• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Luksusowa podłoga to nie tylko drewno

Joanna Stolp
7 lutego 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (22)
W ostatnich latach wzrasta popularność mikrocementu. Mikrocement jest łatwy w utrzymaniu czystości i myciu, a brak łączeń i gładka powierzchnia sprawiają , że nie gromadzą się pomiędzy nim zanieczyszczenia. W ostatnich latach wzrasta popularność mikrocementu. Mikrocement jest łatwy w utrzymaniu czystości i myciu, a brak łączeń i gładka powierzchnia sprawiają , że nie gromadzą się pomiędzy nim zanieczyszczenia.

Podłoga jest istotnym elementem wykończenia każdego wnętrza: wpływa na ostateczny efekt wizualny i kwestie użytkowe. W luksusowych aranżacjach największą popularnością cieszą się podłogi drewniane, ale w ostatnich latach rośnie też zainteresowanie panelami winylowymi, kaflami wielkoformatowymi oraz mikrocementem.

Jaki rodzaj podłogi masz w swoim mieszkaniu lub domu?

W przypadku luksusowych podłóg we wnętrzach prywatnych często pierwszym wyborem są podłogi drewniane: proste i naturalne deski, jodełki klasyczne, francuskie czy węgierskie, a także parkiety. Chociaż różnią się efektem, każde z nich ma swoje grono zwolenników. Doceniane są przede wszystkim za właściwości techniczne, naturalny wygląd i ponadczasowość.

- W ostatnich latach zauważamy tendencję do wyboru desek i jodełek. Parkiety, chyba ze względu na komunistyczne skojarzenia, wybierane są zdecydowanie rzadziej. Dominującym gatunkiem drewna jest dąb, zarówno z uwagi na walory użytkowe, jak i szerokie możliwości barwienia. Dąb wdzięcznie przyjmuje pigmenty jasne i ciemne, które dodatkowo pięknie podkreślają usłojenie drewna - wyjaśnia Jolanta BodziuchWoodex.

Piękne fotele. Sprawdzamy trendy • Deska postarzana
 • Parkiet
 • Jodełka klasyczna postarzana
 • Jodełka francuska
 • Jodełka francuska

Podłogi drewniane niezmiennie w modzieZwolennicy drewnianych podłóg doceniają ich właściwości techniczne, naturalny wygląd i ponadczasowość.

- Podłogi drewniane są synonimem dobrego gustu oraz luksusu, również w znaczeniu ekonomicznym. Jeśli decydujemy się na podłogę drewnianą, wybierzmy produkt od sprawdzonego producenta oraz - co jest szczególnie istotne - z profesjonalnym montażem - radzi Gabriela SpicaPrestige Decor.
Przy wyborze podłogi drewnianej warto zwrócić uwagę na klasyfikację. Wyższe klasy, chociaż są droższe, mogą tracić swój drewniany urok ze względu na eliminowanie pewnych cech podczas selekcji drewna. Podłogi drewniane dają też wiele możliwości wykończenia. Na rynku znajdziemy bowiem podłogi drewniane szlifowane na gładko, szczotkowane, w przypadku których struktura drewna jest odczuwalna w dotyku, a także postarzane.

- W przypadku podłóg postarzanych nie widać na nich znamion użytkowania, a wszelkie przypadkowe uszkodzenia nie kolą w oko, a wręcz uszlachetniają podłogę - dodaje Jolanta Bodziuch.
Możemy też wybrać podłogi drewniane wykończone lakierem lub olejowoskiem. Te drugie wymagają regularnej pielęgnacji, która przedłuża ich żywotność. Lakier nie wymaga dodatkowych zabiegów, ale przy intensywnej eksploatacji może potrzebować szlifowania i ponownego lakierowania.

- Po olejowoski klienci sięgają chętniej. Myślę, że to wynika nie tylko z uwagi na łatwość samodzielnej pielęgnacji, ale i faktu, że oleje są bardziej naturalne, pozwalają drewnu oddychać, a odczuciowo takie powierzchnie są cieplejsze od lakierowanych - tłumaczy Jolanta Bodziuch.
Niezależnie od tego, który wariant powłoki zabezpieczającej wybierzemy, warto używać do pielęgnacji podłóg specjalnych preparatów tak, byśmy mogli cieszyć się pięknym efektem przez lata.

