wiadomości - Design

stat

Jak oni mieszkają: zaciszna przestrzeń w Sopocie

Ważnym mieszkańcem wnętrza jest seniorka Matylda, która praktycznie w każdym pomieszczeniu ma swoje miejsce.
Ważnym mieszkańcem wnętrza jest seniorka Matylda, która praktycznie w każdym pomieszczeniu ma swoje miejsce. fot. Maciej Czarniak/trojmiasto.pl

Gospodarzami najnowszego odcinka cyklu "Jak oni mieszkają" jest para, która przeprowadziła się do Sopotu trzy lata temu. To właśnie wtedy postanowili kupić i urządzić swoją zaciszną przestrzeń w Trójmieście.Chociaż w Sopocie mieszkają już od trzech lat, to do swojego aktualnego mieszkania przeprowadzili się niespełna dwa lata temu. Marta i Rafał, gospodarze kolejnego odcinka "Jak oni mieszkają", mieszkają w trzypokojowym mieszkaniu o powierzchni ok. 70 m kw. w pobliżu głównej arterii Trójmiasta. Udało im się jednak stworzyć zaciszne miejsce, które sprzyja relaksowi po pracy.

- Jesteśmy młodymi ludźmi z ogromnym apetytem na życie. Na co dzień dużo pracujemy, często spotykamy się z przyjaciółmi, podróżujemy, odwiedzamy nasze rodzinne Bory Tucholskie i sami przyjmujemy gości. Mój partner hobbystycznie jest pilotem małych samolotów. Widać to również w naszym mieszkaniu. Na ścianie mamy tapetę w samoloty, a w kąciku telewizyjnym znajdują się figurki awionetek. Ja natomiast kocham zwierzęta, zwłaszcza psy. Mamy naszą ukochaną seniorkę Matyldę, która ma specjalne miejsce dla siebie praktycznie w każdym pomieszczeniu - opowiada Marta, gospodyni mieszkania.
Ze względu na intensywny tryb życia Marta i Rafał postanowili powierzyć projekt oraz realizację wnętrza firmie Baltic Interiors z Sopotu.

- Właściciele nie chcieli sprawować żadnego nadzoru nad realizacją. Pokazali nam stylistykę wnętrza, która jest spójna z ich wizją, a później przystąpiliśmy do projektu i wykonania - mówi Rafał Śledź z Baltic Interiors.

Stylistyka wnętrzaGospodarzom zależało na połączeniu przytulności z surowymi akcentami. Wspólnym mianownikiem miały być akcenty glamour.

- Bardzo chciałam, aby nasze mieszkanie było przytulne i zachowane w ciepłych barwach. Mój partner lubi natomiast proste, czasem surowe formy i jednocześnie wnętrza nieco bardziej nowoczesne. W naszym mieszkaniu przy bliższej obserwacji doskonale widać kompromis pomiędzy naszymi gustami - relacjonuje pani Marta.
Aranżacja sypialni miała się opierać na zastosowaniu ciepłych barw zestawionych z błękitem lub kolorem miętowym.

- Na ścianie w sypialni mamy ciepły odcień beżu. Reszta dodatków jest w odcieniach niebieskiego oraz miętowego, a zasłony w oknie, dzięki strukturze i wrażeniu ciężkości, otulają naszą sypialnię w sposób taki, że uwielbiamy tam przebywać - dodaje gospodyni.

Przestrzeń dziennaPokój dzienny został połączony z kuchnią i jadalnią. Otwarcie części kuchennej na przestrzeń dzienną miało na celu optyczne powiększenie przestrzeni i integrację mieszkańców z odwiedzającymi ich gośćmi.

- Długo zastanawialiśmy się, czy wybrać duży stół czy wyspę, jednak ze względu na to, że mamy dużą rodzinę i często przyjmujemy gości, wybraliśmy rozwiązanie ze stołem - mówi gospodyni.
Szafki zostały zachowane w prostej formie. Jasny kolor rozświetla wnętrza i ciekawie współgra z arabeską na ścianie oraz ciemnym blatem z kamienia.

Największym wyzwaniem była aranżacja części dziennej. To tutaj najbardziej przejawia się zamiłowanie gospodarza do nowoczesności.


- Oprócz stonowanej kanapy i zasłon, mamy na ścianie w kąciku telewizyjnym granatowe szkło oraz tapetę w bardzo fantazyjne wzory. Całość uzupełnia ściana w miętowym kolorze. Obok kanapy stoi stolik, zachowany raczej w minimalistycznej, surowej formie. Ważną rzeczą było dla nas również wygospodarowanie małego pokoju dla często odwiedzających nas gości, a w przyszłości dla nowego, małego członka rodziny. W pokoju widać niewielką przestrzeń wygospodarowaną na biurko oraz książki - dodaje Marta.
W małej łazience znalazły się duże, szare kafle. Lustra na ścianach optycznie powiększają przestrzeń, a szafka z blatem z kamienia dodaje wnętrzu wyrazu."Jak oni mieszkają" to cykl, w którym pokazujemy apartamenty i domy mieszkańców Trójmiasta i jego okolic. Rozmowy o wzornictwie i architekturze wnętrz są pretekstem do dialogu o człowieku, jego potrzebach i codziennych rytuałach.

Chcesz pokazać swoje mieszkanie w cyklu? Prześlij trzy próbne zdjęcia wnętrza na adres: j.puchala@trojmiasto.pl. Skontaktujemy się tylko z wybranymi osobami.

Opinie (97) 16 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze artykuły

wydarzenia