• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Kolacja i pokaz mody w Sopocie. Na pomoc Ukrainie

12 maja 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
 • Michał Starost z modelkami
 • Michał Starost - pokaz mody
 • Sukienka zaprojektowana przez Katarzynę Ambroziak
 • Unique Club Sopot

Uroczysta kolacja w restauracji Deska Kuchnia i Wino, a po niej charytatywny pokaz mody Michała Starosta i Katarzyny Ambroziak połączony z licytacją prezentowanych kreacji oraz dzieł sztuki - to główne atrakcje imprezy "Fashion Friday for Ukraine", która odbędzie się w piątek 13 maja w Sopocie. Zebrane środki z licytacji i wstępu na after party w klubie Unique zasilą zbiórkę Caritasu prowadzoną na rzecz ogarniętej wojną Ukrainy.Sytuacja Ukrainy walczącej z rosyjską inwazją porusza serca ludzi na całym świecie. Także trójmiejscy artyści i przedsiębiorcy aktywnie włączają się pomoc, zarówno tę indywidualną, jak i bardziej zorganizowaną.

Pomysł charytatywnej imprezy narodził się spontanicznie, podczas jednego ze spotkań towarzyskich. W czasie rozmowy okazało się, że praktycznie każdy z nas ma znajomych, kolegów, koleżanki z Ukrainy, których dotknęły skutki wojny. Nasi projektanci mody współpracowali z projektantami i modelkami ukraińskimi, w Trójmieście aktywnie też od lat działają ukraińscy artyści. Wszyscy razem połączyliśmy siły i organizujemy w najbliższy piątek kolację i pokaz mody, a ideą jest pomoc walczącej Ukrainie - mówi Paweł Wilkicki, sopocki przedsiębiorca i współorganizator imprezy.
Trójmiejscy projektanci pomagają Ukrainie Trójmiejscy projektanci pomagają Ukrainie
Impreza rozpocznie się o godz. 19 kolacją w restauracji Deska Kuchnia i Wino mieszczącej się na Placu Zdrojowym w Sopocie. Menu inspirowane kuchnią śródziemnomorską z akcentem włoskim z pewnością przypadnie do gustu gościom. Kolacja będzie a la carte (koszt według menu), a po niej odbędzie się pokaz mody najnowszych kolekcji Michała Starosta i Katarzyny Ambroziak, w którym, z powodu ograniczonej liczby miejsc siedzących, wezmą udział tylko uczestnicy kolacji.

Michał Starost to jeden z najbardziej znanych polskich projektantów mody, który swoje kolekcje prezentował na wybiegach w wielu krajach Europy, Ameryki i Azji. Jest również reżyserem pokazów mody, który w ostatnich latach odpowiadał m.in. za spektakularne pokazy w ramach gali Amber Look Jewellery and Fashion. Przez wiele lat współpracował też z warszawskim domem mody Forget-Me-Not, dla którego zaprojektował około 17 linii pret-a-porter. Wśród jego klientów można znaleźć dziennikarzy, prezenterów i producentów BBC, CNN, wiele znamienitych nazwisk świata arystokracji, polityki, biznesu, a także estrady.

Katarzyna Ambroziak (www.ambris.pl) to stylistka, makijażystka i projektantka, która od 12 lat prowadzi Atelier Ambris w Gdyni. Pracowała jako technolog-projektant dla różnych firm odzieżowych. W swoich autorskich kolekcjach podkreśla kobiecość, lubi przede wszystkim projektować ubrania lekkie i zwiewne.

 • Michał Starost - pokaz mody
 • Sukienka zaprojektowana przez Katarzynę Ambroziak
 • Sukienka zaprojektowana przez Katarzynę Ambroziak
 • Marynarka zaprojektowana przez Katarzynę Ambroziak
 • Obraz Wandy Jerszowej
 • Obraz Justyny Marii Sary Linczerskiej
 • Ryszard Woźniewski
 • Katarzyna Ambroziak
Ubrania zaprojektowane przez oboje projektantów i pokazane podczas piątkowego pokazu mody będzie można wylicytować na aukcji. Na licytację trafią też obrazy Justyny Marii Sary Linczerskiej i Wandy Jerszowej. Ta pierwsza w swojej sztuce łączy technikę string art (wyplatanie różnych obrazów z nici na drewnie, ścianie, papierze) z malarstwem akrylowym. Ta druga zaś, oprócz tego, że jest utalentowaną pianistką, również maluje, rzeźbi i tworzy biżuterię.

O fryzury modelek zadba mistrz fryzjerstwa Ryszard Woźniewski z sopockiej pracowni La Tete. Profesjonalnym wizażem zajmie się szkoła artystyczna Make up Masters z Gdyni (www.makeup-masters.pl), a muzykę do pokazu stworzy SaVaa, konsultant wokalny Michała Szpaka w programie X-Factor. Fotografią pokazu mody zajmie się Anna Żbikowska (www.annazbikowskaphotography.com).

Aby wziąć udział w imprezie, konieczna jest wcześniejsza rezerwacja i wpłata zaliczki na kolację w kwocie 50 zł/os. na konto organizatora:

Trendy Clubs 55 1750 0012 0000 0000 2292 4869

W tytule przelewu proszę wpisać Fashion Friday for Ukraine, imię i nazwisko, ilość osób i numer telefonu. Przed dokonaniem przelewu wskazany jest kontakt z organizatorem w celu potwierdzenia dostępności miejsc: 
pawel@pogotowiereklamowe.com lub telefon 509 665 563.


 • Unique Club Sopot
 • Unique Club Sopot
Po pokazie mody, goście zejdą na dolne piętro, gdzie mieści się znany i ceniony Unique Club. Tam właśnie odbędzie się oficjalne after party. Wstęp do klubu będzie bezpłatny, niemniej organizatorzy liczą, że goście hojnie i do pełna wypełnią puszkę na datki dla Ukrainy. Unique to multimedialny spektakl światła i muzyki, która porywa w nieznane. Noce tutaj to rozrywka muzyczna na światowym poziomie (mashup music, remiks music lat 90, pop, r'n'b, dance). Koncept w bardzo naturalny sposób skupił środowiska opiniotwórcze, postaci show biznesu, artystów, ale nade wszystko osoby ceniące dobrą, swobodną atmosferę.

Więcej informacji na oficjalnym wydarzeniu na Facebooku

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Wydarzenia

Fashion Friday for Ukraine (2 opinie)

pokaz, imprezy i akcje charytatywne

Miejsca

 

Wydarzenia

Ekskluzywna 8-daniowa Kolacja Degustacyjna z 4 Szefami Kuchni na Andrzejki

333 zł
degustacja

Premiera kalendarza Magdaleny Benedy

aukcja / licytacja, imprezy i akcje charytatywne

5 urodziny Hampton by Hilton Gdańsk Old Town

Najczęściej czytane

Inwestycje Deluxe

Gaja Park

Gaja Park

DORACO Investment

Gdańsk Żabianka, ul. Pomorska Mapa

30 do 175 m2
Powierzchnia
w budowie
Realizacja
Monolit

Monolit

Herzinvest

Straszyn, ul. Marsa Mapa

223 do 268 m2
Powierzchnia
w budowie
Realizacja