wiadomości - Aktualności

stat

Geneza biznesu: spotkanie z Jolantą Kwaśniewską

Po oficjalnej części Jolanta Kwaśniewska chętnie pozowała do zdjęć z gośćmi.
Po oficjalnej części Jolanta Kwaśniewska chętnie pozowała do zdjęć z gośćmi. fot. Edyta Steć/Trojmiasto.pl

Początek tygodnia przyniósł kolejne spotkanie z cyklu Geneza biznesu, którego gościem honorowym była tym razem Jolanta Kwaśniewska. Wydarzenie zorganizowano w restauracji L'Entre Villes w Sopocie, a jego uczestnicy, ponad 100 osób, mogli wysłuchać dwóch prelekcji na temat sukcesu w biznesie widzianego z perspektywy kobiet.Cykl spotkań Geneza biznesu jest skierowany do biznesmenów z całej Polski, a nawet z zagranicy. Pierwsza edycja wydarzenia miała miejsce w zeszłym roku, a gościem honorowym był wtedy Lech Wałęsa. Na kolejne spotkanie zaproszono byłego prezydenta Polski, Aleksandra Kwaśniewskiego. W poniedziałkowe popołudnie bohaterką wydarzenia była żona poprzedniego prelegenta, czyli Jolanta Kwaśniewska.

Przeczytaj także: Geneza biznesu - udane spotkanie z byłym prezydentem

Trzecie spotkanie poświęcono roli kobiet w biznesie. Poprowadziła je Hanna Kąkol, dyrektorka zarządzająca firmą Perfect Consulting. W restauracji L'Entre Villes zebrało się ponad sto osób, głównie kobiet, czynnie działających w biznesie. Ze względu na wczesną porę - rozpoczęcie przewidziano na godzinę 17 - wiele osób było spóźnionych, a ich schodzenie się trwało nawet pół godziny, co utrudniało odbiór prezentacji pozostałym obecnym.

Wszystkich zebranych oficjalnie powitała właścicielka restauracji i współorganizatorka cyklu Geneza biznesu, Barbara Markiewicz. Po przekazaniu przez prowadzącą, Hannę Kąkol, informacji technicznych, nadszedł czas na główną część spotkania, czyli prelekcję Jolanty Kwaśniewskiej.Jolanta Kwaśniewska starała się w przyjazny sposób przekazać kilka ciekawych historii, które spotkały ją zarówno podczas pełnienia funkcji pierwszej damy, jak i w trakcie pracy zawodowej. Podkreśliła, że jej największym sukcesem w życiu jest posiadanie szczęśliwej rodziny.

- Z mojego punktu widzenia na stworzenie dobrego biznesu składają się następujące czynniki: świadomość celu, sposób jego realizacji, cierpliwość, umiejętność zarządzania ludźmi, uczenie się na błędach i przyznawanie się do nich. Jeśli będziemy posiadać to wszystko, to możemy myśleć o założeniu własnego biznesu.

Dla mnie najważniejszym czasem w życiu były z pewnością trzy pierwsze lata życia mojej córki, które nauczyły mnie innego patrzenia na świat. Po tym czasie postanowiłam założyć własną firmę, czyli agencję obrotu nieruchomościami, Royal Wilanów. Wtedy też poczułam, że żałuję czasu, kiedy pracowałam u kogoś, na etacie. Następnie, ku mojemu zdziwieniu, w 1995 roku mój mąż wygrał wybory prezydenckie i musiałam zrezygnować z prowadzenia własnej firmy i znaleźć nowe wyzwania już jako pierwsza dama - opowiadała Jolanta Kwaśniewska.

Zobacz także: Restauracje z pięknym ogrodem zimowym w Trójmieście

Po ponad półgodzinnej prelekcji nadszedł czas na zadawanie pytań przez gości. Pytano o typowo kobiece sprawy, np. jak była pierwsza dama dba o siebie, czy stosuje specjalną dietę, zabiegi pielęgnacyjne, ale również bardziej biznesowe sprawy, np. w co warto inwestować i gdzie ulokować zyski z firmy.

Oprócz Jolanty Kwaśniewskiej, swoimi doświadczeniami podzieliła się również Grażyna Paturalska - projektantka i specjalistka do spraw kreowania wizerunku. Goście wysłuchali, jaką drogę przebyła była posłanka, żeby zostać przedsiębiorcą. Prelegentka podziękowała również swoim przyjaciółkom i rodzinie, która uczestniczyła w spotkaniu. Obecnie Grażyna Paturalska prowadzi firmę Styl w wielkim mieście, która zajmuje się poradami z zakresu stylizacji zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Drugą jej działalnością jest Grace Collection, czyli marka produkująca torebki, dodatki i ubrania ze skóry.

Zobacz także: Szampańskie Śniadanie z Danutą Wałęsą

Po wystąpieniach przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia i rozmowy w kuluarach. Na uczestników czekały słone i słodkie przekąski przygotowane przez szefa kuchni, Sławomira Hahna. Koszt uczestnictwa w wydarzeniu wyniósł 120 zł za osobę.

Organizatorzy poinformowali również, że kolejne spotkanie z opisywanego cyklu odbędzie się w styczniu.


Wszystkie nadchodzące wydarzenia znajdują się w naszym kalendarzu imprez

Opinie (96) 51 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze artykuły

wydarzenia