Jak Oni Mieszkają: loftowy dom na uboczu

Kinga, właścicielka domu, kupiła i wyremontowała dom zgodnie ze swoją wizją. Jak sama mówi, jest miłośniczką drewna i lameli. To dlatego większość wyposażenia domu została wykonana na indywidualne zamówienie z drewna.
Kinga, właścicielka domu, kupiła i wyremontowała dom zgodnie ze swoją wizją. Jak sama mówi, jest miłośniczką drewna i lameli. To dlatego większość wyposażenia domu została wykonana na indywidualne zamówienie z drewna. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

W najnowszym odcinku cyklu "Jak Oni Mieszkają" odwiedzamy piękne wnętrze, w którym nie brakuje drewna, przytulności i... kreatywnych pomysłów właścicielki. Poznajcie Kingę Szostko, która postanowiła kupić i wyremontować wedle własnych pomysłów dom na Dąbrowie. W poprzednim odcinku gościliśmy w toskańskim mieszkaniu Magdy, Marcina i ich nastoletniej córki Ani.Kinga Szostko, bohaterka aktualnego odcinka cyklu "Jak Oni Mieszkają", prowadząca konto na Instagramie pod nazwą Loft and more, przez wiele lat była związana z branżą medyczną. Nie wykluczyło to w jej przypadku jednak rozwijania kreatywnych pasji. Kiedy nadarzyła się okazja na realizację marzeń, postanowiła kupić dom, przeprowadzić gruntowny remont i urządzić wnętrze według własnej wizji.

- Miałam to szczęście poznać ten dom już wcześniej i dostrzec jego potencjał. Gdy dowiedziałam się, że został wystawiony na sprzedaż, wiedziałam, że go kupię. Tak też się stało - wspomina właścicielka domu, Kinga.

Od pomysłu do realizacjiTrzy miesiące po zakupie, w marcu 2020 roku do domu weszła ekipa remontowa, która krok po kroku realizowała pomysły właścicieli. Intensywne prace trwały kilka miesięcy, a właściciele wprowadzili się do domu w październiku ubiegłego roku. We wnętrzu zmieniło się praktycznie wszystko - jedynym elementem łączącym poprzednie wcielenie domu z tym nowym jest umiejscowienie schodów prowadzących na piętro. Te nadal znajdują się w centralnej części budynku i podkreślają znajdującą się tuż obok nich maksymalną wysokość domu. W ciągu komunikacyjnym, łączącym strefę jadalnianą z wypoczynkową możemy zaobserwować imponujące 8,5 metra wysokości.Nowa aranżacja wnętrzaWnętrze, które odwiedzamy, ma 340 m kw. Znajduje się na działce o powierzchni 750 m kw., w pobliżu natury. Otacza je zieleń i las. Nic dziwnego, że na wiodący materiał wykończeniowy właścicielka wybrała drewno. Zachowane w stylu soft loft wnętrze domu zachwyca przemyślanymi powtórzeniami. Połączenie grafitu z dębowym drewnem i lamelami jest motywem przewodnim w każdej strefie domu. Zarówno schody i zabudowy meblowe, jak i wolnostojące meble oraz drzwi wewnętrzne zostały wykonane na indywidualne zamówienie przez stolarza. Niektóre z nich zostały wypełnione żywicą, co stanowi ciekawy akcent.We wnętrzu Kingi nie brakuje także wyszukanych designerskich akcentów. Jednym z nich jest lampa marki Buster&Punch, zdobiąca strefę komunikacyjną o wysokości 8,5 m. Przyjechała ona na specjalne zamówienie z Londynu. Do strefy dziennej właścicielka zamówiła huśtawkę projektu Iwony Kosickiej oraz wygodną, rodzinną kanapę marki Nobonobo, która powstaje we współpracy z Maciejem Zieniem. Aranżację uzupełniają także obrazy autorstwa właścicielki, czarne lampy, donice duńskiej marki Vertiplants, które powstają z obierek ziemniaków, oraz taborety z litego drewna, projektu i produkcji właścicielki domu."Jak Oni Mieszkają" to cykl, w którym pokazujemy apartamenty i domy mieszkańców Trójmiasta i jego okolic. Rozmowy o wzornictwie i architekturze wnętrz są pretekstem do dialogu o człowieku, jego potrzebach i codziennych rytuałach.

Chcesz pokazać swoje mieszkanie w cyklu? Prześlij trzy próbne zdjęcia wnętrza na adres: j.puchala@trojmiasto.pl. Skontaktujemy się tylko z wybranymi osobami.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (126)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Inwestycje Deluxe

Apartamenty willowe Błękitna

Apartamenty willowe Błękitna

Kameralnie

Gdańsk Jelitkowo, ul. Błękitna

109 do 139 m2
Powierzchnia
zakończona
Realizacja
Budynek apartamentowy Sopot

Budynek apartamentowy Sopot

RWS Investment Group

Sopot Wyścigi / Karlikowo, ul. Na Wydmach

72 do 79 m2
Powierzchnia
w budowie
Realizacja
Rezydencja Plac Kaszubski

Rezydencja Plac Kaszubski

Yareal Polska Sp. z o. o.

Gdynia Śródmieście, Jana z Kolna

39 do 162 m2
Powierzchnia
w budowie
Realizacja