• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Puszcza Białowieska na rowerze

Puszcza Białowieska to najdumniejszy z polskich lasów, unikat w skali Europy i Świata. Co konkretnie jednak kojarzy się z tą prastarą puszczą? Czy jedyną jej ozdobą jest kosmaty żubr, ulubieniec producentów różnych trunków? Na czym polega wspaniałość białowieskich lasów i jak najlepiej je poznać? Na te pytania spróbujemy znaleźć wspólnie odpowiedź w trakcie naszych rowerowych wycieczek już we wrześniu. Przed nami pięć ciekawych tras rowerowych przez najpiękniejsze rejony Białowieskiego Parku Narodowego. Pierwszy i ostatni dzień, czyli w środę i niedzielę, to krótkie lokalne eskapady w granicach 35-40 km, zaś w czwartek, piątek i sobotę pozwolimy sobie na nieco dłuższe, całodzienne trasy, co nie oznacza że pokonamy od razu 100 km. Nie same kilometry są najważniejsze!

kwi 20

sobota, godz. 10:00

Tczew, Dworcowa, przy lokomotywie
bilety 40-60 zł
ulgowy 20-30 zł
maj 23-27

czwartek - poniedziałek

Gdynia,
bilety 1149 zł
Puszcza Białowieska to z pewnością przepiękna fauna i flora, które będziemy mieli okazję podziwiać przy okazji wizyt w lokalnych ostojach i zagrodach m.in. żubra czy wilka. Chcąc jeszcze bardziej zagłębić się w tutejszej przyrodzie, posłuchać jej odgłosów, udamy się licznymi szlakami dydaktycznymi przez drewniane kładki i punkty widokowe, aby sprawdzić co w trawie piszczy. Trzeba wiedzieć jednak, że ani żubra, ani wilka nie spotkamy oko w oko, ot tak na wolności. W krajobrazie oprócz przepięknych lasów towarzyszyć nam będą liczne zbiorniki wodne, w tym ostoja ptaków na ogromnym Zalewie Siemianowskim.  Podczas wycieczek zobaczymy także wijące się meandry rzeki Narew oraz jej młodszej siostry Narewki. Mijać będziemy liczne rozlewiska i mokradła, na których z pewnością spotkamy żurawie, bociany, a także wiele lotnych drapieżników.

Przemierzając Białowieski Park Narodowy i jego najbliższe okolice z pewnością poznamy różnorodną architekturę, wszak obok naszych rodaków, na obszarach tych nadal zamieszkują Białorusini, Żydzi, katolicy i prawosławni. Oprócz więc starych drewnianych zabudowań zobaczymy także przecudne kościółki, kolorowe cerkwie i meczety. Odnajdziemy skrywające się w lesie cmentarze ewangelickie, jak i kirkuty. Pełen obraz tutejszej architektury i krajobrazu przybliżą nam skanseny jak m.in. Budownictwa Drewnianego Ludności Ruskiej Podlasia, Zagroda Stefana, Sioło Budy oraz żywy Szlak Otwartych Okiennic.

Na naszych wycieczkach zobaczymy wiele pięknych zabudowań regionalnych, odwiedzimy liczne skanseny a także żywy Szlak Otwartych Okiennic
Na naszych wycieczkach zobaczymy wiele pięknych zabudowań regionalnych, odwiedzimy liczne skanseny a także żywy Szlak Otwartych Okiennic


Nasza propozycja skierowana jest więc do osób, które preferują aktywny wypoczynek połączony ze zwiedzaniem atrakcyjnych miejsc i degustacją lokalnej kuchni. Jeśli wśród uczestników pojawią się osoby, które będą chciały pokonać trasę szybciej bądź znacznie wolniej, każdy zostanie wyposażony w dokładny plan wycieczki wraz z mapami ich przebiegu i miejscami, w których będziemy się zatrzymywać. Nad grupą czuwać będzie przewodnik, który spróbuje dopasować odpowiednie tempo do większości uczestników, a w razie awarii pomoże uporać się z usterką. Przewodnik będzie wyposażony także w profesjonalną apteczkę pierwszej pomocy i udzieli jej w razie potrzeby.

