Luksusowy Quadrille w zabytkowym pałacu


XVIII-wieczny zespół pałacowo-parkowy przy ul. Folwarcznej w Orłowie zobacz na mapie Gdyni zmienił się w elegancki obiekt w stylu boutique - Quadrille conference & spa. Absolwenci gdyńskiego I Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego, które mieściło się w murach tego zabytkowego pałacu, mogą być zaskoczeni widząc metamorfozę, jaką przeszedł obiekt.- Odbiór budynku zakończył się pozytywnie, a pierwsi goście pojawią się u nas na przełomie kwietnia i maja. Już teraz zachęcamy do kontaktu w celu rezerwacji miejsc. Nasza oferta na weekend majowy oparta będzie na atrakcyjnych cenach pakietów łączących zabiegi spa i noclegi - informuje Ewa Podlaska, manager Quadrille.

Strefa spa & wellness oferuje innowacyjne zabiegi wykorzystujące najnowsze technologie i urządzenia, które w Trójmieście były dotychczas trudno dostępne. Na pierwszą wizytę można wybrać się już w marcu.

Goście mają do wyboru jeden z 12 luksusowych apartamentów. Warto odwiedzić wszystkie, ponieważ każdy jest urządzony na swój własny, niepowtarzalny sposób. Znajdują się tu nawiązania do kultury orientu i stylu współczesnej Japonii. Jest apartament z akcentem portugalskim, w którym wykorzystano płytki azulejos, tworzone ręcznie i malowanie różnokolorowymi szkliwami.

W wielu miejscach pozostawiono klasyczny wystrój pałacu, ale styl butikowy umożliwia łączenie elementów dawnych ze współczesnymi, imitującymi te historyczne.

Materiały wykorzystane do wystroju wnętrz zostały zamówione u najbardziej renomowanych dostawców. Tapety pochodzą od producenta, który dostarczył je m. in. do dekoracji wnętrz Pałacu Buckingham w Londynie i Białego Domu w Waszyngtonie. Znajdujące się w apartamentach łóżka doczekały się rekomendacji samej królowej angielskiej Elżbiety II.

Wykładziny, kafle, instalacje świetlne, lampy, meble - wszystko to zostało zaprojektowane na zamówienie. Najdrobniejsze elementy wybrały same właścicielki, Anna i Martyna Górskie, w ścisłej współpracy z architekt Magdaleną Czauderną. Decyzje dotyczące wyglądu poszczególnych apartamentów podejmowały mając wspólną wizję.

- To do nas należy ostateczna decyzja, jak ma wyglądać poszczególny apartament. Szukałyśmy natchnienia podróżując, podczas rozmów z przyjaciółmi. Wiemy, że oddałyśmy temu miejscu cały nasz czas i serca - mówią właścicielki i odpowiedzialna za projekt Magdalena Czauderna.

W kreacji Quadrille mieli udział również trójmiejscy artyści. Jeden z apartamentów będzie wprost nawiązywał do "Alicji w krainie czarów" zinterpretowanej przez Tima Burtona. Jego wnętrze zaprojektowali Ewa i Arkadiusz Hronowscy, właściciele sopockiego klubu.

Pomysł na stworzenie bajkowego miejsca zrodził się podczas sesji zdjęciowej, która odbyła się w jeszcze starych, opuszczonych pomieszczeniach pałacu. Autorką obrazów - zdjęć, była znana i doceniana nie tylko w Polsce trójmiejska artystka Sylwia Makris.

- Nasze wystylizowane portrety były baśniowe, tajemnicze. Otaczał nas mrok, który tym bardziej wydobywał piękno wykorzystanych w stylizacji detali, takich jak biżuteria i elementy stroju - wspomina Martyna Górska. - W aranżacji Quadrille chciałyśmy oddać atmosferę tej wyjątkowej dla nas sesji oraz nawiązać do książki z naszego dzieciństwa.

Nazwa - Quadrille - to po polsku kadryl, czyli taniec, jaki w "Alicji w krainie czarów" tańczyli Żółwiciel i Gryfon z homarami. Z kolei nazwa funkcjonującej tu restauracji "Biały królik" nawiązuje do postaci przewodnika Alicji po baśniowym świecie. Hol wejściowy ozdabia m.in. czarno-biała posadzka nawiązująca do partii szachów rozgrywanej przez bohaterów opowieści. Znajdujące się w nim lustra i wzory dające wrażenie zaburzenia percepcji, tworzą bajkową iluzję, jak ze świata czarów.

Do dyspozycji gości będą cztery zróżnicowane kolorystycznie sale restauracyjne, sala pałacowa oraz bar "10/6". Szef restauracji "Biały królik" kucharskie szlify zdobył w takich miejscach jak Sheraton Sopot, Maaemo w Oslo (dwie gwiazdki w przewodniku Michelin) oraz Social Eating House w Londynie (jedna gwiazdka Michelin).

