• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej

Julia Rzepecka
17 listopada 2020 (artykuł sprzed 2 lat) 
Zabiegi medycyny estetycznej są dostępne na rynku od ponad 20 lat. Zabiegi medycyny estetycznej są dostępne na rynku od ponad 20 lat.

Zabiegi medycyny estetycznej stają się coraz popularniejsze. Dzięki nieustannemu rozwojowi nowoczesnych technologii są bezpieczniejsze, bardziej skuteczne i mniej obciążają pacjentów. Na które z nich decydujemy się najczęściej i jak pandemia koronawirusa wpłynęła na działanie gabinetów?Gabinety medycyny estetycznej w Trójmieście


Czy korzystałe(a)ś z zabiegów medycyny estetycznej?

Kto z nas nie chciałby wyglądać cały czas pięknie, młodo i zdrowo? Coraz więcej czasu, wysiłku, pieniędzy i energii wkładamy w to, aby wyglądać jak najlepiej. Korzystamy ze specjalistycznych kosmetyków, śledzimy nowe produkty pojawiające się na rynku, szukamy nowych technik i metod dbania o swoje ciało. Niektórzy decydują się także na specjalistyczne zabiegi w gabinetach medycyny estetycznej.

Warto jednak zauważyć naszą rosnącą samoświadomość. Nie chodzi już teraz tylko o to, aby zrobić wrażenie na innych. Coraz częściej klienci, którzy korzystają z zabiegów, chcą podobać się samym sobie i czuć się dobrze w swojej skórze.

- Medycyna estetyczna jest zdecydowanie coraz bardziej popularna - mówi dr Kamila Skrętkowicz-SzarmachCentrum Dermatologii Ogólnej i Estetycznej Dermis. - Widać także wyraźny trend, którym jest dążenie do uzyskania naturalnych efektów. Chodzi o poprawę jakości skóry, zamiast o osiągnięcie efektu wielkich policzków czy wielkich ust, tego jest coraz mniej. Zwłaszcza że teraz, po 20 latach obecności medycyny estetycznej na rynku, można zauważyć, że niektóre zabiegi mogą tak stymulować skórę, że po latach wygląda ona nienaturalnie. Tak naprawdę wszystko w medycynie, również estetycznej, wymaga czasu. Zdarza się, że pojawiają się pacjenci ze zjawiskiem nadmiernego wypełnienia i staramy się to zniwelować. Jednak większość moich pacjentów poszukuje zdecydowanie naturalnych efektów.
Liczba dostępnych metod upiększania i odmładzania stale rośnie. W ofercie gabinetów dostępne są nie tylko zabiegi na twarz, ale oczywiście także na całe ciało. Sprawdzamy, które z nich są najpopularniejsze i dlaczego.

Toksyna botulinowaToksyna botulinowa, popularnie nazwana botoksem, to bez wątpienia najchętniej wybierany zabieg przez pacjentów. Polega na kilku drobnych wstrzyknięciach, które rozluźniają mięśnie odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek. Zabieg nie wymaga znieczulenia, a niedługo po nim można wrócić do codziennej aktywności. Stosowany jest najczęściej w celu korekcji zmarszczek czoła, zmarszczek międzybrwiowych oraz "kurzych łapek" wokół oczu. Efekty utrzymują się średnio od 4 do 6 miesięcy.

- Toksyna botulinowa jest zabiegiem numer jeden na całym świecie ze względu na dobry efekt, prostotę wykonania i niewygórowaną cenę - mówi dr Jacek TobołaCentrum Dermatologii, Medycyny Estetycznej i Chirurgii Skóry. - Jest obecny na rynku od 20 lat. Jest to zabieg powtarzalny, więc gdy pacjentki zaczną go wykonywać i im się spodoba, zwykle korzystają z niego przez lata.

Kwas hialuronowyKolejnym bardzo często wymienianym przez lekarzy zabiegiem jest wykorzystanie kwasu hialuronowego. To substancja, która występuje również naturalnie w organizmie. Jej kluczowa cecha to wiązanie cząsteczek wody. Odpowiada nie tylko za jędrność i gładkość skóry. Często wykorzystuje się go z powodzeniem także w zabiegach powiększających usta. Po wprowadzeniu kwasu hialuronowego w wargi stają się one pełniejsze, bardziej zmysłowe i gładkie. Efekty utrzymują się zwykle od 6 do 12 miesięcy. Stosuje się go także, podobnie jak botoks, na pierwsze oznaki starzenia.

