wiadomości - Moda & Uroda

stat

Opadające policzki i utrata owalu twarzy. Ceny zabiegów medycyny estetycznej w Derm-Estetyka

artykuł sponsorowany
Magdalena Czwartek, manager Derm - Estetyka w Gdyni.
Magdalena Czwartek, manager Derm - Estetyka w Gdyni. fot. Derm-Estetyka w Gdyni

Opadające policzki i utrata owalu twarzy to problem, który z upływem lat dotyka coraz więcej kobiet. O tym, w jaki sposób można odwrócić skutki starzenia się oraz ile kosztują zabiegi medycyny estetycznej z wykorzystaniem preparatów Teosyal Ultra Deep i Ultimate rozmawiamy z Magdaleną Czwartek, managerem Derm-Estetyka w Gdyni - placówki medycznej specjalizującej się w medycynie i chirurgii estetycznej.Z jakimi symptomami do Derm-Estetyka w Gdyni zgłaszają się kobiety?

Magdalena Czwartek: Jedną z najczęstszych przyczyn wizyt w Derm-Estetyka w Gdyni jest utrata owalu twarzy. Wraz z wiekiem następuje bowiem utrata tzw. podściółki tłuszczowej - tkanki leżącej pod skórą, która nadaje policzkom młodzieńczy wygląd i objętość. W pierwszej kolejności kobiety zauważają pojawiające się bruzdy nosowo-wargowe, czyli zagłębienia biegnące od ust do linii nosa. Ich twarz nabiera wówczas smutnego wyrazu. Następnie zwracają uwagę na fakt, że ich rysy twarzy przestają być wyostrzone, skóra staje się "luźna" i pojawiają się tzw."chomiki".

W jaki sposób za pomocą medycyny estetycznej możemy odmłodzić naszą twarz? Na czym polega kuracja?

Najprościej rzecz ujmując na uzupełnieniu utraty tkanek, czyli podściółki tłuszczowej, która zanika wraz z wiekiem. Specjaliści medycyny estetycznej wstrzykują odpowiednie preparaty kwasu hialuronowego w miejsce ubytków. Kwas hialuronowy przypomina żel, który wypełnia podskórne ubytki, retuszując niedoskonałości spowodowane procesem starzenia.

Kobieta 47 lat przed i po zabiegu preparatami Teosyal
Kobieta 47 lat przed i po zabiegu preparatami Teosyal fot. Teoxane
Czy takie zabiegi są drogie?

Wszystko zależy od tego, jak spojrzymy na taki wydatek. W Derm-Estetyka do uzupełnienia utraty objętości głębokich tkanek podskórnych (np. policzki, owal twarzy) nasi lekarze medycyny estetycznej stosują preparaty Teosyal Ultra Deep oraz Ultimate - renomowanej szwajcarskiej firmy, która przeprowadza badania kliniczne swoich produktów, dbając o ich jakość oraz przede wszystkim bezpieczeństwo pacjenta. U kobiety w wieku 35 lat najczęściej wystarcza podanie 1 ml preparatu, którego koszt wynosi około 1100 zł. U kobiet po 40. roku życia podaje się już średnio 2ml preparatu kwasu hialuronowego i jest to koszt około 1900 zł. Tak więc jednorazowo jest to spory wydatek, jednak rozkładając go na utrzymujący się czas i efekt zabiegu - już nie.

W Derm-Estetyka do uzupełnienia utraty objętości głębokich tkanek podskórnych (np. policzki, owal twarzy) lekarze medycyny estetycznej stosują preparaty firmy Teosyal Ultra Deep oraz Ultimate.
W Derm-Estetyka do uzupełnienia utraty objętości głębokich tkanek podskórnych (np. policzki, owal twarzy) lekarze medycyny estetycznej stosują preparaty firmy Teosyal Ultra Deep oraz Ultimate. fot. Derm-Estetyka w Gdyni
Jak długo utrzymuje się efekt?

Dostępne na rynku preparaty kwasu hialuronowego utrzymują się pod skórą średnio od 6 do 12 miesięcy. Teosyal Ultra Deep od 12 do 16 miesięcy, natomiast Ultimate nawet od 18 do 24 miesięcy.

A co dzieje się po tych 24 miesiącach? Czy następuje powrót do stanu wyjściowego sprzed zabiegu?

Przyznam, że to pytanie bardzo często zadają osoby decydujące się na zabieg w Derm-Estetyka. Trwałość efektów jest uzależniona od indywidualnych cech pacjentów oraz szeregu czynników - częste opalanie się, niezdrowa dieta, nałóg nikotynowy, wpływają na skrócenie czasu obecności w skórze kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy ulega bardzo powolnej degradacji, jednak ma właściwości stymulujące produkcję własnego kolagenu i kwasu hialuronowego. Dlatego po 24 miesiącach od wykonanego zabiegu Teosyal Ultimate wygląd naszej skóry nie będzie taki sam, jak przed zabiegiem.

Kobieta 57 lat przed i po zabiegu preparatami Teosyal.
Kobieta 57 lat przed i po zabiegu preparatami Teosyal. fot. Teoxane
Czy osoby wykonujące tego typu zabiegi nie będą wyglądały sztucznie?

Absolutnie nie! Nasi lekarze dbają o to, aby osoby poddające się zabiegom wolumetrycznym, czyli uzupełniającym objętość utraconych z wiekiem tkanek, wyglądały bardzo naturalnie. Poza tym firma Teoxane wprowadziła na rynek Markę Premium RHA do dynamicznych obszarów twarzy. Technologia ta pozwala zachować optymalne właściwości żelu w zakresie sprężystości, rozciągania i unoszenia tkanek, czego efektem jest bardzo naturalny wygląd.

Czy każda kobieta może wykonać tego typu zabieg?

Każda, która nie ma przeciwwskazań do zabiegu, tzn. nie jest w ciąży, nie karmi piersią, nie choruje na choroby autoimmunologiczne, m.in. chorobę Hashimoto, RZS, toczeń układowy, chorobę Gravesa-Basedowa, nie posiada infekcji skórnych na obszarze poddawanym zabiegowi. Jeżeli występują medyczne przeciwwskazania do zabiegu z kwasem hialuronowym, np. choroby z autoagresji, specjaliści w Derm-Estetyka są w stanie zaproponować rozwiązanie w postaci przeszczepienia własnej tkanki tłuszczowej.

Czy mężczyźni również wykonują tego typu zabiegi?

Tak, jednak znacznie rzadziej niż kobiety. Wynika to zapewne z faktu, że z większą łatwością akceptują naturalny proces starzenia.

Więcej informacji na temat zabiegów przeprowadzanych w Derm-Estetyka w Gdyni znajduje się na stronie internetowej www.derm-estetyka.pl.

Kobieta 49 lat przed i po zabiegu preparatami Teosyal.
Kobieta 49 lat przed i po zabiegu preparatami Teosyal. fot. Teoxane
artykuł sponsorowany
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (13)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Najnowsze artykuły

wydarzenia