wiadomości - Aktualności

stat

Diamenty z DNA - modny trend czy dziwna ekstrawagancja?

Diamenty miłości
Diamenty miłości mat. prasowe

Są najbardziej pożądanymi kamieniami świata, oszałamiają blaskiem i kosztują majątek - diamenty, bo o tych kamieniach mowa, wykorzystywane są do produkcji najbardziej luksusowej biżuterii. Hitem w ostatnich tygodniach stały się jednak diamenty, które mają wartość nie dającą się przeliczyć na pieniądze. To diamenty miłości lub diamenty pamięci - zawierające DNA osoby najbliższej. Wytwarza je gdańszczanin Dariusz Markowski.Pierścionek zaręczynowy z DNA ukochanego
Pierścionek zaręczynowy z DNA ukochanego mat. prasowe
Zaręczyny, ślub, przyjście na świat dziecka czy kolejna, okrągła rocznica to jedne z najbardziej wyjątkowych chwil w życiu każdego człowieka. Chcemy aby pozostały w naszej pamięci na zawsze, będąc świadectwem miłości, przyjaźni oraz innych ważnych emocji. Diamenty z DNA to innowacyjne przedsięwzięcie, które umożliwia uwiecznienie wszystkich tych wspaniałych momentów w jednym małym, luksusowym przedmiocie. Kreacja diamentów zawierających materiał genetyczny jest skomplikowana. Powstawanie takiego kamienia to składający się z wielu etapów proces. Polega on na wytworzeniu odpowiedniej ilości atomów węgla np. z włosów człowieka. W próżni, pod działaniem właściwej temperatury materiał zmienia swoją strukturę, stając się węglem, a później czystym grafitem, który jest bazą do stworzenia diamentu. Czas przygotowania klejnotu kształtuje się od 45 do 60 dni.

- W Polsce biżuteria z diamentami zawierającymi materiał genetyczny bliskich osób uznawana jest za nowatorską. Staje się jednak coraz bardziej popularna, tworząc modny trend, przede wszystkim dzięki możliwości nadania jej bardzo emocjonalnego charakteru - oferowania cząstki siebie. Diamenty pamięci można zrobić choćby z niewielkiej ilości prochu powstałego w wyniku kremacji lub też z kosmyka włosów - mówi Dariusz Markowski, prezes zarządu One Diamonds Sp. z o.o.

Diament pamięci to ofiarowanie cząstki siebie
Diament pamięci to ofiarowanie cząstki siebie mat. prasowe
O tzw. diamentach pamięci z ludzkiego DNA zrobiło się głośno za sprawą Violetty Villas. To właśnie z kosmyka jej włosów stworzono dwa diamenty pamięci, które trafiły do rodziny artystki. Dariusz Markowski jest prekursorem w Polsce, na świecie jednak już od kilku lat wytwarza się takie diamenty. Media donosiły, że w drogocenne klejnoty zmieniły się włosy Beethovena, a taki sam "los" ma spotkać włosy Michaela Jacksona. Tego typu podarunki coraz popularniejsze stają się także wśród młodych par planujących ślub, ale również osób, które chcą uwiecznić tak ważne momenty w życiu swoim oraz bliskich, jak narodziny dziecka, urodziny, rocznice czy komunie.

Klejnot taki może stanowić unikalny element pierścionka zaręczynowego, obrączki, jak również łańcuszka czy bransoletki. Bez względu na to, w jaki sposób wykorzystamy ten szczególny klejnot, będzie on stanowił wieczny dowód przeżytych chwil. Ceny diamentów tworzonych z wykorzystaniem kodu genetycznego są bardzo zróżnicowane i zależne od wagi, koloru czy rodzaju szlifu. Koszt waha się od ok. 3 tys. złotych do ponad 100 tys. złotych.

Opinie (37) 3 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij
  • 2012-03-01 13:23
    Mam płakać, że mam pieniądze i mogę je wydawać? (2)
    Z powyższych komentarzy superinteligentnych anonimów internetowych wynika, że jak ktoś ma pieniądze, stać go i chce uwiecznić się w diamencie to jest "zdeprawowanym wariatem sr***cym pieniędzmi". Może tak stworzycie sami coś inwencyjnego i zarobicie na lepsze życie, zamiast maltretować tych co mają swoją obecnością i swoim jakże polskim bidoleniem?! Żenua maruderzy. Klasyka polskiego bredzenia, że wszystko to wina kapitalizmu i bogatych. Gratuluje pomysłu na niezwykły biznes. Szacun
    USDiPLNcool

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze artykuły

wydarzenia