wiadomości - Aktualności

Ile kosztują nadmorskie apartamenty w Trójmieście

Dwa budynki Osady Rybackiej połączone będą wspólną podziemną halą garażową.
Dwa budynki Osady Rybackiej połączone będą wspólną podziemną halą garażową. materiały inwestora

Lato sprzyja wyprawom nad morze. Podziwiamy plażę i marzy nam się zamieszkanie w jej bezpośrednim sąsiedztwie. Tymczasem w Trójmieście, w okolicy wydm, nie brakuje nowych inwestycji mieszkaniowych. Oczywiście nie są to lokale z segmentu popularnego...Nowa kameralna inwestycja powstaje w Brzeźnie. Osada Rybacka wkomponowana jest w istniejąca zabudowę najstarszej części Brzeźna zobacz na mapie Gdańska. Z domu na plażę rzeczywiście będzie można wyjść w klapkach i z ręcznikiem pod pachą, bo już spod bramy wjazdowej na posesję widać falującą wodę.

Osadę buduje (własne wykonawstwo) firma Przembud opierając się na projekcie pracowni Pro-Invest. Będzie tu zaledwie 12 apartamentów o powierzchniach od 37 do 108 m kw. Ceny: od 10,8 do 14 tys. zł za m kw.

- Pod budynkiem będzie wspólna hala garażowa. Już zakończyła się jej budowa. Teraz powstaje pierwsza kondygnacja mieszkalna - mówi Iwona Pierzak z firmy Przembud. - Zakończenie budowy planowane jest na początek przyszłego roku.

Nieco dalej od plaży, ale nadal mocno w klimacie, bo w otoczeniu drzew nadmorskiego lasku, powstaje budowany przez Invest Komfort Nadmorski Dwór. To już całe osiedle o charakterze apartamentowym.

Mieszkańcy do dyspozycji mają tu wewnątrzosiedlowy kompleks rekreacyjny z salą fitness, saunami oraz salą bilardową. W ramach osiedla powstał kort tenisowy, wielofunkcyjne boisko, bezpieczny plac zabaw dla dzieci. Inwestor zadbał także o estetykę osiedla - płyną tu m.in. małe strumyki wodne. A żeby było bliżej do morza od strony deptaka powstanie osobne wejście piesze dla mieszkańców.

Projekt osiedla powstał w Studiu Architektury Maarte. Powstaje ono etapami. Docelowo będzie tu 14 budynków wielorodzinnych. Ceny metra kwadratowego są zróżnicowane, wahają się od 6,7 do 12,2 tys. zł.

Sporym osiedlem jest też Neptun Park w Jelitkowie. Stąd również można wyjść w kąpielówkach wprost na plażę, a dodatkowym atutem lokalizacji jest sąsiedztwo pokaźnego terenu rekreacyjnego - Parku Reagana.

- Neptun Park powstaje etapami od 2006 od roku. Trzy etapy inwestycji są już zakończone, w przyszłym rozpocznie się budowa kolejnych sześciu budynków. Potrwa półtora roku - mówi Jarosław Krakowski z biura sprzedaży.

Ceny metra wahają się tutaj od 10 do 17 tys. zł za m kw. Inwestorem jest należąca do grupy PKO BP Qualia Development. Projekt Neptun Parku powstał w sopockim Biurze Architektonicznym MAT.

Nieco dalej od morskiego brzegu, przy ul. Czarny Dwór zobacz na mapie Gdańska, stoi zakończona w ubiegłym roku Rezydencja Marina. Do morza można dojść z niej deptakiem, który dochodzi niemal do samej inwestycji. Projekt powstał w biurze KD Kozikowski Design. Dostępne tu są lokale o powierzchniach od 35 do 120 m kw. Do wybranych mieszkań na najwyższych kondygnacjach przynależą tarasy dachowe. W letniej promocji mieszkania kosztują tu od 6,5 do 11 tys. za m kw.

Z kolei w Jelitkowie zapowiadane są od jakiegoś czasu dwie ciekawe inwestycje.

Przedsiębiorstwo Inwestycyjne Trójka niebawem rozpocznie budowę kameralnego, sąsiadującego z Posejdonem Osiedla Nadmorskiego. Do plaży jest stamtąd około 300 metrów zobacz na mapie Gdańska. Inwestycja obejmować będzie dwie realizacje, z których pierwsza to budowa czterech domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej (dwie kondygnacje i poddasze użytkowe), natomiast druga to zespół dwóch budynków czterorodzinnych.

Pierwsza część niebawem będzie w sprzedaży (ceny zaczynają się od 13 tys. za m kw., są uzależnione od ostatecznego standardu wykończenia). Dokładny termin zakończenia realizacji nie jest jeszcze znany. Druga część inwestycji jest planowana. Całość została zaprojektowana przez Biuro JM Architekci.

