wiadomości - Design

Jak Oni Mieszkają: w tym domu rządzą obrazy

Właściciele kolekcjonują obrazy, które chętnie eksponują we wnętrzach mieszkania.
Właściciele kolekcjonują obrazy, które chętnie eksponują we wnętrzach mieszkania. fot. Maciej Czarniak/trojmiasto.pl

Gościem aktualnego odcinka cyklu Jak Oni Mieszkają jest pani Kasia, która wraz z partnerem postanowiła zamieszkać w zacisznej okolicy Gdyni, ale jednocześnie blisko centrum miasta. W poprzednim odcinku pokazywaliśmy mieszkanie blisko lasu.Wolisz kuchnię zamkniętą czy połączoną ze strefą dzienną?

zamkniętą 34%
częściową zamkniętą, ale położoną w pobliżu strefy dziennej 28%
otwartą, o ile jest to duża przestrzeń, umiejętnie ukryta, np. w domu 17%
otwartą, lubię gotować z rodziną lub znajomymi 15%
nie wiem, to zależy od konkretnego przypadku 6%
zakończona Łącznie głosów: 279
Pani Kasia cztery lata temu kupiła mieszkanie w Gdyni - w otoczeniu zieleni i z widokiem na morze. Postanowiła stworzyć przyjazną przestrzeń, w której znajdzie się miejsce dla sztuki i dobrego designu. We wnętrzu zamieszkała z partnerem i dwoma zwierzakami - psem i kotem.

W otoczeniu zieleni i sztukiO pomoc w aranżacji wnętrza właściciele mieszkania poprosili Katarzynę Jędruszczak z Conceptowni.

- Właścicielce mieszkania zależało na aranżacji wnętrza, w którym nie zabraknie miejsca dla sztuki, a zwłaszcza obrazów. Wyposażenie i dodatki były starannie dobrane tak, by stanowiły ozdobę i spójną koncepcję wnętrza - wyjaśnia Katarzyna JędruszczakConceptowni.

Dobrze wyważone wnętrzeW mieszkaniu o pow. 80 m kw. znalazły się: pokój dzienny, sypialnia, gabinet, łazienka oraz pomieszczenie gospodarcze. Właściciele mieszkania nie chcieli ingerować w pierwotny układ funkcjonalny wnętrza. Meble i wyposażenie miały być tłem dla obrazów, których w swojej kolekcji właściciele mają aż kilkadziesiąt, chociaż nie wszystkie z nich mieszczą się na ścianach.

Rolą pracowni była selekcja zbiorów właścicieli - z podróży, okazyjnych zakupów czy poprzednich mieszkań oraz stworzenie takiej aranżacji, która umożliwi właścicielom zmianę eksponowanych obrazów.

Aranżacja mieszkania zakłada połączenie ciemnej podłogi ułożonej w tzw. jodełkę z jasnymi meblami. Wyraziste elementy wyposażenia przeplatają się z białą szafką RTV, regałem i stołem. Kuchnia została oddzielona od pokoju dziennego częściowo przeszklonymi drzwiami przesuwnymi. Dzięki temu strefy we wnętrzu są oddzielone, a szyby w drzwiach sprawiają, że są dobrze doświetlone.

- Lubię gotować w samotności, dlatego oddzielna kuchnia była dla mnie błogosławieństwem. W dolnych szafkach znajduje się wszystko, co jest mi potrzebne do gotowania, a w wysokiej zabudowie mieści się zastawa stołowa - wyjaśnia właścicielka mieszkania, pani Kasia.
1
miejsce: Aranżacja wnętrz
w rankingu Aranżacja wnętrz
Aranżacja wnętrz - kompleksowo
Gdynia, Strzelców
9.7/10
+ Oceń

Łazienka została poddana jedynie niewielkim działaniom odnawiającym aranżację wnętrza. Pozostawiono ją w bogatej kolorystyce i podkreślono obłymi kształtami. Ważną rolę odgrywa tu lustro Caadre projektu P. Starcka, ulubionego projektanta właścicieli. Także w łazience znalazło się miejsce dla sztuki i roślin, które umieszczone wokół wanny stanowią tropikalną strefę relaksu.


"Jak Oni Mieszkają" to cykl, w którym pokazujemy apartamenty i domy mieszkańców Trójmiasta i jego okolic. Rozmowy o wzornictwie i architekturze wnętrz są pretekstem do dialogu o człowieku, jego potrzebach i codziennych rytuałach.

Chcesz pokazać swoje mieszkanie w cyklu? Prześlij trzy próbne zdjęcia wnętrza na adres: j.puchala@trojmiasto.pl. Skontaktujemy się tylko z wybranymi osobami.

Opinie (58) ponad 20 zablokowanych

Wszystkie opinie

 • Patrząc na pierwsze zdjecie myślałem, że to salon fryzjerski/kosmetyczny.
  Poza tym kolorystyka nie przemawia. Te ciemne podlogi i cała masa bibelotów w jednym miejscu. Jakoś tak nienaturalnie a w sposób wymuszony :)

  • 56 14

 • fajnie i ładnie

  gratulacje.

  • 22 35

 • Ciekawe w jakim naturalnym miejscu mieszkasz?

  • 5 13

 • BOMBA!!!

  • 12 32

 • Podłoga świetna, drzwi też fajnie do tego pasują.

  Reszta do mnie zupełnie nie przemawia. Skoro im się podoba, niech tak sobie mieszkają. Osobiście zwariowałbym po godzinie w takim miejscu. Tak przy okazji, jaka jest idea układania książek w dwumetrowe stosy?

  • 31 2

 • Najlepsze są zwierzaki. Reszta mocno średnia jeśli chodzi o gust i trąci myszką.

  Prawdziwy kolekcjoner nie dobiera krzesła lub kanapy do obrazu i na odwrót. Sztuka we wnętrzu rządzi się własną narracją. No i jaka to jest sztuka? Raczej dekoracje.

  • 33 5

 • mniej kurzu się zbiera

  • 3 5

 • i taraz myślę, jaki jest mój ulubiony projektant i czy mam coś od niego na kwadracie

  • 10 1

 • W którym miejscu?

  Jak ułożysz na półce, to jeszcze mniejsza powierzchnia książki łapie kurz. Nie mówiąc już o wygodzie sięgania po daną pozycję... Kurz to chyba właściciele akurat lubią, te karteczki na lampie idealnie muszą go zbierać.

  • 14 0

 • Sami krytycy...

  Krytycy-pokażcie swoje mieszkania, obrazy, książki...Mieszkanie ciekawe a nie zrobione na jedno kopyto. To, że nie chciałabym tam mieszkać nie znaczy, że mieszkanie jest brzydkie i trzeba je tak krytykować.

  • 39 27

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze artykuły