Podłogi w Trójmieście - dobre salony


Panele winylowe są łatwe w utrzymaniu czystości, wodoodporne i niezbyt podatne na uszkodzenia czy zarysowania. Panele winylowe są łatwe w utrzymaniu czystości, wodoodporne i niezbyt podatne na uszkodzenia czy zarysowania.

Panele winylowe- Mimo wielu zalet drewna coraz chętniej sięgamy po podłogi mniej wymagające, w tym panele winylowe. Sprawdzają się zarówno w domach, jak i przestrzeniach publicznych: gabinetach, kancelariach, restauracjach. W wierny sposób mogą odwzorowywać naturalny kamień, drewno czy beton - wyjaśnia Gabriela Spica.
Panele winylowe są łatwe w utrzymaniu czystości, wodoodporne i niezbyt podatne na uszkodzenia czy zarysowania, dlatego nie musimy się martwić, że np. mokre obuwie zostawi na nich trwałe ślady, a kamyk w podeszwie buta zarysuje podłogę. Co istotne, panele winylowe są stabilne. Oznacza to, że ich wymiar nie zmienia się w zależności od warunków, w których się znajdują.

Popularność tego rozwiązania zwiększa bogata oferta producentów, którzy chętnie proponują wysokiej jakości produkty, które trudno odróżnić od imitowanych materiałów.

Wielkoformatowe kafleCoraz częściej decydujemy się też na kafle w innych pomieszczeniach niż kuchnie czy łazienki. Za tym rozwiązaniem przemawiają bardzo często względy praktyczne. Są łatwe w utrzymaniu czystości, świetnie sprawdzają się przy zwierzętach domowych i bez problemu możemy je stosować na ogrzewanie podłogowe.

Rozwiązania proponowane w ostatnich latach pozwalają jednak połączyć funkcjonalność z efektem wizualnym. Największą popularnością cieszą się wielkoformatowe egzemplarze, które pozwalają stworzyć spójną optycznie i jednolitą powierzchnię.

 • Mikrocement jest świetnym przewodnikiem cieplnym przy ogrzewaniu podłogowym. Jest trwały i może służyć przez wiele lat, ale w razie potrzeby możemy szybko naprawić ewentualne uszkodzenia.
 • jest świetnym przewodnikiem cieplnym przy ogrzewaniu podłogowym. Jest trwały i może służyć przez wiele lat, ale w razie potrzeby możemy szybko naprawić ewentualne uszkodzenia.

Podłoga z mikrocementuPopularnym w ostatnich latach materiałem wykończeniowym na podłogi jest mikrocement. Uznanie zyskał nie tylko we wnętrzach prywatnych, ale i miejscach użyteczności publicznej. Nic dziwnego, bowiem lista zalet jest dość imponująca.

Mikrocement jest łatwy w utrzymaniu czystości i myciu, a brak łączeń i gładka powierzchnia sprawiają, że nie gromadzą się pomiędzy nim zanieczyszczenia. Jest wykonany ze składników przyjaznych środowisku. Dobrze sprawdza się w mieszkaniach alergików i jest bezproblemowy także przy użytkowaniu przez zwierzęta domowe. Nadaje się także do pomieszczeń mokrych. Dzięki temu, że tworzy cienką warstwę, jest świetnym przewodnikiem cieplnym przy ogrzewaniu podłogowym. Jest trwały i może służyć przez wiele lat, ale w razie potrzeby możemy szybko naprawić ewentualne uszkodzenia. Pod względem wyglądu najlepiej pasuje do nowoczesnych, monochromatycznych lub loftowych przestrzeni.

Zanim się na niego zdecydujemy, pamiętajmy jednak, że ma mniejszą odporność na zarysowania niż gres czy spiek ceramiczny, a jego wykonanie możliwe jest wyłącznie przez wyspecjalizowaną ekipę. To rozwiązanie dla tych, którzy są w stanie zdecydować się na efekt kolorystyczny i strukturalny możliwy do przewidzenia w 90 proc. Dopiero po wylaniu mikrocementu widzimy, jak w pełni się prezentuje.

Zobacz także

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (22)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Il Palagio Trudi Styler i Stinga

650 zł
degustacja

Otwarcie Lobster House Gdańsk

dni otwarte

Dinner in the Sky Trójmiasto

990 zł
degustacja

Najczęściej czytane