawać kupy pieniędzy żeby cieszyć się dobrym dzwiękiem ale tak samo ważne jak posiadanie dobrych glośników jest by mieć odpowiednio dostosowane pomieszczenie najlepiej o nieregularnych kształtach i o odpowiedniej absorpcji akustycznej. Przykładowo nawet bardzo drogi sprzęt bedzie grać beznadziejnie jesli postawimy go w okafelkowanej dużej łazience o długim czasie pogłosu

   • 1 0

  • czarna magia;-)))))

   Nie czarna magia tylko fizyka!!! Nikt sie nie dziwi że rodzaj materiałów na obudowę kolumn ma wpływ na dźwięk. Ale już reszta jest nie potrzebna bo to czarna magia prawda???... Akustyka pomieszczania to pewnie też czarna magia no nie? To sobie wyobraź jeden z drugim że zgodnie z zasadami fizyki wszystko co ma styczność z dźwiękiem ma wpływ na efekt słyszalny tak jak obudowa kolumn, tak jak kolce i podkładki co tworzy całość bryły kolumn bo po tym wszystkim w pierwszej kolejność rozchodzi się dźwięk z głośników potem kolejne elementy pomieszczenia mają styczność z dźwiękiem i tu tak ważna jest akustyka itd. itd. Jeżeli dalej tego nie rozumiesz to na prawdę mi cię szkoda!!!!!

   • 0 0

  • hood

   jeśli podważa się prawa fizyki i ma zdegradowany słuch o 80 % to nic nie pomoże zarówno przewody jak i podkładki jak najbardziej działają dają spektakularne różnice .

   • 0 0

  • tuman

   Podkładki są po to by kolce nie rysowały podłogi .

   • 0 0

 • Mordaunt Short Performance 6

  jak dla mnie bardzo są :-)

  • 1 5

 • "Czy warto inwestować w sprzęt audio?" (5)

  Inwestować w sprzęt audio to może organizator imprez, studio nagraniowe i pośrednik sprzedaży.

  Audiofil nie ma z takich "inwestycji" żadnego finansowego zwrotu (a tylko wydatek), więc o "inwestycji" nie ma sensu mówić.

  • 51 7

  • Mysle ze tego slowa w "sferze deluxe" uzywa sie, bo to dziala jak wytrych na przedsiebiorcow

   "Kochanie, kupmy to, to przeciez inwestycja"

   • 12 0

  • Zwrot nie musi byc finansowy, przeciez.

   • 5 1

  • Warto inwestowac

   Ale w staruszki vintage oczywiscie nie we wszystkie modele ale te wysokie referencyjne firm takich jak Sansui Luxman Thorens JBL z produkcji Los Angeles wmieniac mozna bez liku.. a z obecnymi systemami to torchę jak loteria i współczesną sztuką nie wiadomo co stanie sie ponad czasową konstrukcją później poszukiwaną i cenioną przez hobbstów.
   Podrowienia dla Audio freeków

   • 4 6

  • Bo to nie "inwestycja", tylko "konsumpcja" - oczywiście nic w tym złego. Za ciężką pracę należy nam się w końcu jakaś nagroda, która niekoniecznie musi się zwrócić, ale za to daje nam radość. Podobnie jak zabawka dla dziecka - widziałeś kiedyś dziecko zadowolone z szalika pod choinką..? ;)

   • 2 0

  • ma

   Zwrot jest w postaci genialnego odsłuchu muzyki. Dla niektórych to jest bezenne nawet :P

   • 1 1

 • a jakie podkładki pod kable do tego proponujecie? (5)

  • 27 0

  • uniwersalne

   papier toaletowy z wkładką

   • 16 0

  • Kabelki, kabelki (3)

   Ostatnio zrobili ciekawy test.
   Zaprosili audiofili do salonu odsłuchowego na test kabli głośnikowych.
   Zaczęli podłączać po kolei kable (słuchacze ich nie widzieli, oceniali tylko na słuch).
   Okazało się, że najlepszy był dźwięk jak podłączono obcięte kable od starej lampki nocnej.

   Zobaczcie co robi marketing z mózgu.

