stat
Impreza już się odbyła

Mercure Fashion Night by by Patryk Wojciechowski

Przed nami kolejna - 13. edycja wyjątkowego cyklu pokazów Mercure Fashion Night, który po dwóch latach powraca do serca Gdańska - hotelu Mercure Gdańsk Stare Miasto. Tym razem w stylowych wnętrzach hotelu swoje projekty w trzech nowych odsłonach zaprezentuje projektant Patryk Wojciechowski. Pokaz odbędzie się już 9 maja, galę poprowadzi dziennikarka Paulina Sykut-Jeżyna.

Relacja z imprezy

1 - 31 sierpnia 2020, godz. godz., 13:00, (z, ot

bilety 23 zł
ulgowy 15 zł
Kup bilet
sie 16

niedziela, godz. 16:00

Online
Wstęp wolny
Mercure Fashion Night
Zapoczątkowany w 2016 roku projekt obejmuje pokazy mody, których celem jest promowanie polskich projektantów i lokalnej kultury poprzez unikalne doświadczenie łączące modę ze sztuką użytkową, rozrywką i designem. Najbliższa edycja MFN odbędzie się w hotelu Mercure Gdańsk Stare Miasto we współpracy z Patrykiem Wojciechowskim, młodym projektantem z Trójmiasta. Nie jest to przypadkowe połączenie. Mercure wspiera zarówno doświadczonych artystów, jak i lokalne talenty czy młodych projektantów. Właśnie poprzez modę wydarzenia MFN odpowiadają o swoich inspiracjach i lokalności w połączeniu z ludźmi i miejscami, w których znajdują się hotele Mercure. Dotychczas, w ramach Mercure Fashion Night, odbyło się 12 spotkań w Europie Wschodniej - w Polsce na Węgrzech i w Czechach. Będzie to już kolejna odsłona MFN w Gdańsku, bowiem hotel Mercure Gdańsk Stare Miasto był już gospodarzem pokazu Doroty Goldpoint.

MFN by Patryk Wojciechowski
Patryk Wojciechowski to młody projektant pochodzący z Gdyni, absolwent projektowania ubioru na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, finalista drugiej edycji Project Runway. Jego styl cechuje różnorodność i niepowtarzalność tkanin w połączeniu z minimalistycznymi formami. Podczas pokazu 9 maja zaprezentuje połączenie nieoczywistych faktur, motywów i koloru oraz inspiracji czerpanych z wielu dziedzin otaczającej go rzeczywistości. Mercure wspiera młode talenty Współpraca z Patrykiem Wojciechowskim wpisuje w realizowaną w 2019 roku współpracę partnerską marki Mercure z Międzynarodową Szkołą Kostiumografii i Projektowania Ubioru. W ramach wspólnych działań, w kwietniu odbył się dedykowany absolwentom MSKPU Mercure Fashion Night, trwa również konkurs na inspirowany lokalnie uniform hotelowy.

Hotel Inspirowany Gdańskiem
Mercure Gdańsk Stare Miasto, znajdując się w samym sercu Miasta, inspirowany jest historią dawnego Gdańska, która jest odzwierciedlona w wystroju hotelu - ozdobnych rzygaczach, kamieniczkach, kolorystyce nawiązującej do budynków, wykładzinie imitującej brukowane uliczki. Piękny widok z okien pokoi roztacza się z jednej strony na Stare Miasto, a z drugiej - na stocznię i Europejskie Centrum Solidarności.

Partnerzy
O odpowiednią oprawę pokazu zadbają Partnerzy wydarzenia. Pierwszym z nich jest firma odzieżowa Lavard, która przygotowała dla gości niespodzianki. Wśród wystawców znajdziemy również lokalnych twórców - znaną z pięknych dodatków Edytę Kleist, tworzącą niespotykaną biżuterię - Anję Coraletti oraz słynącą z oryginalnych akcesoriów - markę Mana Mana. Gdański K&L Salon Expert zadba o odpowiednie fryzury modelek, a o make-up - Patrycja Kiełczewska z Novotel Gdańsk Centrum. Wśród Partnerów znajduje się również młoda polska marka biżuterii modowej tworzonej z myślą o podkreślaniu złożonej kobiecej osobowości - marka LORUS. W swojej ofercie posiada stylowe zegarki, a w trakcie pokazu ozdobi stylizacje modelek.

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

wydarzenia

Najnowsze artykuły