wiadomości - Aktualności

Cezary Pazura odebrał Diamentowego Klapsa

Na ten jeden wieczór sopockie molo przeistacza się w miejsce pełne gwiazd polskiego kina.
Na ten jeden wieczór sopockie molo przeistacza się w miejsce pełne gwiazd polskiego kina. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Gala Diamentowego Klapsa to już tradycja, która na sopockim molo zobacz na mapie Sopotu odbyła się po raz dziewiąty. Tym razem statuetka trafiła w ręce Cezarego Pazury. Nagrodę wręczyła ubiegłoroczna laureatka - Agnieszka Dygant. Wydarzenie prowadził Tomasz Raczek.Gala wręczenia Diamentowego Klapsa, chociaż jest uroczystością oficjalną a gwiazdy ubrane w eleganckie kreacje przechadzają się po czerwonym dywanie, otwarta jest dla wszystkich. W cenie biletu na molo można stać się częścią tego wydarzenia i zobaczyć gwiazdy polskiego kina na żywo.

W tym roku na sopockim molo pojawili się: Cezary Pazura z żoną Edytą, Agnieszka Dygant, Katarzyna Figura, Maria Sadowska oraz Rafał Zawierucha, którego już niedługo zobaczymy na dużym ekranie w filmie Quentina Tarantino - "Pewnego razu... w Hollywood".

Wydarzenia filmowe w Trójmieście


Na ten jeden wieczór drewniany deptak został udekorowany czerwonym dywanem, ścianką oraz strefą dla widzów, na specjalnie przygotowanych leżakach. Gwiazdy, zapowiadane przez Tomasza Raczka, wchodziły na molo pojedynczo lub w parach. Po krótkiej chwili dla reporterów przemawiały do publiczności. Zanim Cezary Pazura otrzymał statuetkę, na dużym ekranie wyświetlono film, podsumowujący dorobek artystyczny aktora.

- Ta nagroda, uwierzcie mi państwo, mówię to zupełnie poważnie - to jest najważniejsza nagroda w moim życiu. Jestem szczęśliwy, że mogę tu być. Nie byłoby tego festiwalu, gdyby nie wy, nasi widzowie. Zenon Laskowik kiedyś powiedział przewrotnie, że publiczność jest naszym Panem Bogiem, bo to od niej zależy nasza przyszłość, teraźniejszość i pamięć, która ewentualnie po nas zostanie. Ja się bardzo nisko kłaniam publiczności - powiedział Cezary Pazura, trzymając w dłoniach Diamentowego Klapsa.
W tym roku na sopockim molo pojawili się: Cezary Pazura z żoną Edytą, Agnieszka Dygant, Katarzyna Figura, Maria Sadowska oraz Rafał Zawierucha, którego już niedługo zobaczymy na dużym ekranie w filmie Quentina Tarantino - "Pewnego razu... w Hollywood".
W tym roku na sopockim molo pojawili się: Cezary Pazura z żoną Edytą, Agnieszka Dygant, Katarzyna Figura, Maria Sadowska oraz Rafał Zawierucha, którego już niedługo zobaczymy na dużym ekranie w filmie Quentina Tarantino - "Pewnego razu... w Hollywood". fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl
Kształt statuetki ma symboliczne znaczenie. Trudno bowiem wyobrazić sobie jakąkolwiek produkcję filmową bez charakterystycznego dźwięku klapsa. To niewielkie urządzenie na większości planów filmowych pełni ważną rolę synchronizacji dźwięku z obrazem oraz uporządkowania scen i ujęć.

Po oficjalnej części, która trwała około godziny, gwiazdy kina pozowały do zdjęć ze zgromadzonymi gośćmi. Kiedy uroczystość dobiegła końca, publiczność obejrzała na dużym ekranie film "Sherlock Holmes: Gra cieni". Wydarzenie było częścią Kino Letniego w Sopocie, w ramach którego aż do końca wakacji możemy oglądać wieczorne pokazy filmowe na deskach Molo w Sopocie.

Opinie (68) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze artykuły

wydarzenia