 • Zabiegi medycyny estetycznej są dostępne na rynku od ponad 20 lat.
 • Zabiegi medycyny estetycznej są dostępne na rynku od ponad 20 lat.

MezoterapiaMezoterapia igłowa - na czym polega? Kiedy widać efekty?To jeden z najbardziej uniwersalnych zabiegów estetycznych. Można go wykonywać na bardzo wielu częściach ciała, zarówno na twarzy, szyi, dekolcie, ale także na dłoniach czy na przykład na skórze głowy, udach czy pośladkach. Dzięki dostarczeniu substancji odżywczych i stymulujących wzrasta metabolizm komórek, skóra sprawia wrażenie młodszej, dobrze odżywionej, napiętej i wypoczętej. W przypadku cellulitu zabieg prowadzi do ujędrnienia tkanek i znacznego zredukowania efektu "skórki pomarańczowej". Zabieg wykonuje się za pomocą głowicy zakończonej mikroigiełkami - oprócz wprowadzania substancji pod skórę nakłucia pobudzają skórę do regeneracji. Efekty mogą utrzymać się przez kilka miesięcy, a nawet lata.

- Kobiety zauważają pierwsze oznaki upływu czasu zwykle około 35. roku życia. Są to na przykład przebarwienia czy wpływ słońca na naszą skórę. Wtedy też często zaczynają korzystać z naszych usług. Natomiast najczęściej do mojego gabinetu trafiają kobiety około 40-50 roku życia i to jest największa grupa. Mam wrażenie, że coraz młodsze osoby do nas przychodzą, to jest nowe zjawisko. Jeśli chodzi o mężczyzn, zawsze była grupa mężczyzn odważnych, których te dziedziny interesowały. Nie powiedziałabym, że widzę więcej mężczyzn. Raczej więcej młodych kobiet - mówi dr Kamila Skrętkowicz-Szarmach.

LipofillingLipofilling, czyli inaczej przeszczep tkanki tłuszczowej, to zabieg polegający na pobraniu tkanki z okolic brzucha, ud czy kolan i przeszczepieniu jej w inne miejsce na ciele, np. twarz, pośladki czy biust. Zabieg ma dość niskie ryzyko powikłań i cechuje go brak występowania alergii, a także stosunkowo krótki czas wykonania oraz rekonwalescencji. Efekty widoczne są po kilku dniach. Skóra wygląda młodziej i jest jędrniejsza. Obszar poddany zabiegowi zwiększa też swoją objętość. Takie zabiegi, które wykorzystują tkanki własne pacjenta, lekarze wskazują jako bardzo przyszłościowe.

- Jeśli miałbym wskazać jakieś trendy czy zabiegi, które będą zyskiwały na popularności, myślę, że będzie to właśnie wykorzystanie własnych tkanek - mówi dr Mikołaj Pernak z gabinetu chirurgii kosmetycznej i laserowej Dr Pernak. - Przeszczepy tkanki tłuszczowej, komórek macierzystych to są zabiegi, które są najbardziej naturalne efekty i przez to są coraz chętniej wybierane.

Radiofrekwencja mikroigłowaZabieg polega na mikronakłuciach skóry i jej jednoczesnej stymulacji energią fali radiowej. Zwiększa napięcie, gęstość skóry i może być stosowany w wielu przypadkach. Często wybierany jest, aby wykonać korektę zwiotczałych policzków, ale także likwiduje blizny (również po trądziku) oraz rozstępy i cellulit. Wykonuje się go w kilku seriach z odstępami i nie wymaga rekonwalescencji. Zabiegowi można poddawać się przez cały rok - światło słoneczne ani opalenizna nie są przeciwwskazaniem do jego wykonania. Ponieważ emisja ciepła odbywa się pod skórą, z zabiegu korekcji blizn mogą także korzystać osoby ze skłonnością do przebarwień, w przypadku których inne zabiegi laserowe są przeciwwskazane.

 • Zabiegi medycyny estetycznej są dostępne na rynku od ponad 20 lat.
 • Zabiegi medycyny estetycznej są dostępne na rynku od ponad 20 lat.
Jak przygotować się do wizyty w gabinecie medycyny estetycznej? Jakie są podstawowe kroki, o których należy pamiętać?

