• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Pejzaże piosenki z Krainy Łagodności

"Czas nas uczy pogody", "Jaka róża taki cierń" to piosenki, którym zasłużonego miejsca na polskiej estradzie nikt nie odmówi. Te i inne kompozycje, wywodzące się z Krainy Łagodności, będziemy mogli usłyszeć i zobaczyć podczas wieczoru "Pejzaże piosenki" w Klubie Winda - GAK. Zapraszamy 29 kwietnia o godz.18:00.

gru 9

piątek, godz. 19:00 - 20:30

bilety 40 - 60 zł
Kup bilet
lut 26

niedziela, godz. 18:00

bilety 130 zł
Kup bilet
Wspólnym mianownikiem koncertu i wystawy jest osoba Marii Kondratowicz- Pawlukiewicz. Twórczyni, od lat związana ze środowiskiem piosenki poetyckiej, zaprezentuje swoje wizje plastyczne wybranych utworów.

poezja śpiewana - koncerty w Trójmieście


Koncert poprowadzi Jacek Cygan.
Udział wezmą: Elżbieta Adamiak, Grażyna Kulawik, Małgorzata Cichocka, Adam Cichocki, Jerzy Filar, Wacław Juszczyszyn, Wojciech Jarociński, Jan Błyszczak "Mufka", Maciej Głowacki.

"Pomysłodawcą projektu jest Jacek Cygan - poeta i autor tekstów wielu znanych przebojów. Znamy się od lat i oboje wywodzimy się ze środowiska piosenki poetyckiej znanego pod hasłem Kraina Łagodności. Jacek zaproponował, żebym namalowała obrazy, które by opowiedziały kolorem to, co dla mnie niosą słowa i muzyka. I tak powstały pejzaże... do piosenek : Eli Adamiak, Wojtka Bellona, Jurka Filara, Andrzeja Poniedzielskiego, Wacława Juszczyszyna, Wojtka Jarocińskiego, Waldemara Chylińskiego i Jacka Cygana, i pretekst do spotkania- koncertu "Pejzaże piosenki z Krainy Łagodności".
Maria Kondratowicz - Pawlukiewicz

Maria Kondratowicz - Pawlukiewicz - absolwentka Politechniki Gdańskiej Wydziału Architektury oraz Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Od czasu studiów związana ze środowiskiem twórców piosenki poetyckiej, członek zespołu Nasza Basia Kochana.

Opinie

wydarzenia

Najnowsze artykuły