• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Jak Oni Mieszkają: loftowy dom na uboczu

Kinga, właścicielka domu, kupiła i wyremontowała dom zgodnie ze swoją wizją. Jak sama mówi, jest miłośniczką drewna i lameli. To dlatego większość wyposażenia domu została wykonana na indywidualne zamówienie z drewna.
Kinga, właścicielka domu, kupiła i wyremontowała dom zgodnie ze swoją wizją. Jak sama mówi, jest miłośniczką drewna i lameli. To dlatego większość wyposażenia domu została wykonana na indywidualne zamówienie z drewna. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

W najnowszym odcinku cyklu "Jak Oni Mieszkają" odwiedzamy piękne wnętrze, w którym nie brakuje drewna, przytulności i... kreatywnych pomysłów właścicielki. Poznajcie Kingę, która postanowiła kupić i wyremontować wedle własnych pomysłów dom na Dąbrowie. W poprzednim odcinku gościliśmy w toskańskim mieszkaniu Magdy, Marcina i ich nastoletniej córki Ani.Kinga, bohaterka aktualnego odcinka cyklu "Jak Oni Mieszkają", przez wiele lat była związana z branżą medyczną. Nie wykluczyło to w jej przypadku jednak rozwijania kreatywnych pasji. Kiedy nadarzyła się okazja na realizację marzeń, postanowiła kupić dom, przeprowadzić gruntowny remont i urządzić wnętrze według własnej wizji.

- Miałam to szczęście poznać ten dom już wcześniej i dostrzec jego potencjał. Gdy dowiedziałam się, że został wystawiony na sprzedaż, wiedziałam, że go kupię. Tak też się stało - wspomina właścicielka domu, Kinga.

Od pomysłu do realizacjiTrzy miesiące po zakupie, w marcu 2020 roku do domu weszła ekipa remontowa, która krok po kroku realizowała pomysły właścicieli. Intensywne prace trwały kilka miesięcy, a właściciele wprowadzili się do domu w październiku ubiegłego roku. We wnętrzu zmieniło się praktycznie wszystko - jedynym elementem łączącym poprzednie wcielenie domu z tym nowym jest umiejscowienie schodów prowadzących na piętro. Te nadal znajdują się w centralnej części budynku i podkreślają znajdującą się tuż obok nich maksymalną wysokość domu. W ciągu komunikacyjnym, łączącym strefę jadalnianą z wypoczynkową możemy zaobserwować imponujące 8,5 metra wysokości.Nowa aranżacja wnętrzaWnętrze, które odwiedzamy, ma 340 m kw. Znajduje się na działce o powierzchni 750 m kw., w pobliżu natury. Otacza je zieleń i las. Nic dziwnego, że na wiodący materiał wykończeniowy właścicielka wybrała drewno. Zachowane w stylu soft loft wnętrze domu zachwyca przemyślanymi powtórzeniami. Połączenie grafitu z dębowym drewnem i lamelami jest motywem przewodnim w każdej strefie domu. Zarówno schody i zabudowy meblowe, jak i wolnostojące meble oraz drzwi wewnętrzne zostały wykonane na indywidualne zamówienie przez stolarza. Niektóre z nich zostały wypełnione żywicą, co stanowi ciekawy akcent.We wnętrzu Kingi nie brakuje także wyszukanych designerskich akcentów. Jednym z nich jest lampa marki Buster&Punch, zdobiąca strefę komunikacyjną o wysokości 8,5 m. Przyjechała ona na specjalne zamówienie z Londynu. Do strefy dziennej właścicielka zamówiła huśtawkę projektu Iwony Kosickiej oraz wygodną, rodzinną kanapę marki Nobonobo, która powstaje we współpracy z Maciejem Zieniem. Aranżację uzupełniają także obrazy autorstwa właścicielki, czarne lampy, donice duńskiej marki Vertiplants, które powstają z obierek ziemniaków, oraz taborety z litego drewna, projektu i produkcji właścicielki domu."Jak Oni Mieszkają" to cykl, w którym pokazujemy apartamenty i domy mieszkańców Trójmiasta i jego okolic. Rozmowy o wzornictwie i architekturze wnętrz są pretekstem do dialogu o człowieku, jego potrzebach i codziennych rytuałach.

Chcesz pokazać swoje mieszkanie w cyklu? Prześlij trzy próbne zdjęcia wnętrza na adres: j.puchala@trojmiasto.pl. Skontaktujemy się tylko z wybranymi osobami.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (120)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Ogłoszenia polecane

Inwestycje Deluxe