Ciekawa inwestycja zapowiadana jest także dokładnie przy jelitkowskim deptaku zobacz na mapie Gdańska. Od dawna można zobaczyć tam tablicę informującą o budowie Sea Apartments, inwestor czeka na pozwolenie na budowę. Według projektu powstać miałoby tutaj pięć budynków, a wewnątrz nich trzykondygnacyjne lub parterowe apartamenty. Do każdego apartamentu należały będą trzy lub cztery miejsca postojowe w podziemnych halach garażowych. Z obszernych tarasów widać będzie morze.

Do sprzedaży wszedł natomiast budynek drugiego etapu Apartamentów Przy Plaży, który na granicy Jelitkowa i Sopotu zobacz na mapie Gdańska powstaje za sprawą NDI (projekt Biuro Architektoniczne MAT). Pierwszy etap wielorodzinnego kompleksu stylizowanego na zabudowę willową powstał w latach 2008 - 2011. Kolejny budynek zostanie oddany do użytku w pierwszym kwartale przyszłego roku. Powierzchnie: od 38 do 125 m kw. Ceny: od 8,9 do 12,5 tys. zł za m kw.

Czy chciałbyś mieszkać w apartamencie przy plaży w Trójmieście?

tak, marzę o tym 60%
wolałbym mieć dom za miastem 26%
nie, trudno do tych lokalizacji dostać się komunikacją miejską 14%
zakończona Łącznie głosów: 409
Jak na małe miasto, z ograniczoną ilością działek budowlanych, sporo dzieje się w Sopocie.

Qualia Development buduje tu w najbardziej pożądanym miejscu w Polsce - na Monciaku. Wyburzony został budynek PKO, a na jego miejsce powstaje nowa, plombowa, zabudowa ze szklaną elewację. Przed nią zamontowana zostanie dodatkowa tafla szkła, której zadaniem będzie pochłanianie dźwięku i sprawianie wrażenia falowania elewacji. Chociaż efektu jeszcze nie widać - ma on już swoich zwolenników i przeciwników.

Dolne kondygnacje, tak jak wcześniej, zajmować będą pracownicy banku, powyżej powstanie piętnaście apartamentów o powierzchniach od 35 do 70 m kw. Budowa zostanie ukończona w połowie przyszłego roku. Projekt Na Fali powstał w biurze Andrzeja Potyki. Ceny apartamentów wahają się od 25 do 26 tys. zł za m kw., co czyni Na Fali najdroższą sprzedawaną w tej chwili inwestycję mieszkaniową w Trójmieście.

Jednak w Sopocie najwięcej dzieje się w okolicach ul. Łokietka. Kamieniczki Sopockie Doraco (ostatnie dziewięć apartamentów w cenie od 10 do 13 tys. zł za m kw. ) oraz Sopocka Rezydencja Polnordu (ceny od 8,5 tys. za m kw.) to już żadna rynkowa nowość. Jednak mało kto wie, że w cichym zakątku przy ulicy Polnej zaczyna powstawać Sopocka Przystań. Kameralna inwestycja BRE Lokum została zaprojektowana przez KD Kozikowski Design.

Kompleks powstanie jako zespół czterech czterokondygnacyjnych budynków, które swoim stylem wpiszą się w sąsiednią zabudowę. Dodatkowo, Sopocka Przystań otoczona będzie szpalerem żywotników oraz żywopłotem bukowym, co pozwoli stworzyć zieloną enklawę. Zakończenie budowy osiedla zaplanowane jest na koniec sierpnia przyszłego roku. Ceny kształtują się w granicach 11,1 - 13,8 tys. zł za m kw.

W Gdyni dwie najbliższe morzu lokalizacje to Orłowo i Śródmieście.

W Orłowie apartament kupić można w dwóch inwestycjach Invest Komfortu: Apartamentach przy ul. Króla Jana III (zostały na sprzedaż dwa ostatnie apartamenty w cenie 16,5 i 18 tys. zł za m kw.) lub powstającym właśnie u zbiegu al. Zwycięstwa i ul. Orłowskiej zobacz na mapie Gdańska Nowym Orłowie. Docelowo powstanie tu 66 apartamentów o powierzchni od 45 do 120 m kw. Zamieszkać będzie tu można w trzy lub czterokondygnacyjnych budynkach. Zwyczajem Invest Komfortu w ramach osiedla powstanie dostępny tylko dla mieszkańców zespół rekreacyjny z salą fitness, saunami oraz częścią wypoczynkową. W pierwszym etapie ceny wahają się od 8,4 do 15 tys. za m kw.

Z kolei w Śródmieściu Gdyni, znajdą coś dla siebie osoby, które szukają nie tylko wprost nadmorskiej, ale także centralnej lokalizacji. W niewielkiej odległości od siebie są tu trzy zakończone inwestycje: przeglądający się w Basenie Prezydenta Sea Towers (ceny od 7,6 do 14 tys. zł za m kw.) oraz dwa budynki przy Placu Kaszubskim - Moderna, gdzie na sprzedaż został jeden apartament oraz nagradzany za architekturę jedenastopiętrowy Transatlantyk, gdzie do sprzedania zostało około 30 proc. apartamentów (ceny od 7,8 do 17,9 tys. na najwyższej kondygnacji).

Opinie (84) 2 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze artykuły

wydarzenia