wiadomości - Ludzie

stat

Skromne spotkanie z Kasią Tusk

Kasia Tusk i jej książka "Elementarz stylu".
Kasia Tusk i jej książka "Elementarz stylu". fot. Agnieszka Potocka/Trojmiasto.pl

Kasia Tusk wydała swoją pierwszą książkę, która stała się bestsellerem, zanim jeszcze trafiła do księgarń. Z tej okazji autorka spotkała się z czytelniczkami w sopockiej restauracji White Marlin zobacz na mapie Sopotu, aby porozmawiać o modzie i elegancji.Na spotkanie, na którym pojawiło się około dwudziestu czytelników, Katarzyna Tusk przyszła w towarzystwie ochroniarza. Pod koniec zjawiła się również Zofia Cudny, która na blogu "Make Life Easier" prowadzi dział kulinarny. Wydarzenie prowadziła Agata Rudnik i to ona moderowała rozmowę z autorką "Elementarza stylu". Niektórzy fani blogerki mogli poczuć się zawiedzeni, że nie przewidziano czasu na pytania od czytelników, ale każdy z nich mógł indywidualnie podejść do Kasi, aby otrzymać autograf, chwilę porozmawiać i zrobić wspólne zdjęcie. Całość odbyła się w atmosferze wzajemnej życzliwości.

Czy uważasz, że warto inspirować się stylem Kasi Tusk?

tak, jest piękną i bardzo elegancką kobietą 17%
tak, bardzo lubię modowy minimalizm 14%
nie, nie zaprezentowała niczego odkrywczego 46%
nie, mam zupełnie inny styl 5%
nie wiem, nie interesuję się modą 18%
zakończona Łącznie głosów: 959
Białe wnętrza White Marlin doskonale pasowały do stylu, który konsekwentnie promuje Kasia Tusk. Zarówno na blogu, jak i w książce. Niestety, gwar dochodzący z niższego piętra restauracji momentami zagłuszał to, co podczas spotkania mówiła sama autorka.

- Chciałabym pokazać, że budowanie własnego stylu i świadomości tego, jak wyglądamy, nie jest trudne. Mnie również w przeszłości zdarzały się gafy. Warto styl szlifować konsekwentnie do momentu, w którym stwierdzimy, że dobrze wyglądamy - mówiła Kasia.
O tym właśnie jest "Elementarz Stylu". Jak przyznała autorka, w książce starała się przekazać porady, które pomogą kobietom wyglądać elegancko. Bez tych wszystkich dramatycznych chwil, w których patrzymy na wypełnioną do granic możliwości szafę, a w środku - o dziwo - nie ma niczego, co pasuje na daną okazję.

Przemyślany minimalizm, dobrej jakości bazowe ubrania i odrobina własnej inwencji - tyle zdaniem Kasi Tusk wystarczy, aby zawsze wyglądać modnie i atrakcyjnie. Ikoną mody dla autorki jest brytyjska aktorka Audrey Hepburn, która ubraniami nigdy nie przytłaczała swojej osoby. Taka jest właśnie Kasia.

- Wielu osobom wydaje się, że moje życie jest skoncentrowane na ubraniach, ale jest zupełnie inaczej. Trzeba nauczyć się kilku zasad, spojrzeć krytycznie na swoją szafę, znaleźć odrobinę dyscypliny, a później zapomnieć o tych ubraniach. Warto postawić na sprawdzone zestawy. Umiar jest świetną receptą na życie i na udany strój - dodała.

Zobacz, jak wyglądało spotkanie z Kasią Tusk:Skromna dziewczyna z sąsiedztwa

Kasia od lat mieszka w Sopocie i jak sama przyznaje - nie zamierza wyprowadzić się z ukochanego Trójmiasta. Sprawia wrażenie wrażliwej i poukładanej kobiety, która chociaż subtelnie i czasami bardzo nieśmiało, to jednak konsekwentnie dąży do realizacji marzeń. Na przekór internetowym malkontentom, ostatnio spełniła aż dwa z nich. Jednym jest uruchomienie marki MLE Collection, w której można zakupić dobrej jakości ubrania. Drugim - Elementarz Stylu, czyli poradnik dla tych kobiet, które w modzie poszukują przede wszystkim elegancji i minimalizmu.

Miała być seksuologia, a została moda

Kasia początkowo planowała zostać psychologiem. Jako specjalizację wybrała seksuologię. I być może te plany by się ziściły, gdyby nie występ w "Tańcu z Gwiazdami", który przysporzył jej znacznej popularności. Gdy program się skończył, postanowiła założyć bloga o modzie i stylu życia. "Make Life Easier", czyli dosłownie - uczyń życie łatwiejszym. Blog stał się platformą dla dziewczyn, które w poszukiwaniu polskiego odpowiednika amerykańskiego snu czerpały z niego inspiracje garściami. Stronę odwiedza około 800 tys. unikalnych użytkowników miesięcznie, co zaskakuje samą autorkę. Większość zdjęć stylizacji jest wykonywana w plenerach trójmiejskich.

Opinie (232) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze artykuły

wydarzenia