Impreza

3-0-3 Tango Fusion

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
18 lipca 2017 (wtorek)
godzina:
21:00
miejsce:

Teatr BOTO  mapa

adres:
Sopot, Bohaterów Monte Cassino 54B
bilety:
30 zł
PATRONAT

3-0-3 Tango Fusion (czyt. Tresotres) ma swój początek w Argentynie w Buenos Aires, zespół założyli w 1996 r. Hernán Valencia (pianista/kompozytor/producent) oraz Gerardo Solnie (perkusja/instrumenty perkusyjne/producent). Latynojazzowe korzenie określają styl zespołu, który zawiera także elementy tanga, milongi, argentyńskiego folkloru, funka, rapu czy stylu afro cuban. Najważniejsze wydarzenia z historii zespołu:

1999 - ukazuje się pierwsza płyta zespołu "MUSICA CON BUENOS AIRES", która zawiera wszystkie oryginalne kompozycje i aranżacje Hernana Valencii, następnie w 2002 r. 3-0-3 TANGO FUSION występuje w Szwajcarii na Montreux Jazz Festival.

2003 - trasa koncertowa po Włoszech, Szwajcarii i Niemczech.

2004 - ukazuje się druga płyta zespołu "BUENOS AIRES NOMADE", w której nagraniu muzykom tria towarzyszyli: Diego Neder (bas), Luciano Sciarreta oraz Pablo Mainetti, (obaj bandoneón). Album zostaje wyróżniony w czasie konferencji "Nowa muzyka argentyńska" (Paryż).

2005 - występy na Jazz Cafe Stauffacher w Bernie (Szwajcaria), Tarascon Latino Festival, Festival Amerique Latine we Francji oraz w paryskim teatrze La Vieille Grille.

2009 - wydanie płyty DVD z koncertem tria, zaś 2012 - ukazanie się płyty "TANGO-ROCK" z udziałem argentyńskiej gwiazdy rocka Michela Payronela.

2013 - premiera najnowszej płyty "TANGOMAN", która zawiera elementy rapu. Próba połączenia współczesnej muzyki ze stylem głównego nurtu.

2014 - występ na COTATI JAZZ & BLUES FESTIVAL w Macau. W maju i czerwcu 2014 zespół 3-0-3 TANGO FUSION odbył złożoną z 14 wydarzeń trasę koncertową po Polsce. Po raz pierwszy muzycy współpracowali z wschodzącym wirtuozem harmonijki ustnej z Hong Kongu - Cy Leo, zwycięzcą "mistrzostw świata" World Harmonic Festival 2014. Ich dziesiąty wspólny koncert został nagrany i wydany na płycie CD. Podobną trasę zespół 3-0-3 TANGO FUSION odbył w 2015 roku, kilkanaście koncertów, w tym na Zamku w Krokowej, w Sali Mieszczańskiej Nadbałtyckiego Centrum Kultury w Gdańsku, w klubie Ucho w Gdyni, Yellow Jazzclub Sopocie, w Starym Klasztorze we Wrocławiu, kinie "Delfin" w Ustce i wiele innych.

3-0-3 TANGO FUSION wystąpi w składzie: Hernan Valencia - piano, Gerardo Solnie - perkusja, Pablo Nemirovsky - bandoneon, gościnnie: Jakub Klemensiewicz - saksofon, klarnet.

BILETY: 30 zł
KUP BILET ONLINE: http://teatrboto.bilety.interticket.pl/

https://www.youtube.com/watch?v=zCC37t9woRg
Dodaj zdjęcie

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

wydarzenia

Najnowsze artykuły