- Marcin Popielarz stawia na regionalność i wykorzystanie tradycyjnych receptur z Pomorza - mówi Anna Górska. - Proponuje różne techniki gotowania i obróbki potraw. Warzywa, sery, miody, mięsa i ryby. Wszystkie składniki w jego kuchni są zdrowe, pełnowartościowe i pochodzą z pobliskich gospodarstw.

Nowocześnie wyposażona sala konferencyjna oraz 21 pokoi klasy biznes, dostępnych w niższej niż apartamenty cenie, to propozycja dla szukających miejsca na spotkanie formalne i służbowe.

- W obecnej chwili mamy już rezerwacje sal na przyjęcia komunijne, wesela oraz rocznice ślubu - mówi Ewa Podlaska. - Zgłaszają się do nas osoby poszukujące eleganckich i efektownie zaaranżowanych wnętrz. Chcą zorganizować ważne w ich życiu wydarzenie, w pięknym otoczeniu, a to właśnie główny atut Quadrille. Jest to miejsce dla osób z wyobraźnią, szukających inspiracji, ceniących oryginalność i luksus.

Więcej szczegółów na temat obiektu, kompleksu SPA oraz zespołu pałacowo-parkowego w Orłowie można znaleźć na stronie www.facebook.com/quadrillegdynia oraz quadrille.pl

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie (10) 1 zablokowana

 • Mieszkam z żoną niedaleko i widzę jak przebiegają prace. Przyznaję, że robi wrażenie.

  • 27 4

 • Hotel wygląda przepięknie, bardzo ciekawe wnętrza.

  • 11 7

 • Uwielbiam te sponsorowane artykuły takich miejsc, które pisze się specjalnie tak by stworzyć otoczkę, że pożądane, już zarezerwowane na 5 lat do przodu aby marketingowo podkręcić...

  • 5 9

 • Wstyd (1)

  Czy naprawde nie macie nic do zaoferowania poza francuskojezycznną nazwą?
  Wstyd, wstyd, wstyd.

  • 10 6

  • Mają, tylko trzeba miejsce odwiedzić!

   Mają do zaoferowania bardzo dużo, proponuję miejsce odwiedzić ;)

   • 0 1

 • Rewelacja

  Jak dla mnie pałac wygląda super!!!

  Szkoda, że tylko prywatny inwestor jest wstanie wyremontować w Polsce zabytek :(

  Polecam gorąco :D

  • 2 0

 • Sprytne

  Zabawne w jak pozytywnym świetle obecnie wypowiadają się osoby, które wcześniej bardzo mocno krytykowały sposób nabycia pałacu. Ciekawym jest jak mocno "Filmówka" musiała zdewastować obiekt żeby konserwator w końcu dał za wygraną i zezwolił na kompletną metamorfozę budynku. Każdy kto chodził do ALO na folwarczną zapewne pamięta charakterystyczny fetor dobywający się z łazienki od strony wrocławskiej co spowodowane było wadliwą kanalizacją i to że nic szkoła nie mogła w tej sprawie zrobić ze względu na sprzeciwy konserwatorów - a tu proszę luksusowe SPA. Winszuję sprytu Panu Górskiemu. Mam nadzieję że odwiedzę rychło przybytek i nie będę musiał płakać po sali balowej na piętrze.

  • 2 0

 • Jestem Ciekaw?

  A ja jestem ciekawy jak może działać Hotel na terenie gdzie miejscowy plan zagospodarowanie przestrzennego nie dopuszczę takie formy działalności a tylko usługi publiczne takie jak usług nauki, oświaty i wychowania oraz
  kultury.

  • 9 0

 • Przepiękne miejsce!

  Byłem, widziałem miejsce i otoczenie na prawdę robi wrażenie!

  • 2 0

 • Clowna mi brakuje do tego całego aranżu...

  Raz mi się coś podoba, innym ujęciem - nie mam zdania. Ale w końcu jestem laikiem...
  Na pewno Pani Magda włożyła w projekt dużo pracy/wiedzy/czasu/nerwów. Szacun i gratulacje!!!

  • 0 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Kolacja charytatywna WOŚP Hilton
Kolacja charytatywna WOŚP Hilton
degustacja, imprezy i akcje charytatywne
sty 29
sobota, g. 18:00
Gdańsk, Hotel Hilton

Ogłoszenia polecane

Inwestycje Deluxe

Apartamenty willowe Cumowników

Apartamenty willowe Cumowników

Kameralnie

Gdynia Orłowo, ul. Cumowników

128 do 128 m2
Powierzchnia
zakończona
Realizacja
Apartamenty willowe Zacisze

Apartamenty willowe Zacisze

Kameralnie

Sopot Górny Sopot, ul. Zacisze

117 do 117 m2
Powierzchnia
zakończona
Realizacja
Wzgórze Zielenisz

Wzgórze Zielenisz

Hossa

Gdynia Wiczlino, ul. Bernarda Myśliwka

197 do 265 m2
Powierzchnia
planowana
Realizacja