- Jeżeli przychodzi się na konsultację estetyczną, przede wszystkim nie można być przeziębionym lub chorym - mówi dr Kamila Skrętkowicz-Szarmach. - To zawsze wyklucza możliwość przeprowadzenia zabiegu. To może sprawić między innymi, że powstaną na przykład większe siniaki, a tkanki nie zregenerują się tak szybko. Pacjent musi być zdrowy, z wyregulowanymi hormonami, jeżeli ma na przykład Hashimoto. Zabiegi są przeciwwskazane też u osób z nowotworami. Czasem pacjentki przychodzą do nas po chemioterapii, ale muszą być już po zakończeniu leczenia. Przychodzą też osoby, które mają aktywny trądzik i chciałyby się go pozbyć. W takim przypadku najpierw trzeba wybrać się do dermatologa, który zaleci leczenie. Dopiero potem można przyjść do nas, kiedy zmiany skórne są już wyleczone. Ja zawsze przeprowadzam z pacjentami konsultację estetyczną, ponieważ klienci często nie mają świadomości, co mogą zrobić.
Jak mówią lekarze, mijający rok był wyjątkowy. Nie tylko nie przyniósł zbyt wielu nowinek technologicznych, ale także - ze względu na pandemię koronawirusa - zmienił pracę w gabinetach.

- Ten rok był właściwie martwy. Nie odbyły się żadne kongresy, żadne zjazdy czy prezentacje, na których zawsze pojawiały się jakieś nowe technologie, na które warto było zwrócić uwagę. Klientów jest też zdecydowanie mniej w ostatnich miesiącach. Często odwołują umówione wizyty, ponieważ mieli kontakt z kimś zarażonym albo są na kwarantannie. Wcześniej, w okresie wakacyjnym, prawie w ogóle tego nie odczuwaliśmy, natomiast teraz od ponad miesiąca, odkąd pandemia przyspieszyła, coraz więcej osób choruje i wizyty są odwoływane - mówi dr Jacek Toboła.
- Dopóki nie pojawił się koronawirus, tendencja była wzrostowa - dodaje dr Mikołaj Pernak. - Teraz musimy wykonywać wszystko ze zwiększonym rygorem sanitarnym, możemy też mniej pacjentów przyjąć, ponieważ między wizytami muszą być większe odstępy. W tej chwili przed każdą wizytą mierzona jest temperatura, nie można również być przeziębionym, dbamy o to, aby wzajemnie się nie zarażać. Do mniejszych zabiegów nie wymagamy obecnie testów, ale przy dużych zabiegach robimy testy na koronawirusa.
Chociaż ostatnie miesiące nie przyniosły zbyt wielu nowości, można jednak wskazać pewne trendy, na które warto zwrócić uwagę w przyszłości.

- Zabiegi, które można wytypować jako obiecujące, to peptydy biomimetyczne - mówi dr Jacek Toboła. - To nowość często łączona z kwasami, czasem pojawia się w kosmetykach. Jeśli się nie mylę, La Prairie była pierwszą firmą, która pracowała nad tymi peptydami. Myślę, że przyszłość to także wykorzystanie komórek macierzystych. Jednak to wciąż dopiero raczkuje.

Miejsca

Zobacz także

Opinie (24) ponad 10 zablokowanych

 • (3)

  Ja wolę się starzeć bez botoksów.A tak potem strasznie sztucznie to wygląda,spójrzmy na wiecznie młodego Ibisza,Radka Majdana z doklejonymi włosami czy Travoltę z peruką.

  • 21 16

  • Tak długo młody dopóki staje.

   • 3 1

  • Spoko

   Włosy tez sobie chętnie przeszczepie jak je stracę .

   • 3 1

  • Nie lepiej wyglądać jak Fredek Kiepski !!!

   • 4 0

 • (5)

  Co polecacie na pierwsze "kurze łapki"? Tak żeby napiąć i nawilżyć skórę?

  • 5 5

  • botoks

   • 4 1

  • polecam

   mezoterapia + celowana pod oczy - działa cuda. polecam

   • 4 3

  • mezoterpia ale dobrym preparatem

   np sunekos :)

   • 3 2

  • Porada

   Botoks

   • 3 1

  • Natrzeć octem tak długo aż rozumu przybędzie .

