• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Nowy samochód na prezent. Bez kokardy, kwiatów i szampana się nie obejdzie

mJ
29 lutego 2024, godz. 12:00 
Opinie (104)
Samochody klasy premium często wydawane są z odpowiednią oprawą. Bez kwiatów i kokardy się nie obejdzie. Samochody klasy premium często wydawane są z odpowiednią oprawą. Bez kwiatów i kokardy się nie obejdzie.

O wyjechaniu z salonu nowym autem marzy wielu Polaków. Odebranie kluczyków do pachnącego nowością samochodu w klimatycznej strefie wydań brzmi jak marzenie. A często te marzenia spełniane są przez ukochane osoby w formie prezentu-niespodzianki. O to, jak wygląda oprawa takiego wydarzenia, zapytaliśmy trójmiejskich dealerów marek premium.Czy kiedykolwiek kupiłe(a)ś nowe auto w salonie?

Dla jednych odbiór nowego auta z salonu nie jest niczym specjalnym, dzień jak co dzień, drudzy stawiają na celebrację i chcą jeszcze bardziej podkreślić wyjątkowość chwili. Dlatego też stosownie się do tego przygotowują.

W pierwszej kolejności dealer przygotowuje samochód. Wydawane auto pucowane jest na błysk, a następnie parkowane w specjalnej strefie wydań salonu. To z tego miejsca swoim nowym samochodem w świat wyruszy właściciel. Kolejnym krokiem jest zadbanie o detale samego wydania, o których poniekąd decydują także klienci. Bo oprócz dodatków serwowanych przez pracowników salonu, takich jak kwiaty czy butelka trunku, klient może zaaranżować wydanie po swojemu, ze swoimi niespodziankami.

Kokarda, kwiaty, butelka szampanaWydanie nowego samochodu może być celebrowane na różne sposoby. Wszystko tak naprawdę zależy od preferencji klientów. Tu akurat porsche przygotowane z okazji walentynek przez pracowników salonu. Ale zapewne nic nie stoi na przeszkodzie, aby tak wyglądało wydawane auto. Wydanie nowego samochodu może być celebrowane na różne sposoby. Wszystko tak naprawdę zależy od preferencji klientów. Tu akurat porsche przygotowane z okazji walentynek przez pracowników salonu. Ale zapewne nic nie stoi na przeszkodzie, aby tak wyglądało wydawane auto.
Dealerzy - szczególnie marek premium - starają się uświetnić wydawanie nowych aut swoim klientom na różne sposoby. W zależności od salonu auto przykrywane jest eleganckim pokrowcem, jest czerwona kokarda, w tle leci klimatyczna muzyka, są kwiaty, jest prezent w postaci butelki dobrego trunku. Wiele zależy od indywidualnych preferencji osoby zamawiającej auto.

Przed każdym wydaniem, odpowiednio wcześniej, przygotowywane jest specjalne pomieszczenie, w którym klient odbiera swoje wymarzone auto. Zapalamy świece, włączamy odpowiednie światło, relaksacyjną muzykę oraz monitor, na którym wyświetla się powitanie z imieniem i nazwiskiem klienta. Każdy samochód przystrojony jest specjalną, dużą, czerwoną kokardą, aby ta chwila była jeszcze bardziej szczególna. Do każdego wydania wręczany jest klientowi świeży bukiet kwiatów i szampan, a kluczyki znajdują się w specjalnym pudełku - wszystko po to, aby klient miał pewność, że jest to wyjątkowa chwila - wyjaśnia Karolina Lasocka z salonu Lexus Trójmiasto.


  • Obdarowanie nowej właścicielki auta kwiatami to zawsze miły gest dealera.
Niektórzy robią tak wielkie niespodzianki bez powodu, jednak tą najbardziej popularną okazją są urodziny. Bywa także, że partnerzy sprawiają sobie takie prezenty na okrągłe rocznice ślubu. Zdecydowanie częściej inicjatorami niespodzianek są panowie.

Rzeczywiście, zdarzają się sytuacje, w których klient poprosi nas o coś specjalnego podczas wydania. Dzieje się tak najczęściej wtedy, kiedy jest to dla kogoś bliskiego niespodzianka lub ważna uroczystość, np. urodziny. Takie wydania są zazwyczaj planowane jeszcze wcześniej i w przypadku urodzin dbamy również o słodką chwilę tego wydarzenia i wręczamy tort - dodaje.


Dealerzy często dobierają kolor kwiatów do... koloru kupionego auta. Dealerzy często dobierają kolor kwiatów do... koloru kupionego auta.
W salonie Mercedesa również dba się o każdy detal. Wszystko po to, aby podkreślić wyjątkowy charakter chwili.