Każdego dnia, po wspólnym śniadaniu wyruszymy na wycieczki podczas, których zapoznamy się z wieloma ciekawostkami krajoznawczymi. Przemieszczać się będziemy głównie utwardzonymi drogami gruntowymi i leśnymi duktami. Sporadycznie wystąpią też drogi asfaltowe z nieznacznym ruchem drogowym. W połowie dnia z pewnością zrobimy dłuższy postój na obiad i wypoczynek, a codzienną marszrutę i zwiedzanie podsumujemy obiadokolacją w regionalnych knajpkach, których w obrębie naszych tras jest cała masa. Jeśli sytuacja wymagać będzie innego scenariusza, skorzystamy z lokalnego cateringu. Wieczorami pogramy w gry towarzyskie, pogadamy, pośmiejemy się, skosztujemy lokalnych trunków i wypoczniemy przed kolejnym aktywnym dniem.

Noclegi:

Noclegi mamy zarezerwowane w pięknym gościńcu, w samym sercu Puszczy Białowieskiej.
Do dyspozycji są pokoje 1 i 2 osobowe (z oddzielnymi łózkami lub łączonymi)
Każdy pokój ma własną łazienkę z ręcznikami.
Obiekt noclegowy będzie naszą bazą wypadową na czas realizowanych wycieczek.

Zakamarki Białowieskiego Parku Narodowego towarzyszyć nam będą codziennie. Zobaczymy ostoje żubra i wilka, posłuchamy śpiewu ptaków i szemrania licznych potoków.
Zakamarki Białowieskiego Parku Narodowego towarzyszyć nam będą codziennie. Zobaczymy ostoje żubra i wilka, posłuchamy śpiewu ptaków i szemrania licznych potoków.


Wyżywienie:

- Śniadania wliczone są w cenę noclegu
- Pozostałe posiłki, każdy organizuje je we własnym zakresie
-W ciągu dnia w zależności od długości trasy i możliwości terenowych, będziemy starali się zatrzymać w jakiejś knajpce na obiad. Obiadokolacje będziemy spożywać w restauracjach regionalnych po zakończeniu wycieczek. Godziny posiłków ustalimy wspólnie.

Dojazd:

do miejsca zakwaterowania, każdy z uczestników dojeżdża we własnym zakresie.
Bywa, że wśród uczestników są kierowcy, którzy dysponują bagażnikami do przewozu rowerów i z chęcią zabiorą ze sobą współpasażerów wraz z ich sprzętem, co z pewnością obniża koszt podróży.

Wpisowe: (regulowane przelewem do 25 lipca)

Koszt udziału w wyjeździe to:

- 1250 zł za osobę (w przypadku noclegu w pokoju 1 osobowym)
- 1100 zł za osobę (w przypadku noclegu w pokoju 2 osobowym)

W cenę wliczono:

- Ubezpieczenie NNW
- Organizację wycieczki i opiekę przewodnika na trasach wycieczek
- Noclegi ze śniadaniami
- Pamiątkowy magnes, zaprojektowany specjalnie na tą okazję
- Pamiątkowe zdjęcia i wideo relacja po wycieczce

Dodatkowe koszty:

- Przejazd i transport rowerów
- Przekąski i obiady na trasie, wydatki własne
- Wstępy do obiektów, np. ostoje zwierząt, lokalne galerie, muzea itp.

Łączny koszt to około: 1850 - 2000 zł
przy założeniu że, dziennie zmieścicie się w kosztach wyżywienia: 100 zł
i wspólnym transporcie dzielonym na dwie osoby

Każdy uczestnik wycieczki rowerowej akceptuje REGULAMIN UCZESTNICTWA

Szczegółowy program wycieczki wysyłamy mailem tylko zainteresowanym 

Zobaczymy także przecudne kościółki, kolorowe cerkwie i meczety, odnajdziemy skrywające się w lesie cmentarze ewangelickie, jak i kirkuty, wszak obok naszych rodaków, na obszarach tych nadal zamieszkują Białorusini, Żydzi, katolicy i prawosławni.
Zobaczymy także przecudne kościółki, kolorowe cerkwie i meczety, odnajdziemy skrywające się w lesie cmentarze ewangelickie, jak i kirkuty, wszak obok naszych rodaków, na obszarach tych nadal zamieszkują Białorusini, Żydzi, katolicy i prawosławni.


>>> Zobacz nasze relacje z wycieczek lokalnych i krajowych

Zrealizowaliśmy już ich ponad pół tysiąca !
Mamy 20 lat doświadczenia ! 

Opinie

Wydarzenia

Najnowsze artykuły