• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Lipofilling, czyli przeszczep własnego tłuszczu, coraz bardziej popularny

Joanna Stolp
9 listopada 2023, godz. 12:30 
Opinie (6)
Przeszczep tłuszczu to aktualnie jeden z najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej. Najczęściej pobrany tłuszcz wykorzystywany jest w obrębie twarzy. Przeszczep tłuszczu to aktualnie jeden z najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej. Najczęściej pobrany tłuszcz wykorzystywany jest w obrębie twarzy.

Przeszczep tłuszczu, czyli lipofilling, chociaż u niektórych wzbudza nadal kontrowersje, należy do najbardziej naturalnych zabiegów medycyny estetycznej. Z roku na rok lipofilling cieszy się też coraz większą popularnością. Wykonuje się go jednak nie tylko ze względów estetycznych, ale także w celu stymulacji i rewitalizacji skóry, do zabiegów trychologicznych oraz ortopedycznych.

Lipofilling - na czym polega?Czy zdecydował(a)byś się na przeszczep tłuszczu?

Lipofilling polega na pobraniu własnej tkanki tłuszczowej z wybranej partii ciała, w której występuje jej nadmiar, opracowaniu go w specjalistycznym urządzeniu, a następnie wszczepieniu w inną partię ciała, która wymaga korekty.

Przeszczep tłuszczu to aktualnie jeden z najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej. Zainteresowanie tą procedurą w dużej mierze jest spowodowane wysoką skutecznością lipofillingu. Tłuszcz jest bardzo wdzięcznym materiałem do wykorzystania: jest dość plastyczny i nadaje się do modelowania po podaniu pod skórę.

- Tłuszcz charakteryzuje się większą trwałością niż kwas hialuronowy i tym samym efekt zabiegu utrzymuje się dłużej - wyjaśnia dr Marcin Nowak z Gabinetu Medycyny Estetycznej.


Przeszczep tłuszczu - korzyściPrzeszczep tłuszczu nie tylko wypełnia, ale także poprawia ukrwienie, odmładza i poprawia napięcie tkanek w okolicy przeszczepu. Zabiegi umożliwiające wykorzystanie własnego tłuszczu gwarantują naturalny efekt.

- Zabieg jest bardzo popularny wśród pacjentów promujących naturalny wygląd. Efektem, jaki można uzyskać, jest naturalne wypełnienie, ujędrnienie skóry i jej odmłodzenie - podkreśla chirurg plastyk, dr Łukasz BanasiakK2 Medical & Dental Clinic w Gdańsku.
Tłuszcz do przeszczepu najczęściej jest pobierany z brzucha i boków tułowia, a u osób szczupłych z przyśrodkowej części ud. Tłuszcz do przeszczepu najczęściej jest pobierany z brzucha i boków tułowia, a u osób szczupłych z przyśrodkowej części ud.

Lipofilling twarzy i ciałaKomórki tłuszczowe mają najczęściej zastosowanie w obrębie twarzy lub w celu stymulacji i rewitalizacji skóry, zabiegach trychologicznych oraz ortopedycznych.

- W mojej praktyce lipotransfer stosujemy w zdecydowanej większości przypadków w obręb twarzy. Wypełnimy nim doły skroniowe, policzki, podkreślamy łuki jarzmowe i linię żuchwy, wypełnimy dolinę łez, brodę, powiększymy usta - podkreśla dr Marcin Nowak.
Tłuszcz możemy jednak przeszczepić w obrębie prawie każdego obszaru ciała, a to dlatego, że przeszczepiona tkanka tłuszczowa ma ogromne zdolności regeneracyjne. Ok. 20 proc. stanowią komórki macierzyste, dlatego może być stosowana także w leczeniu niegojących się ran, owrzodzeń czy szpecących blizn.

Zadbaj o biust. Jakie zabiegi kosmetyczne wybrać? Zadbaj o biust. Jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

- Wykorzystujemy tę metodę również w celach estetycznych, najczęściej do powiększania piersi, ale również do odmładzania twarzy czy przywrócenia jej objętości. Wykonujemy również w celu poprawy wyglądu grzbietu dłoni, modelowania łydek, pośladków i uzupełniania wrodzonych defektów sylwetki - wyjaśnia dr n. med. Mikołaj Pernak, specjalista chirurgii plastycznej.
Lipofilling polega na pobraniu własnej tkanki tłuszczowej z wybranej partii ciała, w której występuje jej nadmiar, opracowaniu go w specjalistycznym urządzeniu, a następnie wszczepieniu w inną partię ciała, która wymaga korekty. Lipofilling polega na pobraniu własnej tkanki tłuszczowej z wybranej partii ciała, w której występuje jej nadmiar, opracowaniu go w specjalistycznym urządzeniu, a następnie wszczepieniu w inną partię ciała, która wymaga korekty.

