wiadomości - Moda & Uroda

stat

Spotkanie z Tomaszem Jacykowem w Gdyni

Gościem specjalnym spotkania zorganizowanego w sklepie Max&Co w Klifie w Gdyni był Tomasz Jacyków.
Gościem specjalnym spotkania zorganizowanego w sklepie Max&Co w Klifie w Gdyni był Tomasz Jacyków. Lucyna Pęsik/ Trójmiasto.pl

We wtorkowe popołudnie, w centrum handlowym Klif w Gdyni, odbyło się spotkanie ze stylistą, Tomaszem Jacykowem. Przy smacznym poczęstunku, głównie w kobiecym gronie, ekspert opowiadał o tajnikach udanej stylizacji.Wydarzenie odbyło się z inicjatywy marki Max&Co, która zaprosiła gości do swojego sklepu w centrum handlowym Klif w Gdyni. Nowa kolekcja była jednym z powodów spotkania. Od godz. 17 gromadziły się klientki, którym zależało na spotkaniu ze stylistą i poznaniu jego opinii na temat odpowiedniego doboru stroju.

- Celem spotkania było zwrócenie uwagi na najnowszą kolekcję jesienno-zimową oraz na panujące trendy. Jest to również rekompensata dla naszych klientek za odwołane spotkanie latem tego roku. Zaprosiliśmy akurat Tomasza Jacykowa, ponieważ jest to osoba lojalna, która potrafi doradzić w dobrym tonie - zdradziła nam Joanna Romanowicz, właścicielka sklepu.
Na przybyłych gości czekała symboliczna lampka prosecco oraz smaczny poczęstunek przygotowany przez firmę Vica. Podczas spotkania dało się zauważyć, że zebrane panie dobrze się znają i czują się swobodnie w swoim towarzystwie.

Gość specjalny, Tomasz Jacyków, w swojej branży uchodzi za ekstrawaganckiego doradcę, słynie ze szczerości i ciętego języka. Od lat zajmuje się stylizowaniem gwiazd oraz ocenianiem, która z nich jest godna uwagi, a której brakuje stylu. Podczas wydarzenia pokazał jednak swoją drugą twarz, człowieka, którym jest poza mediami. Był otwarty, pomocny, taktowny oraz zabawny, czym z pewnością urzekł klientki.

- W momencie, kiedy zaczynam konsultację z klientką, to jestem cały jej. Wsłuchuję się w jej potrzeby, spełniam przede wszystkim jej oczekiwania, ale również proponuję rzeczy od siebie. Sugeruję zmiany, jeśli są potrzebne, doradzam, które kolory pasują do danej osoby oraz pokazuję tzw. myki, które nie wszystkim przychodzą do głowy, na przykład, że pasek od sukienki można nosić do spodni, podwijać rękawy czy nogawki. Najważniejsze jest znalezienie momentu, w którym nasza sylwetka wygląda najlepiej. Musimy mieć świadomość własnego ciała i wiedzieć, co nam służy. Z tym, że "najlepiej" wcale nie musi oznaczać "doskonale" - warto jest przełamać swoją sylwetkę, ubrać się przekornie, trochę ją zaburzyć - opowiadał nam Tomasz Jacyków.
Indywidualne konsultacje z zaproszonym stylistą trwały ok. 20 minut każda. Tomasz Jacyków proponował każdej z pań kilka stylizacji oraz pokazywał triki, które mogą wykorzystywać na co dzień.

- Kraje Europy Zachodniej modę przyjmują chętniej, głównie ze względu na to, że są zamożniejsze. Natomiast w tych krajach, które stoją słabiej ekonomicznie, moda wchodzi wolniej ze względu na ograniczenia finansowe. Do nas moda wchodzi w ogóle dużo wolniej, ponieważ jesteśmy bardzo zamknięci na nowości. Niestety, do ubierania się potrzebna jest ta otwartość, luz i pewność siebie - dodał Tomasz Jacyków.
Spotkanie trwało aż do oficjalnego zamknięcia centrum, czyli do godz. 21.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (63)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze artykuły

wydarzenia