   A teraz idę kupić kabel za 50 tyś zł. bo taki przecież gra lepiej a ja pieniądze mam i sąsiadowi się będę miał czym pochwalić aż mu gul skoczy.

   • 19 12

   • Nie Ty, a gosciu z Reduktora Szumu.

    • 4 0

   • (1)

    Naprawdę urzekła mnie twoje historia.
    Gdzie ją usłyszałeś ? W gimnazjalnej toalecie ?
    Takie brednie na temat kabli wygłaszają takie leszcze jak ty słuchające na wieży Sanyo i dziwiący się ,że kable nic nie wnoszą.
    Jak do Daewoo Tico wlejesz paliwo lotnicze to będzie nagle potrafił latać ?

    • 9 9

    • Kabelki, kabelki

     Masz rację.

     Kupiłem kabel QED RUBY ANNIVERSARY i jest różnica w odbiorze (jest więcej basu, przestrzeni na scenie) i nie trzeba tak mocno podkręcać wzmacniacza.

     Warto było wydać 34zł/mb porządnego kabla z miedzi beztlenowej...

     Zdziwiło mnie jak nisko mogą zejść moje kolumny aż mnie ciarki przechodzą od wibracji.
     Dźwięk nie tylko słychać ale czuć na całym ciele. Polecam kolumny polskiej produkcji PYLON AUDIO. Z kablem QED RUBY super zestawienie.

     Pozdrawiam

     • 1 0

 • Mam jamnika Thompsonics. (3)

  W zupełności wystarcza do słuchania.

  • 23 6

  • mierny jestes

   zero wymagan, słabo

   • 5 10

  • A ja mam owczarka Panascanic

   trochę przygłuchy na jedno ucho, ale wierny jest....

   • 9 0

  • Mój PIES.

   mnie słucha.Dziwny jesteś.

   • 0 0

 • ??? (1)

  Tekst o dosyć wypasionych kolumnach, potem pojawia się niepasująca do niczego wzmianka o amplitunerach - może 1 na 100 posiadaczy takich kolumn podepnie amplituner zamiast wzmacniacza

  • 34 2

  • Mozna jedno i drugie, jak ktoś bardzo chce także 5.1

   • 3 0

 • (2)

  Polecam kolumny głośnikowe naszej krajowej produkcji.

  PYLON AUDIO - idźcie do salonu odsłuchowego i posłuchajcie.
  Mam już te kolumny w domu i jestem zauroczony tym co potrafią.
  Poprzednio miałem TONSILE, JAMO i ciagle to nie było to aż do teraz.

  Nie trzeba na dobre kolumny wydawać 14 tyś zł.

  Pozdrawiam

  • 21 6

  • sounddeco jednak.

   Posiadam modę alpha m. Biją na głowę dynaudio, monitor audio rx2, i z całą pewnością wszytko nasze krajowe marki.

   • 0 7

  • Taaaaaa .. "poprzednio miałem Tonsile " ;)
   Faktycznie nie dziwię się ,że te Pylon Audio grają lepiej , bo gorzej niż Tonsil to raczej jest już ciężko zagrać.
   Uwierz mi ,że Pylon to nie jest jakiś odnośnik w audio.

   • 4 0

 • audiovoodoo.org

  i wszystko jasne - Nie przechodź obojętnie gdy gwałcą zdrowy rozsądek

  • 17 0

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Kolacja charytatywna WOŚP Hilton
Kolacja charytatywna WOŚP Hilton
degustacja, imprezy i akcje charytatywne
sty 29
sobota, g. 18:00
Gdańsk, Hotel Hilton

Ogłoszenia polecane

Inwestycje Deluxe

Apartamenty willowe Cumowników

Apartamenty willowe Cumowników

Kameralnie

Gdynia Orłowo, ul. Cumowników

128 do 128 m2
Powierzchnia
zakończona
Realizacja
Apartamenty willowe Zacisze

Apartamenty willowe Zacisze

Kameralnie

Sopot Górny Sopot, ul. Zacisze

117 do 117 m2
Powierzchnia
zakończona
Realizacja
Wzgórze Zielenisz

Wzgórze Zielenisz

Hossa

Gdynia Wiczlino, ul. Bernarda Myśliwka

197 do 265 m2
Powierzchnia
planowana
Realizacja