wiadomości - Jachty

stat

Luksusowe jachty na pokładzie statku "Statengracht"

Załadunek jachtów zbudowanych przez stocznię Galeon Yachts. Materiał portalu gospodarkamorska.pl i Portu Gdańsk.


W Porcie Gdańsk odbył się widowiskowy załadunek. Statek "Statengracht" przypłynął po jachty motorowe zbudowane przez stocznię Galeon Yachts. Luksusowe jednostki są właśnie w drodze do Baltimore.Choć według szacunków Boston Consulting Group rynek odzieży i dóbr luksusowych z powodu koronawirusa może się skurczyć o 370 mld dolarów, to - jak widać - nie wszyscy się muszą obawiać. W ostatnich dniach stocznia Galeon Yachts ze Straszyna znów wysłała do Stanów Zjednoczonych luksusowe jachty motorowe. Tym razem trzy, a każda taka jednostka to od 6 do 8 mln złotych netto w zależności od konfiguracji.

Po ładunek przypłynął statek o nazwie Statengracht. Armatorem na tej regularnej linii między Gdańskiem a Stanami Zjednoczonymi jest Spliethoff - czołowy morski przewoźnik morski. Na statku, w zależności od aktualnej potrzeby odbiorcy, znajduje się od jednego do piętnastu jachtów, wysyłanych raz w miesiącu. Tym razem załadowano trzy jachty typu Galeon FLY, z których najdłuższy ma ponad 20 metrów długości. Statek z Portu w Gdańsku z ładunkiem udał się do Baltimore. Rejs potrwa około trzech tygodni.

Stocznia Galeon Yachts powstała w 1982 roku i jest prywatnym przedsiębiorstwem specjalizującym się w produkcji luksusowych jachtów oraz łodzi motorowych. Firma zatrudnia obecnie ponad 1,4 tys. pracowników oraz dysponuje 35 tys. m kw. hal produkcyjnych i montażowych. Siedziba firmy jest w Straszynie, ale firma ma też fabrykę z mariną i dostępem do morza w Wiślince.

Opinie (18) 5 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze artykuły