wiadomości - Moda & Uroda

stat

Nowości kosmetyczne pokazano w Yasumi Sopot

Goście spotkania w Yasumi Sopot.
Goście spotkania w Yasumi Sopot. fot. Lucyna Pęsik/ Trojmiasto.pl

W czwartek, w południe odbyło się spotkanie poświęcone nowościom kosmetycznym. W salonie Yasumi w Sopocie zebrało się grono kobiet chcących dowiedzieć się, w jaki sposób dbać o siebie z użyciem najnowszych technologii. Spotkanie uświetniły przysmaki kuchni japońskiej oraz prezenty kosmetyczne.Celem spotkania była prezentacja najświeższych trendów na rynku kosmetologicznym oraz integracja w kobiecym gronie. W nieformalnej atmosferze zaprezentowano nowości, które od dziś dostępne będą w salonie Yasumi w Sopocie. Zabieg, który miał swoją premierę, to wykonywany przy pomocy lasera carbo peel, czyli peeling węglowy. Oprócz nowoczesnego sprzętu, pokazano również serię kosmetyków do domowej pielęgnacji, które charakteryzują się naturalnym składem i elementami typowymi dla kosmetyków w stylu japońskim.

Zgromadzone panie przywitała twórczyni marki Yasumi, Zofia Bydałek, która opowiedziała o początkach biznesu oraz niespodziewanym sukcesie.

- Yasumi powstało 14 lat temu, a do jego powstania przyczyniły się moje prywatne problemy skórne i chęć pomocny innym kobietom, które borykają się z podobnymi rozterkami. Pierwszy gabinet otworzyłam w Kaliszu, a niedługo po nim, otwieraliśmy już kolejne. Obecnie w Polsce jest prawie 100 naszych salonów z czego jestem bardzo dumna. To, czym staramy się wyróżnić, to dbałość o to, żeby oferować klientkom najnowszy sprzęt, a wynika to z tego, że jestem pasjonatką nowych technologii - przekonywała założycielka salonu.
Po krótkim wstępie, nastąpił kluczowy moment spotkania, czyli prezentacja bezinwazyjnego zabiegu zwanego peelingiem węglowym. Goście mogli obserwować poszczególne elementy zabiegu pokazywanego na modelce. Największe jego atuty to specjalistyczna pielęgnacja i działanie antypollution, które ma za zadanie oczyścić naszą skórę. Reprezentanci marki zapewniają o skuteczności, mówiąc, że składniki aktywne dotleniają, odświeżają i chronią skórę przed wczesnym starzeniem, a także starają się zwalczać konsekwencje zanieczyszczonego środowiska, stresu, czy klimatyzacji, które wpływają na jakość naszej skóry.

O zabiegu i jego technologii opowiadała dr Agata Mańkowska, która jest ekspertem i praktykiem w laseroterapii wysokoenergetycznej.

- Klienci poszukują zabiegów, które przyniosą im spektakularne efekty, stąd taka popularność zabiegów laserowych. Ten sprzęt, który dzisiaj Państwu prezentujemy, to laser neodymowo-diodowy. Można powiedzieć, że działa mechanicznie powodując rozbicie barwnika na drobne cząstki. Dzięki temu można go stosować do usuwania makijażu permanentnego oraz tatuażu - opowiadała o sprzęcie dr Agata Mańkowska.
Dodając:

- Nakładamy na twarz pacjentki aktywny węgiel, który łączy się razem z martwym naskórkiem, wszystkimi zanieczyszczeniami, które mamy w powietrzu, a dodatkowo bardzo głęboko wnika w ujścia gruczołów łojowych. Aplikując laser na powierzchnię skóry powodujemy rozdrobnienie i ulotnienie się tego węgla wraz z zanieczyszczeniami. Drugim atutem tego zabiegu jest fakt, że stymuluje fibroblasty do produkcji nowego kolagenu. Dzięki temu uzyskujemy efekt oczyszczonej, jędrnej i wygładzonej skóry twarzy. I co najważniejsze - jest to metoda bezbolesna - zapewniała dr Agata Mańkowska.
Po prezentacji zapoznano panie z nową linią kosmetyków do pielęgnacji domowej. Składają się na nią: peeling, maski glinkowe do każdego rodzaju skóry oraz preparat liposomowy. Każda z uczestniczek mogła, dosłownie, na własnej skórze przekonać się jak działają te kosmetyki.

Spotkanie urozmaiciły przysmaki w stylu kuchni japońskiej. Na Panie czekały również upominki kosmetyczne oraz loteria wizytówkowa, w której nagrodami były vouchery do salonu Yasumi w Sopocie. Całe spotkanie przebiegało w swobodnej atmosferze, sprawiając tym samym, że uczestniczki chętnie wymieniały się opiniami na tematy związane z urodą.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (7)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze artykuły

wydarzenia