Przebieg lipofillinguZabieg dzielimy na dwa etapy wypełnienia i regeneracji. Tłuszcz do przeszczepu najczęściej jest pobierany z brzucha i boków tułowia, a u osób szczupłych z przyśrodkowej części ud.

- Najlepsza jakość tłuszczu znajduje się na brzuchu. Według ostatnich badań tłuszcz umiejscowiony na brzuchu na głębokości 1,5 lub 2 cm posiada najlepsze parametry rewitalizujące skórę - mówi dr Michał BartosK2 Medical & Dental Clinic.
Często udaje się osiągnąć podwójną korzyść i oprócz wypełnienia miejsca biorczego uzyskujemy wymodelowanie miejsca dawczego. Pamiętajmy jednak, że lipotransfer nie jest liposukcją.

- Wielu pacjentów jest przekonanych, iż dzięki takiej procedurze zgubią brzuch i uzupełnią ubytki tkanki w jednej procedurze. Taki efekt jest możliwy tylko przy liposukcji połączonej z lipotransferem. Klasyczny przeszczep tłuszczu polega na pobraniu niewielkiej ilości tłuszczu 50-150 ml tkanki tłuszczowej - zauważa dr Michał Bartos.
Chociaż zabieg należy do jednodniowych, to dokładny czas jego trwania zależy od miejsca dawczego i biorczego.

- Lipotransfer przeprowadza się najczęściej, wykorzystując specjalistyczne zestawy kaniul lub za pomocą specjalistycznych urządzeń służących do liposukcji. Ponieważ jest to procedura okołochirurgiczna, bezwzględnie należy wykonać badania krwi obejmujące między innymi czynniki krzepliwości krwi - zauważa dr Łukasz Banasiak.

Przeszczepu tłuszczu - jaki koszt?Ceny różnią się w zależności od gabinetu, ale np. korekta doliny łez kosztuje 3,5 tys. zł, pełna rewitalizacja i odmłodzenie w obrębie twarzy i szyi to koszt ok. 6 tys. zł. Powiększenie piersi własnym tłuszczem to koszt ok. 10 tys. zł, podobnie jak modelowanie łydek i pośladków. Rezultat utrzymuje się nawet kilka lat.

Miejsca

Zobacz także

Opinie (6) 4 zablokowane

Wszystkie opinie

 • Opinia wyróżniona

  Popularny, ale czy zdrowy ? (1)

  Czy są badanie pokazujące brak negatywnych skutków takich ingerencji na zdrowie ?

  • 16 1

  • Wystarczy jak spojrzysz na stworki typu Blanki albo na pewnego popularnego dektektywa. Myślącemu człowiekowi to wystarczy;)

   • 7 0

 • Opinia wyróżniona

  Paniom zawsze będzie mało. Chodzą takie dumne z okaleczonymi ustami albo rzęsy niczym skrzydła nietoperza. Wiek nie gra roli. I co jeszcze będzie takie modne a potem szpetne.

  • 9 3

 • Czytajcie ludzie nie tylko reklamy

  Akurat pojawił się arytkuł na pewnym portalu, że zmarła 29letnia infuencerka, kumpela Neymara - powikłania po liposukcji. Z tym uzupełnieniem własnym tłuszczem nie wiadomo jak może być, ile się utrzyma, czy się nie przesunie itd. Kwas hialuronowy tak był zachwalany i reklamowany, a też wcale nie jest taki bezpieczny.

  • 8 1

 • Po co na co?

  Wystarczy ładny uśmiech nie trzeba kombinować płacić i ryzykować utratą zdrowia

  • 5 1

 • Parcie na młodość

  Tragedia ludzka nie zna granic! Z ładnej kobiety, robi się potworek nie przypominający nikogo! Mam sąsiadkę babka po 50 ce Zawsze zadbana i uśmiechnięta. Ostatnio w windzie, nie poznałem, bo zrobiła sobie lifting twarzy i kosmos! Podobna do ufoludka.Zeszpeciła twarz na dobre.Wyglada teraz jak monstrum. Przestała mi się podobać, choć pomimo swojego wieku, to nawet ja jako facet, miło na nią wcześniej spoglądałem. Niestety teraz już nie spoglądam, bo nie ma na co. Kobiety Nie róbcie nic na siłę! Czas, grawitacja jest nieunikniona, zarówno dla kobiet i mężczyzn.

  • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Dinner in the Sky Trójmiasto (11 opinii)

(11 opinii)
990 zł
degustacja

Najczęściej czytane