• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
PATRONAT

Jazz w Chmurach | Komeda w dwóch odsłonach - Leszek Możdżer

Jazz w Chmurach, czyli muzyka na najwyżej położonej scenie w Polsce. Po raz pierwszy Goście 34. piętra będą mogli uczestniczyć nie tylko w dwóch zupełnie różnych sztukach teatralnych, ale także w dwóch recitalach jazzowych. To już trzecia odsłona kameralnych spotkań z kulturą na najwyższym możliwym poziomie - dosłownie i w przenośni!

27 i 29 listopada, 300-osobową publiczność czeka dawka muzycznych emocji - czyli ́"Komeda w dwóch odsłonach". Leszek Możdżer (29/11) oraz Wojtek Mazolewski Quintet, w składzie: Wojtek Mazolewski, Oskar Török, Marek Pospieszalski, Joanna Duda, Jakub Janicki (27/11) przedstawią swoje interpretacje utworów legendy polskiej muzyki improwizowanej - Krzysztofa Komedy.

jazz - koncerty w Trójmieście


Trudno o postać, która w równym stopniu inspirowałaby tak wielu muzyków w Polsce i na świecie. Artyści jazzowi wykonają swoje autorskie wersje dorobku muzycznego Komedy, pozwalając widzom na wejście w świat muzyki na wielu zupełnie odmiennych poziomach.

Wojtek Mazolewski Quintet
to jeden z najwybitniejszych zespołów w Polsce, od lat reprezentujący polski jazz na muzycznej arenie międzynarodowej. Jego twórczość to nieoczywiste aranżacje i energetyczne połączenie tradycji z nowoczesnością, które inspiruje i porywa amatorów (nie tylko) jazzu w kraju i za granicą, czego potwierdzeniem są wyprzedawane do ostatnich miejsc koncerty na całym świecie.

Leszek Możdżer - uważany za największe objawienie polskiego jazzu ostatniej dekady. Jego muzyczne improwizacje ustawiły go w rzędzie najwybitniejszych indywidualności i wirtuozów europejskiej sceny jazzowej. Płyta Komeda autorstwa Możdżera w 2011 roku uzyskała status podwójnie platynowej, a na oficjalnych notowaniach była najlepiej sprzedającym się albumem w Polsce.
_________________
Uzupełnieniem wydarzenia są spektakle teatralne - "One Mąż Show" (26/11) w wykonaniu Szymona Majewskiego oraz "10 twarzy Marilyn Monroe" (28/11) z ̨Sonią Bohosiewicz w roli głównej.

Zobacz relację z poprzedniej edycji (2022)


Bardzo unikalnym i niespotykanym aspektem tych wieczorów, będzie możliwość zakupienia biletów z kolacją w fine diningowej restauracji ́ lub śródziemnomorskiej , zlokalizowanych na 33. piętrze Olivia Star. To doskonałe przedłużenie tego wydarzenia i pomysł na wieczór pełen emocji, o których po prostu nie sposób zapomnieć.

Patronat medialny: Trojmiasto.pl, Prestiż Magazyn Trójmiejski, Wirtualna Polska

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    149 - 189 zł
Bilet z kolacją w restauracji Treinta y Tres - od 379 zł
Bilet z kolacją w restauracji ARCO by Paco Pérez - od 719 zł

Opinie

wydarzenia

Najnowsze artykuły