• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Kolacja i pokaz mody w Sopocie. Na pomoc Ukrainie

Uroczysta kolacja w restauracji Deska Kuchnia i Wino, a po niej charytatywny pokaz mody Michała Starosta i Katarzyny Ambroziak połączony z licytacją prezentowanych kreacji oraz dzieł sztuki - to główne atrakcje imprezy "Fashion Friday for Ukraine", która odbędzie się w piątek 13 maja w Sopocie. Zebrane środki z licytacji i wstępu na after party w klubie Unique zasilą zbiórkę Caritasu prowadzoną na rzecz ogarniętej wojną Ukrainy.Sytuacja Ukrainy walczącej z rosyjską inwazją porusza serca ludzi na całym świecie. Także trójmiejscy artyści i przedsiębiorcy aktywnie włączają się pomoc, zarówno tę indywidualną, jak i bardziej zorganizowaną.

Pomysł charytatywnej imprezy narodził się spontanicznie, podczas jednego ze spotkań towarzyskich. W czasie rozmowy okazało się, że praktycznie każdy z nas ma znajomych, kolegów, koleżanki z Ukrainy, których dotknęły skutki wojny. Nasi projektanci mody współpracowali z projektantami i modelkami ukraińskimi, w Trójmieście aktywnie też od lat działają ukraińscy artyści. Wszyscy razem połączyliśmy siły i organizujemy w najbliższy piątek kolację i pokaz mody, a ideą jest pomoc walczącej Ukrainie - mówi Paweł Wilkicki, sopocki przedsiębiorca i współorganizator imprezy.
Trójmiejscy projektanci pomagają Ukrainie
Trójmiejscy projektanci pomagają Ukrainie fot. materiały prasowe
Impreza rozpocznie się o godz. 19 kolacją w restauracji Deska Kuchnia i Wino mieszczącej się na Placu Zdrojowym w Sopocie. Menu inspirowane kuchnią śródziemnomorską z akcentem włoskim z pewnością przypadnie do gustu gościom. Kolacja będzie a la carte (koszt według menu), a po niej odbędzie się pokaz mody najnowszych kolekcji Michała Starosta i Katarzyny Ambroziak, w którym, z powodu ograniczonej liczby miejsc siedzących, wezmą udział tylko uczestnicy kolacji.

Michał Starost to jeden z najbardziej znanych polskich projektantów mody, który swoje kolekcje prezentował na wybiegach w wielu krajach Europy, Ameryki i Azji. Jest również reżyserem pokazów mody, który w ostatnich latach odpowiadał m.in. za spektakularne pokazy w ramach gali Amber Look Jewellery and Fashion. Przez wiele lat współpracował też z warszawskim domem mody Forget-Me-Not, dla którego zaprojektował około 17 linii pret-a-porter. Wśród jego klientów można znaleźć dziennikarzy, prezenterów i producentów BBC, CNN, wiele znamienitych nazwisk świata arystokracji, polityki, biznesu, a także estrady.

Katarzyna Ambroziak (www.ambris.pl) to stylistka, makijażystka i projektantka, która od 12 lat prowadzi Atelier Ambris w Gdyni. Pracowała jako technolog-projektant dla różnych firm odzieżowych. W swoich autorskich kolekcjach podkreśla kobiecość, lubi przede wszystkim projektować ubrania lekkie i zwiewne.

Ubrania zaprojektowane przez oboje projektantów i pokazane podczas piątkowego pokazu mody będzie można wylicytować na aukcji. Na licytację trafią też obrazy Justyny Marii Sary Linczerskiej i Wandy Jerszowej. Ta pierwsza w swojej sztuce łączy technikę string art (wyplatanie różnych obrazów z nici na drewnie, ścianie, papierze) z malarstwem akrylowym. Ta druga zaś, oprócz tego, że jest utalentowaną pianistką, również maluje, rzeźbi i tworzy biżuterię.

O fryzury modelek zadba mistrz fryzjerstwa Ryszard Woźniewski z sopockiej pracowni La Tete. Profesjonalnym wizażem zajmie się szkoła artystyczna Make up Masters z Gdyni (www.makeup-masters.pl), a muzykę do pokazu stworzy SaVaa, konsultant wokalny Michała Szpaka w programie X-Factor. Fotografią pokazu mody zajmie się Anna Żbikowska (www.annazbikowskaphotography.com).

Aby wziąć udział w imprezie, konieczna jest wcześniejsza rezerwacja i wpłata zaliczki na kolację w kwocie 50 zł/os. na konto organizatora:

Trendy Clubs 55 1750 0012 0000 0000 2292 4869

W tytule przelewu proszę wpisać Fashion Friday for Ukraine, imię i nazwisko, ilość osób i numer telefonu. Przed dokonaniem przelewu wskazany jest kontakt z organizatorem w celu potwierdzenia dostępności miejsc: 
pawel@pogotowiereklamowe.com lub telefon 509 665 563.


Po pokazie mody, goście zejdą na dolne piętro, gdzie mieści się znany i ceniony Unique Club. Tam właśnie odbędzie się oficjalne after party. Wstęp do klubu będzie bezpłatny, niemniej organizatorzy liczą, że goście hojnie i do pełna wypełnią puszkę na datki dla Ukrainy. Unique to multimedialny spektakl światła i muzyki, która porywa w nieznane. Noce tutaj to rozrywka muzyczna na światowym poziomie (mashup music, remiks music lat 90, pop, r'n'b, dance). Koncept w bardzo naturalny sposób skupił środowiska opiniotwórcze, postaci show biznesu, artystów, ale nade wszystko osoby ceniące dobrą, swobodną atmosferę.

Więcej informacji na oficjalnym wydarzeniu na Facebooku

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

 

Wydarzenia

Turniej Tenis Vip Cup
turniej
cze 2-4
czwartek - sobota, g. 10:00 - 18:00
Gdańsk, Hotel Novotel
Na zaproszenie

Ogłoszenia polecane

Inwestycje Deluxe

Apartamenty willowe Cumowników

Apartamenty willowe Cumowników

Kameralnie

Gdynia Orłowo, ul. Cumowników

128 do 128 m2
Powierzchnia
zakończona
Realizacja
Apartamenty willowe Zacisze

Apartamenty willowe Zacisze

Kameralnie

Sopot Górny Sopot, ul. Zacisze

117 do 117 m2
Powierzchnia
zakończona
Realizacja
Wzgórze Zielenisz

Wzgórze Zielenisz

Hossa

Gdynia Wiczlino, ul. Bernarda Myśliwka

197 do 265 m2
Powierzchnia
planowana
Realizacja