   • 7 7

 • Te wszystkie nadąsane pindzie wojujące swiat swoim wygladem, znane między innymi z czekoladowych szejków na jachcie w Dubaju ;) chyba nie rozumieja czym jest sie godnie starzec;) Potem jestescie i tak podmieniane na mlodsze, i zeby zyc bez 8godzin pracy w biedrze wolicie rokse;)

  • 13 13

 • (4)

  a mozna to zaprezentowac na pacj.50+,ciekawe czy taki sam efekt jak tej mlodej modelce...?

  • 12 3

  • Zupełnie jak bym oglądał reklamę maszynek do golenia w której występuje facet bez zarostu i jednym ruchem osiąga gładką ogoloną

   buzię.

   • 9 1

  • Wq (2)

   Dojrzałe Panie cenią sobie dyskrecje ,nie maja zapędów modelek. Dlatego zawsze młodzi na zdjęciach .A efekty zapewniam są ,nie ma czegoś takiego jak dobre geny ,za to dobry lekarz medycyny estetycznej .

   • 4 4

   • (1)

    I wydawanie wielkich pieniędzy z 3 mc efektem .Nie Dziękuję !

    • 2 2

    • Zależy kto robił ,kosmetyczka kosmetolog wątpliwej jakości preparatem ale skoro liczy się tylko cena, to nie Biedronka .Jakość ma swoją cenę !! Tylko doswiadczony lekarz zapewni długotrwały efekt !

     • 2 2

 • Tylko zrobione usta (1)

  I doklejone rzensy

  • 6 7

  • Usta

   Dżesiko wróć do szkoły i naucz się ortografii , a później przyklej sobie sztuczne szczotki i zrób rybie wary ! Zapewniam od tego nie będziesz ładniejsza . Facet

   • 4 4

 • Zabiegi medycyny estetycznej są dostępne na rynku od ponad 20 lat.

  No, czyli tyle co ta młoda dziewczyna na zdjęciu. Tyle w temacie

  • 5 1

 • Botoks miejsc intymnych

  Polecam gorąco Zmienia się wiele punktów widzenia

  • 2 5

 • Mezoterapia

  Taka jest że ten zabieg robi cuda na cellulit, ale jednak jak się nie zmieni nawyków żywieniowych i swojego jadłospisu to niestety, ale prędzej czy później ten cellulit wróci. To jest szybka opcja na to by się go pozbyć, ale to nie jest tak, że dobrze zrobiony zabieg będzie działał na na zawsze. Zwłaszcza jeżeli się dalej nie będzie prawidłowo dbało o skórę. Sama miałam robioną mezo na uda i biodra. Cellulitu nie ma, ale nadal patrze na to co jem, ćwiczę w domu, robie sobie drenaż limfatyczny, nakładam vialise lifting effects, robię peelingi z kawy, cukru/soli i oliwy, zimne prysznice. Zabiegi zakończyłam ok. rok temu i właśnie przez zmianę trybu życia nic nowego mi się nie pojawia.

  • 1 1

 • (1)

  mnie nie stać, także po domowemu muszę sobie radzić z ochlapłym biustem po karmieniu hahaha. jest dobrze i będzie jeszcze lepiej bo widzę że trzymanie rygoru się opłaca haha.

  • 0 0

  • Jeżeli masz domowe sposoby to się nimi podziel, bo może coś nowego mi poradzisz. Też tylko w taki sposób się teraz ratuję, bo widzę, że takie codzienne ćwiczenia po 30 minut robią wiele. Poza tym jeszcze staram się masować dłoniami i nakładać frashe. Z innych rzeczy to jeszcze jak mam czas to staram się zrobić czasem peeling i zimny prysznic, ale przy dziecku jak wiadomo - znaleźć chwile jest MEGA ciężko ahahaha.

   • 0 0

 • zmarszczki

  W moim przypadku mezoterapia raz do roku, a na co dzień Serum Antiaging od konopiafarmacja.
  Tylko prepararty z fitosubstancjami, a nie chemiczne mieszanki, które robią dużo szkody i z czasem skóra jeszcze gorzej wygląda, to serum spłyca tak o 45 % ,a z mezoterapią spokojnie o 65 % ja jestem zadowolona.

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

#Luksus czasu

250 zł
spotkanie

Degustacja win od Castello del Terriccio

549 zł
degustacja

Najczęściej czytane