Jeśli jest to niespodzianka z okazji urodzin, dokładamy wszelkich starań, aby atmosfera była jeszcze bardziej magiczna. Kiedy nadejdzie decydujący moment, z wielką pompą odsłaniamy samochód, ujawniając jego pełną majestatyczność. Blask, z jakim prezentuje się nowy Mercedes-Benz czy Mazda pod płachtą, jest pierwszym z wielu luksusowych doświadczeń, jakie na naszych klientów czekają. Aby uczcić to wydarzenie, każdy klient otrzymuje od nas wyselekcjonowane wino, które zostało starannie dobrane tak, aby pasowało do wyjątkowego charakteru chwili. Dodatkowo, w geście uznania i celebracji, wręczamy naszym klientom świeży bukiet kwiatów. Bukiet ten, komponowany przez doświadczonych florystów, ma na celu nie tylko upiększyć ten moment, ale również dodać koloru i życia do nowej podróży, która właśnie się rozpoczyna - opisuje Adam Braumberger z firmy BMG Goworowski.


Kwiaty podczas wydania nowego samochodu klasy premium to obowiązkowa pozycja. Kwiaty podczas wydania nowego samochodu klasy premium to obowiązkowa pozycja.
Nie inaczej jest w salonie Porsche.

Każde wydawane przez nas Porsche przykrywane jest płachtą z logo marki i zazwyczaj czerwoną kokardą. Oczywiście nie brakuje bukietu czerwonych róż dla klientki odbierającej nowy samochód albo osoby towarzyszącej. Robi to wrażenie, podkreśla celebrację tego wyjątkowego momentu. Przypominam sobie ostatnie wydanie 2023 r., kiedy to klient odbierał Porsche 911 GT3 z pakietem Touring w kolorze Shark Blue. W zbliżonym kolorze wydaliśmy bukiet róż - wspomina Karolina ObrębskaPorsche Centrum Sopot.


  • Aktorka Olga Bołądź odbierająca swojego nowego mercedesa w salonie w Gdyni.
  • Tak wygląda specjalna strefa wydań w salonie BMG Goworowski w Gdyni. Popularną gelendę odbiera Dariusz Michalczewski.
  • To strefa wydań nowych samochodów klientom Mercedes-Benz BMG Goworowski w Gdyni.

Spontaniczna niespodziankaNajbardziej spektakularnym wydaniem w naszym salonie była niespodzianka, którą klient zrobił swojej żonie obchodzącej okrągłe urodziny. Pamiętam, że małżeństwo było u nas kilka razy. Klientce bardzo spodobał się Lexus RX350h w kolorze Sonic Cooper, który - jak sama określiła - "skradł jej serce". Natomiast przyszli w innym celu - wymienić auto męża na nowy model, ponieważ kończył się już leasing. Klient zamówił samochód i jeszcze tego samego dnia zadzwonił do doradcy z pytaniem, czy Lexus który tak się spodobał żonie, jest dostępny "od ręki" - i był. Musieliśmy wszystko utrzymać w tajemnicy przed żoną. Wiedzieliśmy już, że będzie to prezent urodzinowy i w dniu wydania - oprócz szampana - samochód był wypełniony balonami w kolorze auta. Ponadto na klientkę czekał bukiet jej ulubionych kwiatów. Gdy klienci przyjechali dopełnić formalności odnośnie do pojazdu męża, zaprosiliśmy państwa do pokoju, gdzie stał prezent od męża, i cała załoga salonu odśpiewała "sto lat". Klientka była w ogromnym szoku i - jak twierdziła - nie spodziewała się ani takiego prezentu, ani takiego wydania - dodaje Lasocka.
Każdy salon ma swój zestaw prezentów, które przekazuje klientom podczas wydania auta. Za wszystkie dodatki, które zażyczy sobie klient, musi zapłacić ekstra.mJ

Miejsca

Zobacz także

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (104)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Hiszpański live cooking - Maciej Kamiński

340 zł
degustacja

Kolacja degustacyjna Transatlantyk - ostatni polonez na Batorym

350 zł
degustacja

Dinner in the Sky Trójmiasto

990 zł
degustacja

Najczęściej czytane

Inwestycje Deluxe

Gaja Park

Gaja Park

DORACO Investment

Gdańsk Żabianka, ul. Pomorska Mapa

30 do 175 m2
Powierzchnia
w budowie
Realizacja
Monolit

Monolit

7 ogłoszeń

Herzinvest

Straszyn, ul. Marsa Mapa

223 do 268 m2
Powierzchnia
zakończona
Realizacja