wiadomości - Aktualności

stat

CSIO 5* Sopot - powiew światowego luksusu na zawodach jeździeckich

W dniach 14-17 czerwca w Sopocie odbyły się Oficjalne Międzynarodowe Zawody w Skokach Lotto CSIO 5*. Najbardziej prestiżowy konkurs - Puchar Narodów -odbył się w niedzielę. Wtedy też pojawiło się wiele znanych osób, które interesują się jeździectwem.
W dniach 14-17 czerwca w Sopocie odbyły się Oficjalne Międzynarodowe Zawody w Skokach Lotto CSIO 5*. Najbardziej prestiżowy konkurs - Puchar Narodów -odbył się w niedzielę. Wtedy też pojawiło się wiele znanych osób, które interesują się jeździectwem. fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Najważniejsze wydarzenie jeździeckie tego roku w Polsce odbywało się przez cztery dni na Sopockim Hipodromie. Zawody Lotto CSIO 5*, które zgromadziły ok. 20 tysięcy widzów. Światowe gwiazdy jeździectwa, najdroższe konie i wyszukane stroje - to wszystko mieliśmy okazję zobaczyć podczas ostatniego dnia zawodów, w niedzielne popołudnie.


CSIO to najważniejsze zawody w skokach przez przeszkody (skrót ten pochodzi o francuskiej nazwy Concours de Saut International Officiel), które od lat odbywają się na Sopockim Hipodromie. Tegoroczna edycja zawodów różni się od poprzednich, ponieważ po raz pierwszy odbyły się tutaj europejskie rozgrywki Pucharu Narodów, FEI Longines Nations Cup Jumping. Tym samym Sopot znalazł się w niezwykle prestiżowym gronie ośmiu miast obok La Baule, Samorin, St Gallen, Rotterdam, Falsterbo, Hickstead i Dublina, które organizują ten turniej.

Wśród zawodników spotkać można było takie gwiazdy jak: Jessica Rae Springsteen, córka legendy rocka Bruce'a Springsteena, czy Olivier Philipaerts, ściśle współpracujący z marką H&M. Największą sławą jeździectwa, która pojawiła się na zawodach był Szwed, Henrik von Eckermann. Choć przyznać trzeba, że każdy z obecnych zawodników jest cenionym jeźdźcem światowej rangi, a konie, które im towarzyszą warte są miliony dolarów. Imponująca była również pula nagród, która wyniosła ponad 2 miliony złotych.

Zobacz także: Córka Bruce'a Springsteena wystartuje w zawodach jeździeckich w Sopocie

Przez cztery dni zawodów, od 14 do 17 czerwca, zawodnicy i ich konie rywalizowali w 10 konkursach o różnym stopniu trudności oraz różnych wysokościach.
Pełną relację z zawodów można przeczytać tutaj.

Lotto CSIO 5* to nie tylko wielkie wygrane i sport. To także miejsce spotkań znanych wielbicieli jeździectwa, którzy przyjechali specjalne z tej okazji do Sopotu. Wśród gości znaleźli się: Karolina Ferenstein-Kraśko, Piotr Kraśko, Katarzyna Sokołowska, Martyna Wojciechowska, córka Magdy Gessler, Lara, a także Marta Kaczyńska oraz prezydent Sopotu, Jacek Karnowski.

Spotkać ich można było w specjalnej strefie VIP - Five Star Club znajdującej się tuż przy parkurze, w której serwowano wykwintne dania, drinki i specjalne przekąski. Ceny stolików w opisywanej strefie zaczynały się od 4000 zł za stolik dla kilku osób.


Mimo iż goście zaprezentowali się w eleganckich i ciekawych strojach, to jednak tylko kilka z pań zdecydowało się na założenie nakrycia głowy - kapelusza lub toczka. Tradycja ich noszenia wywodzi się z Wielkiej Brytanii, gdzie damskie nakrycie głowy na zawodach jeździeckich jest obowiązkowym elementem stylizacji.

Oprócz oficjalnych rywalizacji, na parkurze odbywały się liczne pokazy i atrakcje dla publiczności. Na konkursowej arenie pojawili się np. husarze z Zamku Gniew, a pokaz na światowym poziomie wykonała grupa Gonzalez Horse Show ukazując idealną harmonię między koniem a człowiekiem. Po raz pierwszy odbyły się również zawody dziecięce - Pony Cup Torpol Race, w których wystąpili najmłodsi jeźdźcy na kucykach.

Urozmaiceniem dla publiczności była także różnorodna strefa gastronomiczna i stoiska wystawców z branży jeździeckiej.

Zawody Lotto CSIO 5* w Sopocie zapowiadaliśmy tutaj.

Opinie (38) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze artykuły

wydarzenia