wiadomości - Aktualności

Otwarcie hotelu Holiday Inn w artystycznej oprawie

Hotel Holiday Inn Gdańsk City Centre oficjalnie został otwarty 26 czerwca.
Hotel Holiday Inn Gdańsk City Centre oficjalnie został otwarty 26 czerwca. fot. Edyta Steć/Trojmiasto.pl

Oficjalne otwarcie nowego hotelu na Wyspie Spichrzów - Holiday Inn odbyło się w środowy wieczór. Czterogwiazdkowy hotel ma do zaoferowania 240 pokoi, restaurację i bar na siódmym piętrze, z którego rozciąga się widok na gdańską Marinę. Inauguracji towarzyszyły przemówienia i występy artystyczne, które obserwowało ponad 150 gości.Konferencja prasowa w Sky ClubieDopiero co braliśmy udział w wydarzeniu odbywającym się w nowo otwartym hotelu Radisson Hotel&Suites, a już otwarto kolejny hotel, tuż obok tego wspomnianego, Holiday Inn Gdańsk City Centre. Obydwa stanowią część nowej zabudowy na Wyspie Spichrzów. Projekt dwóch budynków, które tworzą hotel, nawiązuje stylistycznie do spichlerzy, które przed wojną znajdowały się na Wyspie Spichrzów zobacz na mapie Gdańska.

Nowe życie Wyspy Spichrzów


Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 18 konferencją prasową, w której udział wzięli przede wszystkim przedstawiciele hotelu oraz dziennikarze. Konferencja odbyła się na siódmym piętrze budynku, gdzie mieści się Sky Club, z którego rozpościera się widok na marinę i kamienice Głównego Miasta.

O hotelu i przedsięwzięciu z nim związanym opowiedzieli reprezentanci inwestycji: Martin Löcker, COO UBM Development - firma, która jest właścicielem hotelu, Karin Sheppard, Managing Director, IHG Europe oraz Volker Noack, członek zarządu Union Investment Real Estate GmbH. Głos zabrała również prezydent Miasta Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz.

- Chciałabym podziękować osobom, które wzięły udział w budowaniu całej Wyspy Spichrzów i zabudowy wokół Motławy, która dzisiaj cieszy nasze oczy. Miejsce to czyni nasze miasto piękniejszym. Wiem, że nie był to łatwy projekt, ale jak wiadomo, duże projekty nigdy nie są łatwe - rozpoczęła Aleksandra Dulkiewicz.
Po wystąpieniu wszystkich gości był czas na pytania od publiczności. Konferencja prowadzona była głównie w języku angielskim.

Inauguracja: przemówienia i występy artystyczneGłówna część wieczoru odbyła się już w przestrzeni restauracji i lobby na parterze budynku. Na początek prowadząca wydarzenie - Davina Reeves Ciara - zaprosiła gości na patio, gdzie odbył się pierwszy artystyczny występ tego wieczoru, czyli pokaz stepowania w wykonaniu zespołu z Karolem Drzewoszewskim na czele. Tło pokazu stanowiła kurtyna wodna znajdująca się pomiędzy dwoma głównymi budynkami.

Gościem specjalnym wieczoru był prezydent Lech Wałęsa, który z humorem pogratulował autorom hotelu i opowiedział o Gdańsku, który pamięta sprzed lat. Następnie odbył się szereg przemówień reprezentantów hotelu. Głos zabrali m.in.: Thomas G. Winkler, Chief Executive Officer of UBM Development, Sebastian Vetter, Managing Director, Martin J. Bruhl, przedstawiciela Union Investments oraz Magdalena Suliga, dyrektor generalna hotelu Holiday Inn w Gdańsku. Kilka słów dodał Piotr Borawski, zastępca prezydenta Miasta Gdańska ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu.


Tuż przed występem gimnastyczek z szarfami odbyło się symboliczne przekazanie kluczy do hotelu i przecięcie wstęgi.

Po długim wstępie zaproszono gości na wykwintną kolację przygotowaną przez szefa kuchni, Andrzeja Byczko. Podczas degustowania muzyczne tło stworzył pianista - Tomasz Betka.

Zbyt długa przerwa, prawie dwugodzinna, spowodowała, że na kolejnym występie było już o wiele mniej gości. Na szczęście to był jedyny minus tego dobrze zorganizowanego otwarcia. Taniec połączony z pokazem wideo zaprezentował Daniel Stryjecki.

Trzecia część wieczoru odbyła się we wspomnianym Sky Clubie, znajdującym się na siódmym piętrze budynku, gdzie od 22 trwał koncert zespołu Electric Girls.

Wydarzenia w Trójmieście w tym tygodniu

Opinie (48) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze artykuły

wydarzenia