wiadomości - Design

stat

Jak oni mieszkają: zaciszna przestrzeń w Sopocie

Ważnym mieszkańcem wnętrza jest seniorka Matylda, która praktycznie w każdym pomieszczeniu ma swoje miejsce.
Ważnym mieszkańcem wnętrza jest seniorka Matylda, która praktycznie w każdym pomieszczeniu ma swoje miejsce. fot. Maciej Czarniak/trojmiasto.pl

Gospodarzami najnowszego odcinka cyklu "Jak oni mieszkają" jest para, która przeprowadziła się do Sopotu trzy lata temu. To właśnie wtedy postanowili kupić i urządzić swoją zaciszną przestrzeń w Trójmieście.Chociaż w Sopocie mieszkają już od trzech lat, to do swojego aktualnego mieszkania przeprowadzili się niespełna dwa lata temu. Marta i Rafał, gospodarze kolejnego odcinka "Jak oni mieszkają", mieszkają w trzypokojowym mieszkaniu o powierzchni ok. 70 m kw. w pobliżu głównej arterii Trójmiasta. Udało im się jednak stworzyć zaciszne miejsce, które sprzyja relaksowi po pracy.

- Jesteśmy młodymi ludźmi z ogromnym apetytem na życie. Na co dzień dużo pracujemy, często spotykamy się z przyjaciółmi, podróżujemy, odwiedzamy nasze rodzinne Bory Tucholskie i sami przyjmujemy gości. Mój partner hobbystycznie jest pilotem małych samolotów. Widać to również w naszym mieszkaniu. Na ścianie mamy tapetę w samoloty, a w kąciku telewizyjnym znajdują się figurki awionetek. Ja natomiast kocham zwierzęta, zwłaszcza psy. Mamy naszą ukochaną seniorkę Matyldę, która ma specjalne miejsce dla siebie praktycznie w każdym pomieszczeniu - opowiada Marta, gospodyni mieszkania.
Ze względu na intensywny tryb życia Marta i Rafał postanowili powierzyć projekt oraz realizację wnętrza firmie Baltic Interiors z Sopotu.

- Właściciele nie chcieli sprawować żadnego nadzoru nad realizacją. Pokazali nam stylistykę wnętrza, która jest spójna z ich wizją, a później przystąpiliśmy do projektu i wykonania - mówi Rafał Śledź z Baltic Interiors.

Stylistyka wnętrzaGospodarzom zależało na połączeniu przytulności z surowymi akcentami. Wspólnym mianownikiem miały być akcenty glamour.

- Bardzo chciałam, aby nasze mieszkanie było przytulne i zachowane w ciepłych barwach. Mój partner lubi natomiast proste, czasem surowe formy i jednocześnie wnętrza nieco bardziej nowoczesne. W naszym mieszkaniu przy bliższej obserwacji doskonale widać kompromis pomiędzy naszymi gustami - relacjonuje pani Marta.
Aranżacja sypialni miała się opierać na zastosowaniu ciepłych barw zestawionych z błękitem lub kolorem miętowym.

- Na ścianie w sypialni mamy ciepły odcień beżu. Reszta dodatków jest w odcieniach niebieskiego oraz miętowego, a zasłony w oknie, dzięki strukturze i wrażeniu ciężkości, otulają naszą sypialnię w sposób taki, że uwielbiamy tam przebywać - dodaje gospodyni.

Przestrzeń dziennaPokój dzienny został połączony z kuchnią i jadalnią. Otwarcie części kuchennej na przestrzeń dzienną miało na celu optyczne powiększenie przestrzeni i integrację mieszkańców z odwiedzającymi ich gośćmi.

- Długo zastanawialiśmy się, czy wybrać duży stół czy wyspę, jednak ze względu na to, że mamy dużą rodzinę i często przyjmujemy gości, wybraliśmy rozwiązanie ze stołem - mówi gospodyni.
Szafki zostały zachowane w prostej formie. Jasny kolor rozświetla wnętrza i ciekawie współgra z arabeską na ścianie oraz ciemnym blatem z kamienia.

Największym wyzwaniem była aranżacja części dziennej. To tutaj najbardziej przejawia się zamiłowanie gospodarza do nowoczesności.


- Oprócz stonowanej kanapy i zasłon, mamy na ścianie w kąciku telewizyjnym granatowe szkło oraz tapetę w bardzo fantazyjne wzory. Całość uzupełnia ściana w miętowym kolorze. Obok kanapy stoi stolik, zachowany raczej w minimalistycznej, surowej formie. Ważną rzeczą było dla nas również wygospodarowanie małego pokoju dla często odwiedzających nas gości, a w przyszłości dla nowego, małego członka rodziny. W pokoju widać niewielką przestrzeń wygospodarowaną na biurko oraz książki - dodaje Marta.
W małej łazience znalazły się duże, szare kafle. Lustra na ścianach optycznie powiększają przestrzeń, a szafka z blatem z kamienia dodaje wnętrzu wyrazu."Jak oni mieszkają" to cykl, w którym pokazujemy apartamenty i domy mieszkańców Trójmiasta i jego okolic. Rozmowy o wzornictwie i architekturze wnętrz są pretekstem do dialogu o człowieku, jego potrzebach i codziennych rytuałach.

Chcesz pokazać swoje mieszkanie w cyklu? Prześlij trzy próbne zdjęcia wnętrza na adres: j.puchala@trojmiasto.pl. Skontaktujemy się tylko z wybranymi osobami.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (97)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze artykuły

wydarzenia