Impreza

stat

Koncert Noworoczny (3 opinie)

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
13 stycznia 2018 (sobota)
godzina:
20:00
miejsce:

Kościół Św. Jerzego  mapa

adres:
Sopot, Tadeusza Kościuszki 1
organizator:
Filharmonia Kameralna
bilety:
25 zł , ulgowy 15 zł
PATRONAT

Jak co roku Polska Filharmonia Kameralna Sopot zaprasza na styczniowy Koncert Noworoczny. Jest on nawiązaniem do tradycji słynnych wiedeńskich Koncertów Noworocznych Filharmoników Wiedeńskich. Szczęśliwie, nasi widzowie nie muszą tak jak w Wiedniu zapisywać się z rocznym wyprzedzeniem na losowanie limitowanej puli biletów.Tradycja wiedeńskich Koncertów Noworocznych sięga 1939 roku. Dziś - transmitowane na cały świat za pośrednictwem radia i telewizji - gromadzą rokrocznie publiczność z ponad 70 krajów, której liczebność szacuje się nawet na 50 milionów. Program wiedeńskich Koncertów Noworocznych bazuje głównie na dziełach Kompozytorów z rodziny Straussów ( Johann Strauss ojciec i syn, Joseph i Eduard). Żelaznymi pozycjami  repertuaru Koncertów Wiedeńskich jest walc Nad pięknym modrym Dunajem i Marsz Radetzky'ego.

Sopockie Koncerty Noworoczne choć nawiązują do tradycji koncertów ze Złotej Sali wiedeńskiej Musikverein mają swoje tradycje i wyrazisty charakter. O ile Koncerty wiedeńskie mają charakter wyłącznie instrumentalny, Maestro Wojciech Rajski zaprasza do udziału w sopockich Koncertach Noworocznych uznanych solistów wokalistów.

Już 13 stycznia w sopockim Kościele św. Jerzego o godz. 20.00 odbędzie się Koncert Noworoczny Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot. Solistami wieczoru będzie dwójka młodych, wybitnie utalentowanych artystów - Aleksandra Wiwała (sopran) i Łukasz Załęski (tenor). W ich wykonaniu  usłyszymy uwielbiane przez publiczność arie i duety z oper i operetek Franza Lehara, Emmericha Kalmana i Johanna Straussa. Maestro Maciej Figas, który poprowadzi Koncert Noworoczny szykuje z Polską Filharmonią Kameralną kilka znakomitych muzycznych niespodzianek.

Artyści:
Aleksandra Wiwała sopran
Łukasz Załęski tenor
Polska Filharmonia Kameralna Sopot
Maciej Figas dyrygent

Bilety: do nabycia w Informacji Turystycznej Sopot, kasie BART (ul. Kościuszki 61) i innych stacjonarnych punktach sprzedaży Interticket.pl, online na Interticket.pl oraz na godzinę przed koncertem.

Przeczytaj także

  • Styczeń melomana: karnawał i kolędy wideo
    4 stycznia 2018 (5 opinii)

    Rozpoczął się karnawał, więc propozycje koncertowe zdominuje repertuar radosny, rozrywkowy, a nawet taneczny. Nie zabraknie jednak propozycji pozwalających się wyciszyć oraz imprez...

Dodaj zdjęcie

Opinie (3)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze artykuły